Kdy roubovat třešně ?

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod germi123 7. 1. 2006 16:56

Nevíte kdy roubovat třešně ?
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pěstitelka 8. 1. 2006 09:49

germi123 píše:Nevíte kdy roubovat třešně ?
Pěstitelka

Odeslat příspěvekod Petra Nachtmanová 28. 2. 2007 14:53

Roubování třešní, ale i višní se provádí od srpna do září, ale i na jaře pomocí roubů, které jsme odebrali na podzim (ty uchováváme do jara v chladu)
Petra Nachtmanová

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 5. 2007 08:00

Rouby je možné si odebrat i v ovocných školkách po předešlém dohodě,má to tu výhodu,že máte možnost si vybrat odrůdu kterou opravdu chcete.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vyslouzil 25. 10. 2007 19:20

V roubování třešní se mi osvědčil následující postup. Rouby řežu při střihání "barborek" začátkem prosince, nejpozději o Vánocích. Kopulací roubuju poměrně brzy - již v březnu. Pokud přeroubovávám třešeň za kůru, pak až v květu. Rouby musejí být co nejsilnější. jinak se špatně uchovávají a často uschnou.
vyslouzil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 4. 6. 2008 19:44

germi123 píše:Nevíte kdy roubovat třešně ?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod boban1554 13. 7. 2009 09:53

Dobrý den
Píšete že se dá roubovat třešeň za kůru .
Chtěl bych se dozvědět o tom víc.mám třešeň asi srdcovku tak to aspoň nazýval děda.
Buď pude pořezat nebo ji přeroubuju .Nikdy jsem to nedělal.Prosím o radu co se s ní
dá dělat .
děkuji boban 1554
boban1554
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ram1 13. 7. 2009 10:07

No letos už jste čas roubování asi prošvihl. Něco o roubování se můžete dočíst například zde: http://www.bmprofit.cz/roubovani.html.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 13. 7. 2009 12:29

Ne tak docela, teď je zrovna vhodná doba pro očkování a roubovat se dá také. Já loni rouboval 5 září jabloň a všechny rouby se ujmuly do jednoho.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ram1 13. 7. 2009 12:42

Očkovat se samozřejmě dá. Dá se i experimentovat s roubováním nazeleno, ale zrovna u třešní s ním nemám dost zkušeností na to, abych si troufal radit někomu, kdo nic takového nedělal. Mně se loni také povedlo ledaccos, ale s roubováním třešní to nemělo nic společného. :-]
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 18. 7. 2009 19:20

PRO BOBANA - nevím kdy Vám děda říkal,že je to srdcovka.Pokud ale je třešeň starší patnácti let a je na vysokokmenu.Spíše by jsem radil skácet,ohřát se jejím dřevem u krbu a raději si ve školce koupit nový mladý stromek už hotový.Do zahrádek a malopěstitelům se vyplatí pořídit si Srdcovku,Polochrupku nebo Chrupku na podnoži St.julien,Gisela5,nebo PHL-x.Jedná se o pomalu rostoucí podnože které nedělají vysoké stromy.A na stránkách Sempry,Kocmanových nebo Fytosu si tu pravou jistě najdete.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 18. 7. 2009 19:38

To máte pravdu nechtělo by se mě přeroubovávat starý strom a navíc třešni.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Návštěvník 20. 8. 2014 11:18

Petra Nachtmanová píše:Roubování třešní, ale i višní se provádí od srpna do září, ale i na jaře pomocí roubů, které jsme odebrali na podzim (ty uchováváme do jara v chladu)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 10. 6. 2020 08:23

Pěstitelka píše:
germi123 píše:Nevíte kdy roubovat třešně ?
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků