Ficus binnendijkii opadá, pomoc

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Potkanik 17. 2. 2020 13:56

Zdravím. S přítelem jsme si asi před rokem podřídili ve výprodeji celkem velký strom, fíkus binnendijkii, ktery v té době opadal, ale opukal novými listy. Stromečku se u nás dařilo velmi dobře (celkově se doma věnuji celkem úctyhodnému počtu pokojových rostlinek) ovšem teď jsme se asi měsíc z5 stěhovali do nového bytu a fíkus mi značně prořídl. Musím zmínit, že za tu dobu co tu bydlíme jsem mu už jednou měnila stanoviště od té doby, kam jsem ho postavila, když jsme se přistěhovali. Bylo to zejména z důvodu, že jsem měla pocit, že má málo svetla. Ono u nás na novém bytě je to s tím světlem o poznání horší, než na tom starém bytě. Vyloženě prosluněné stanoviště najdete jedine u francouzského okna a tam jsem ho dávat nechtěla za prvé, kvůli průvanu a také proto že s umystenim takové velké rostliny v menším prostoru není úplně jednoduché a nejsem si jistá jestli tam nebude zavazet. Stromek ji teď zhazuje úplně sytě zelené listy a já jsem se s tím zatím u žádné jiné rostliny nesetkala, ani na internetových stránkách se nemůžu dohledat, proč se tak děje. Jediné co jsem našla bylo, že by to mohlo být způsobeno náhlou změnou prostředí. Stejně jak zhazuje listy tak ale pozoruji, že nepatrně opuká, i tak je ale ten poměr dost nepřímý a bojím se že mi zanedlouho opadá celý. Přemýšlím tedy, jestli menit stanoviště ještě jednou za slunnejsi, nebo čekat, poraďte prosím. Zkusím ještě přiložit fotku stromku s denním světlem okolo druhé hodiny odpoledne, v únoru.
Potkanik

Odeslat příspěvekod Žak 18. 2. 2020 13:24

Svatá rodino-už s ním dále nešibujte, sic to bude jeho konec! Děkuji...
Žak


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků