Kadeřavost broskvoně

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 4. 2013 17:09

Tak já letos dopadnu asi špatně, ještě jsem nestříkala. Buď pršelo anebo byl mráz, pořád čekám, že se udělá trochu hezky. Snad teď po neděli, ale jestli to bude něco platné to nevím. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 4. 4. 2013 19:02

Jani, mi jsme jednou stříkali , ale kdy uděláme druhý postřik ví jen bůh :hm :nenapadne
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 4. 2013 19:48

Dnes se mi konečně povedlo udělat druhý postřik - zkouším Kocide, prý je účinný, tak uvidíme. Je ale pravda, že všechny termíny se letos nějak minuly, sníh slezl teprve před pár dny, a mezitím buď mrzlo, pršelo, nebo bylo stejně všechno mokré. Snad nebude tak zle :?:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Klivie 16. 4. 2013 17:25

Taky jsem ji konečně postříkala, snad nebude pršet.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 4. 2013 07:28

No tak jak jsem předpokládala v noci pršelo. Snad něco z toho postřiku zbylo.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 25. 5. 2013 17:54

Tak jsme dělali postřik 2x a stejně tam někde kadeřavost je :/ postřik byl za suchého počasí a doslova tekl po stromku, tak tedy nevím co už víc dělat :!: :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 5. 2013 19:56

Stříkala jsem na podzim, 2x na jaře. Vypadalo to dobře, ale v posledním týdnu se na nejvyšších větvích objevují kudrnaté listy - a to jsem lezla a pečlivě "koupala" snad každou větvičku. Asi to nebylo dokonalé, nebo už je kadeřavost tak oražená, že si troufá i po tomhle zásahu. Snad nám něco z broskví nechá aspoň letos :hm
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 26. 5. 2013 06:52

já jsem stříkal jen jednou a strom je prakticky netknutý, až na pár listů, je vidět, že SAT nad 7 je asi nejvíce přesná
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 5. 2013 17:57

Dopadla jsem stejně, je kudrnatá, ale ne jako předloni. Pokud neopadá tak by mělo být broskví hodně, ale při tomhle počasí nevím, nevím. :hm :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 20. 9. 2019 19:15

Nezapomeňte na ŽELEZO!
Zelená skalice, rozpustit ve vodě a několikrát ročně aplikovat, je dobré taky přidat Hořkou sůl/ správně by to mělo byt hořečnatá sůl/ hořčík zvyšuje obranyschopnost rostlin proti chorobám
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků