Rostliny do terárií

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod angor1 20. 11. 2013 15:55

Dobrý den,
jelikož květiny nejsou má silná stránka, prosím o radu. Chci chovat želvy uhlířské a ty jsou dost vlhkomilné a teplomilné. Z důvodu, že se mi nechce kupovat elektronický zvlhčovač vzduchu, bych chtěl dát do terária nějaké kytky pro udržení vlhkosti. Sázel bych je do 3D stěny terária, poněvadž na zemi by buď želvy ty květiny sežraly nebo "rozjezdily". Teplota vzduchu v teráriu bude až 28 - 29°C. Takže potřebuji kytku, která: vydrží poměrně vysokou teplotu, nemá tak rozvětvené kořeny (přece jen je v té stěně omezený prostor pro květinu), není jedovatá (sice se přímo želvy k rostlině nedostanou, ale list může upadnout vždy), a ideálně, ať nemá specifické podmínky typu "hnojit tím a tím přípravkem...", protože k želvám do terária nehodlám tahat chemikálie, ale hnojit kompostem je možné. Jo a abych nezapomněl občas se stane, že zapomenu na zalévaní, tak aby na to moc chuděra netrpěla, i když zde se asi obávám zbytečně, protože se každý den večer celý prostor rosí.
Vím, že se na tyto požadavky asi jen tak něco nesežene, ale kdybyste dali nějaké návrhy, byl bych vděčný :-)
Předem Děkuji
angor1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bruk600 20. 11. 2013 18:21

Dobrý den, zkusil bych nějakou marantu
https://www.google.cz/search?q=maranta& ... 80&bih=697
ty myslím,že nejsou jedovaté a nemusí mít moc světla.
Nebo nějakou guzmanii, ta taky asi není jedovatá, ale potřebuje trochu víc světla než maranta, ale nemusí se sázet do substrátu, protože nepotřebuje výživu a vodu od kořenů.
https://www.google.cz/search?q=guzmania ... 80&bih=697
bruk600
Návštěvník


Odeslat příspěvekod bruk600 21. 11. 2013 16:25

Taky jsem zapoměl na nějaké kapradiny. Myslím, že skvělý by byl Netík (Adianthum), nebo Asplenium. Těm by mělo prostředí terária vyhovovat dokonale.

-- 21. 11. 2013 16:35 --

Kateřina Hradová píše:O rostlinách do terárií jsme psali, mrkněte na to.

Nechci být hnitopich, ale autorka má v článku menší chybu. Vzhledem k tomu, že epifity jsou mé nejoblíbenější tak bych upozornil na to, že epifity nejsou paraziti!
bruk600
Návštěvník

Odeslat příspěvekod angor1 21. 11. 2013 17:47

Zdravím,
o světlo nemusí být starost - želvy ho totiž také potřebují, takže terárium je prosvětlené denními zářivkami. Každopádně pročtu odkaz a hurá do zahradnictví :-)
Děkuji
angor1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 21. 11. 2013 20:47

Bruk600: Moc děkuji za upozornění, máš pravdu! Chyba napravena.
Angor1: Až bude v zahradnictví nakoupeno a dílo hotovo, těšíme se na fotky. ;-) Ještě mě napadla jedna věc - myslím, že by bylo dobré nakoupené rostliny rovnou přesadit do substrátu bez chemických hnojiv, ideálně kompostu, protože zemina, v níž se rostliny prodávají, bývá hodně prohnojená, což asi pro želvy nebude úplně ideálně, a taky se rychle spotřebuje a po čase není nic moc, takže rostlinám se v ní často moc nedaří.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků