merunka odkvetla,nasadila malé plody a celá chřadne

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 3. 2010 21:21

aha..no to je dobry dogma...ja bohuzel ockovat ani roubovat neumim-o byla ve skole vzdycky ma slabina-ponevadz obecne je ovoce na ustupu a na vzestupu jsou okrasne rostliny..
a jeste se chci zeptat, kolik let se tak dozije pmerunka a kolik broskvon a co mas za odrudy?...nejak bych chtel zkusit exotictejsi ovoce .-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 3. 2010 21:32

Broskvoň mám Redhaven (výborná) Harbinger (raná nic moc) Favorita Moretini 4 (raná výborná) Luna (raná bělomasá dobrá) Cresthaven (pozdní a dobrá) a na nich mám nektarinky Harco (dobrá) a tu druhou neznám ale je výborná. Meruňky mám Velkopavlovická (dobrá) Karola (raná dobrá) Bergeron (pozdní dobrá) Veecot (velmi dobrá) Rakovského (pěkně vybyrvená a dobrá) a pak asi Leskora (ráná a vynikající) ale tu nevím jistě.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 3. 2010 21:38

podle me chytre brozury by mely byt z merunek, ktery mas odolny na monil.Bergeron-ale stredne trpi na hnednuti listu,Veecot odolna snad na vse,takze VEECOT by mel byt vitez v merunkach...a v broskvonich by to byl u tebe kdo?-na ranost nehled, spis na odolnost..co se Ti jevi nejlepsi? Diky za rady a pomoc! jsi zkratka snad vseumel .-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 3. 2010 21:49

To se ti jen zdá, ono na inernetu jde dělat chytrýho. Všechny broskve a nektarinky stejně musíš stříkat proti kadeřavosti a všechny meruňky proti monilióvému úžehu. Broskvoň Redhaven máme už 20 let a zdá se dobrá i odolná proti mrazům ale dnes už jsou asi i lepší odrůdy, prý Harbrite je dobrá a zraje ve stejnou dobu jako Redhaven, u nás je to cca 10-15.srpna a z meruněk je to asi ta Veecot, je nádherně oranžová a chutná ale meruňky chutnají dobře snad všechny odrůdy.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 3. 2010 21:51

Ideální místo na meruňku má soused, dvorek 5*5m, jedna stěna dům, druhá stěna kotelna a dvě stěny přes 2 m zeď. Rodila mu ob rok, ale loni se natolik zbláznila, že krátce před sklizní jí šílený vítr rozlámal, tak uvidíme. I tak mám ještě 10kg neuvařené marmelády v mrazáku, protože co je přes plot je moje (ofic. dohoda).

K té mrtvici, na zahradě.cz udávají, že jí maximálně vadí ulehlá půda, bez vzduchu. Ale rodiče jsou u Vltavy, trochu zeminy na písku a mrtvicí tam meruňky trpí také. Byl tam asi 30let sad meruněk, ale ještě před 89 to šlo do pryč. Ještě poznámka, byly tam tři staré odrůdy a musím říct, že nové jsou odolnější a kdesi cosi, ale chuť a vůni mají právě ty staré. Jenže já neumím očkovat a tak asi těch 100 semenáčů budu muset naplano vysázet u škarpy.
Broskve mají delší život, ale musí se stříhat a tvarovat. Jdou na ně ještě víc vosy (možná na pozdější meruňky taky). Taky se musí stříkat proti kadeřavosti, to je skoro každý rok.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 3. 2010 21:58

s tim postrikem bych pocital, ale ta mrtvice ci monilioza by mi vadila... :-( ani jsem se Vas obou nezeptal v jake nadm.vysce zijete?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 3. 2010 22:09

Já v polabí 245m nad mořem.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 3. 2010 22:57

Rodiče jsou u Vltavy, 170m. Já 210m.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 10. 3. 2010 20:04

to jste oba dosti nízko, ale presto je zajimave, ze vzdy tu mame teplo a muzeme teplotne konkurovat jizni Morave (340mnm)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků