Jmelí na jabloních se může hodit.

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 28. 10. 2008 00:01

Dejte si inzerát, on určitě někdo přijede.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 28. 10. 2008 20:58

Radši ne abych nepřišel o vše.Hlavně si musím nechat vysoko v koruně pěkné pravidelné koule jmelí abych se měl na co koukat z okna v zimě. Možná letos navštíví jmelí i Brkoslav severní jako v roce 2005.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 11. 2008 20:10

No uznejte není to nádhera. Jabloň je hezká i v zimě. A na poslední fotce je Ochmet evropský na dubu už opadaný.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 11. 2008 20:55

:shock: No, to je fakt paráda!!! Kdybyste nebyl tak daleko, hned bych si zajela pro letošní jmelí. Určitě by se mi nerozpadlo na kousky, jako kupované na tržnici :hm
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 11. 2008 21:01

A u Vás neroste?
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 11. 2008 21:26

Nikde jsem po kopcích na stromech jmelí neviděla (tady v okolí), a stejně bych tam nevylezla: moc po stromech neumim :-[ , pokud nemají větve nízko při zemi, a do lesa se žebříkem by nepomohlo, zas jsem nerada ve výškách. Není to se mnou a jmelím snadné.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 19. 11. 2008 20:14

teď jsem zhlížela ty vaše nový fotky ,to je úroda na vánoční stůl,a co ty idarety ty šetříte pro kosáky?
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 11. 2008 20:23

Ty Idarety jsou souseda přes barák. To víte hraju si se zoomem na foťáku. Teď před chvílí jsem fotil jmelí bleskem prostředkem koruny. Vypadá to docela zajímavě. Škoda že je ta pošta tak drahá, hned bych Vám jmelí poslal a plno. Letos je ho nadúroda. Jsem pod jabloň vylil žumpu tak je to znát. A vánočních stromků mám také dost.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 19. 11. 2008 20:36

dneska když jsem šla z práce ,tak na topolech byly jakýsi chuchvalce čehosi,vypadalo to jako jmelí,ale nevím jestli se mu na topolu taky daří?
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 11. 2008 20:51

Ano daří, tak Vy ho tam asi máte :lol: . Vzhledem k místu kde bydlíte jsem to předpokládal.To by bylo nošení dříví do lesa kdybych Vám ho posílal ;-) . Pozítří až bude po tom větru se tam běžte podívat a třeba tam bude na zemi a máte ho na vánoce zdarma. :idea:
Naposledy upravil Daniel Bozner dne 19. 11. 2008 20:53, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 19. 11. 2008 20:52

to su zvědavá co na mě spadne.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 11. 2008 20:54

Ale né ve větru :pozor až po něm. Topol je pěkně křehký :!: :!: .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Honza 20. 11. 2008 11:15

Překvapuje mě že někdo snaží dostat na své jabloně jmeli.
Řeším opačný problém jak jmelí dostat ze stromů (jabloní-jadenice moravská). Není na to nějaká chemie? Kdybych měl uřezat každou větev se jmelím tak by ze stromů moc nezbylo.
Děkuji za radu.
Honza

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 11. 2008 13:21

U nás jmelí vůbec neroste tak je to veliká vzácnost. Já mám výhodu že ho jakékoli množství prodám v zahradnictví. Jmelí starší 10 let vetšinou po ulomení zajde, blbý je že po něm zůstane dost ošklivá rána. Jabloň to ale většinou snese a roste dál. Nic jiného Vám nezbude než ho uřezat těsně u větve a uvidíte. Je potřeba aby v zimě na jabloních nebylo žádné plodící jmelí ani jablka protože to láká ptáky k požírání a dál ho rozmnožují. V dubnu ho významně množí pěnice černohlavá. Nebýt jí tak nemám na zahradě žádné jmelí které jsem nevysel já ale tahle potvora daleko nelítá tak ho většinou naseje na nejbližší větve kolem jmelí což mě moc netěší. Já ho seju tak aby se dalo odžíznout i z větví. Loni jsem na větev kterou jsem odřízl i se jmelím narouboval novou odrůdu jabloně a roste krásně.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 11. 2008 22:04

Dnes jsem objevil první přirozeně rozmnožené jmelí v naší obci a to hned na 2 jabloních u souseda asi 30m od nejbližší jabloně se jmelím. Ten bude mít radost. Všechno ostatní jmelí (a bude to jistě přes tisíc rostlin) a ochmet jsem sel osobně. Vypadá to že tady u nás po mě zůstane po tisíce a možná i miliony let daleko viditelná památka :nenapadne . No hned se mě bude líp umírat :lol: .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků