Schefflera :(

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod VeronikaHum 6. 2. 2017 17:22

Dobrý den,
mám doma dříve nádhernou šefleru. Začátkem zimy jsem ji přesunula z opravdu chladné chodby dovnitř, ale teď během posledních týdnu začala strašně opadávat. Zároveň jí ale rostou nové listy na dlouhých stoncích. Jsem si vědoma toho, že aktuálně není v nejlepších podmínkách, protože kde máme okno, máme topení, takže chodba byla opravdu jediná dobrá možnost, jak se zdá.
Co tedy její "chování" znamená a jak ji "opravit"?

Děkuji za každou radu, je to má nejmilovanější květinka, nerada bych ji tratila :-(
VeronikaHum

Odeslat příspěvekod greman22 14. 2. 2017 08:32

Ono je to asi hodně o teplotě, teplota by neměla být nižší než 15°, nejlepší je 20 - 25°. Neměla by být úplně v temnu. Tahle kombinace chování je ale opravdu zvláštní.
greman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 18. 2. 2017 12:13

VeronikaHum píše:Dobrý den,
mám doma dříve nádhernou šefleru. Začátkem zimy jsem ji přesunula z opravdu chladné chodby dovnitř, ale teď během posledních týdnu začala strašně opadávat. Zároveň jí ale rostou nové listy na dlouhých stoncích. Jsem si vědoma toho, že aktuálně není v nejlepších podmínkách, protože kde máme okno, máme topení, takže chodba byla opravdu jediná dobrá možnost, jak se zdá.
Co tedy její "chování" znamená a jak ji "opravit"?

Děkuji za každou radu, je to má nejmilovanější květinka, nerada bych ji tratila :-(

Já mám asi metrovou šefleru v obýváku u okna a u topení, ale v polostínu, kde je kolem 23 stupňů. I když je tam poměrně teplo, zalévám ji opatrně, protože nesnáší přemokření. Zjistila jsem, že když jí víc zalévám, opadávají jí listy. Je možné, že jste ji začala víc zalévat a toto ona nesnáší.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 28. 2. 2017 14:46

Dobrý den, také mám doma krásnou scheffleru a již ne jednu, protože ji musím dosti často stříhat, jinak by nás v bytě omezovala. Mám ji v ložnici, kde celoročně je vypnuté topení. Roste jako blázen má téměř dva metry a průměr koruny skoro metr. Již jsem rozdala plno nových výhonků. Nikam ji nestěhuji je stále na jednom místě u okna východním směrem. Když jsem ji měla v obýv. pokoji, kde bylo tepleji, často mi opadávaly listy. Přes léto je venku, také na východní straně. Po poledni již má stín. Velice jí to vyhovuje. To je moje zkušenost.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 10. 2020 11:36

Návštěvník píše:
VeronikaHum píše:Dobrý den,
mám doma dříve nádhernou šefleru. Začátkem zimy jsem ji přesunula z opravdu chladné chodby dovnitř, ale teď během posledních týdnu začala strašně opadávat. Zároveň jí ale rostou nové listy na dlouhých stoncích. Jsem si vědoma toho, že aktuálně není v nejlepších podmínkách, protože kde máme okno, máme topení, takže chodba byla opravdu jediná dobrá možnost, jak se zdá.
Co tedy její "chování" znamená a jak ji "opravit"?

Děkuji za každou radu, je to má nejmilovanější květinka, nerada bych ji tratila :-(

Já mám asi metrovou šefleru v obýváku u okna a u topení, ale v polostínu, kde je kolem 23 stupňů. I když je tam poměrně teplo, zalévám ji opatrně, protože nesnáší přemokření. Zjistila jsem, že když jí víc zalévám, opadávají jí listy. Je možné, že jste ji začala víc zalévat a toto ona nesnáší.


-- 18. 10. 2020 12:44 --

Mám stejný problém, začala strašně opadávat. Tak že asi méně zalívat jo?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků