Kadeřavost broskvoně

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jenanek 19. 8. 2007 19:08

Dobrý den.Minulý rok měla broskvoň krásné broskve i přesto,že jsem se potýkal s kadeřavostí.Na podzim jsem strom ošetřil kuprikolem proti kadeřavosti a přesně podle pokynů i na jaře.Přesto se kadeřavost zase objevila.Otrhal jsem napadené listí a plody které vypadali že budou nepoužitelné,se zmátořili a nakonec z nich byli krásný broskve.Máte nějakou radu,jak strom ošetřit jinak a nebo kde se stala chyba?Jedná se o mladý strom.Díky
jenanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 21. 8. 2007 21:41

Ošetření proti kadeřavosti broskvoní můžete začít už po opadu listů na podzim (ne v době mrazů) měďnatými přípravky. Vhodný je buď Champion 50WP, nebo Kuprikol 50 - postříkat dvakrát před příchodem mrazů. V předjaří, než začnou rašit vrcholové pupeny postřik zopakovat.
Ještě na kadeřavost existuje další dobrý přípravek Delan 700WG.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Josef Zavřel 9. 11. 2007 18:27

Dobrý večer.Jsou některé roky,že podzimní i jarní postřik měďnatými přípravky musíme provéss preventivně několikrát aby byl účinek jistý.
Josef Zavřel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 13. 11. 2007 00:31

Mám s přípravkem Delan vynikající zkušenost. Používala jsem léta Kuprikol, ale ten je méně účinný než zmíněný delan. Letos byla broskev téměř bez kadeřavosti a to jsem postřik provedla jen na jaře. Vřele doporučuji vyzkoušet.
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 11. 2007 23:41

Zaujalo mne vaše doporučení na postřik proti kadeřavosti a Delan už máme doma. Díky za tip, už se těším, jak s kadeřavostí zatočíme. Postřiky Kuprikolem dost výskyt omezily, ale musely se opakovat několikrát. Určitě dám vědět, jak se Delan osvědčil v našich podmínkách :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 16. 11. 2007 18:23

Potěšit radou to je moje parketa. Nemyslím si, že Delan je zázračný, ale opravdu funguje. Dost záleží na tom kdy se postřik provede, jestli brzo po postřiku nezačne pršet atd. Do postřiku přidávám i smáčedlo. Podle mých zkušeností by měl stačit postřik Delanem ve stádiu myšího ouška a za dva týdny ještě jeden s poloviční koncentrací. Příští rok můžeme zhodnotit i váš názor. Už se těším. :D
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 17. 11. 2007 16:29

Kuprikol je prehistorie ochrany,kdežto delan je nový výdobytek moderních chemických zkoušek.Pokrok jde stále v před,a co bylo kdysi je už historií.I když mnohá historie se dá na něco používat i dnes. :)
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 3. 2008 21:58

Já jsem dneska postříkala broskve po druhé Delanem snad v noci nebude mrznout.
To se uvidí,až se budou kroutit jak káčerovi ocas. :!: :mrgreen: :!:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 3. 2008 21:56

Mám dnes teprve první postřik :oops: , snad to vyjde - poslední dobou buď pršelo, nebo mrzlo, nehodilo se stříkat. Ani nejsou broskve moc narašené. Prý je to účinný postřik - už jste s ním někdy stříkala? Já letos prvně, tak uvidíme, co se pokroutí :roll:, třeba bude příjemné překvapení, kroucení žádné.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 3. 2008 22:11

já jsem stříkala poprví Delanem na podzim takže jsu taky v začátcích.
Ale je prej lepší to střídat první měďnatý např. Kuprikol a až druhý stříkání teprve Delanem no příště to napravím.
Dneska mě na postřik stejně přišel mrazík :!:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 3. 2008 22:21

My jsme měli broskve na podzim postříkané Kuprikolem, děláme tak už kolik let (ale zjara taky tímtéž) a stejně se sem tam zkroucené listy objeví. Tak je tohle nový kombinovaný pokus. Zatím to na mráz nevypadá, máme tu +8° jestě teď.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 3. 2008 22:28

no necháme se překvapit tím zázrakem.
Po Kuprikolu to taky nebylo 100%
Letos mě přišel kalendář ze zahrádkaře a tam propagují Delan a Silit.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 3. 2008 22:49

Silit nebyl nic moc - u nás se nějak minul účinkem docela :cry:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod víík 7. 4. 2008 22:02

No někde jsem slyšel, že nejduležitější je trefit zimní postřik. Ten by se měl provést v době, kdy kvetou lísky.
víík

Odeslat příspěvekod Fidych 8. 4. 2008 07:13

Široko daleko žádné lísky, to asi netrefím :oboze
Fidych
Zahradník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků