Identifikace neznámé rostliny

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Swejzi 4. 11. 2012 15:15

OT: Copak bylo tak pohoršujícího na tom jednom listu, že jsi to musel umazat? :-)
Swejzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 6. 11. 2012 18:37

Zná někdo název téhle kytky? Dostala jsem ji od sousedky, chtěla ji dát na kompost, ale název si nepamatuje Obrázek
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rostlinka 31. 1. 2013 14:38

Dobrý den, poradíte prosím název této pokojovky? Mám ji už asi 10 let z nějakého hypersupermarketu, označeno jako mix rostlin... Ve své encyklopedii jsem podobnou rostlinu nenašla a v kamarádčině to bylo označeno snad jako nějaký druh dracény? Děkuji.

Snímek.jpg
rostlinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 31. 1. 2013 14:41

Krásná panašovaná rostlinka :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani na dracénu se mě to sice nezdá,ale zas takový znalec všech květinek nejsem.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 1. 2013 14:48

Já to tipuju na Aucubu. Podívejte se do Google na Aucuba japonica, já myslím, že to je ono. Nezničitelná pokojovka.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rostlinka 31. 1. 2013 14:54

Děkuji :-) Pamatuji si, že byla v jedné sadě spolu s ostatními dvěma nejznámějšími druhy dracén - uvedeno jen jako "mix rostlin", ale pak už jsem ji nikdy v obchodech neviděla a nenacházím ji ani v knihách (prošla jsem zatím jenom 3). V jedné knize byla velice podobná, uvedena jako nějaký druh draceny, ale obrázek byl dost malý a navíc nezabíral celou rostlinu. Už je to spoustu let.

-- 31. 1. 2013 15:57 --

Tak jsem se podívala na Aucubu a spíše se přikláním k tomu, že to není ona. Ta rostlinka byla už od mládí řidší, ne tak hustá a má dřevnatější stonky, pokusím se ještě vyfotit detail.

Snímek 001.jpg


Snímek 007.jpg
rostlinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Evouš 31. 1. 2013 15:19

Je krásná,ale název nevím.Tyhle panašované se mi moc líbí.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 31. 1. 2013 18:29

Já bych se přikláněla k Daně , to že není tak hustá jako na jiných obrázcích si myslím , není směrodatné . Ta vaše kdyby se ostříhala , tak by myslím i zhoustla... :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 1. 2013 19:52

Mě to na tu aucubu taky pořád vychází a není jen japonica, ale i desítky dalších kultivarů. Dole časem opadala, protože neměla asi dost světla a už je starší. Však i na fotce patrno, jak se táhne za světlem. Panašování listů může být různé. Potřebovala by ostříhat a přesadit, ale aucuba to je skoro na 99%.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rostlinka 31. 1. 2013 19:55

Ostříhat už jsem zkoušela několikrát. Ona ale vypadá už od mládí stejně, jen byla samozřejmě nižší, cca 20 cm při nákupu. Ale pořád to bylo jen několik dřevnatějších trsů, i když se jí dařilo dobře. Teď má okolo 70 cm.

U té Aucuby se mi zdají ty stonky měkké, zelené, kdežto moje rostlinka je má už od malička dřevnatější, jakoby holé a lístky rostou spíše až od poloviny. A když ještě srovnám obrázek klubání nových lístků, tak mi to také moc nesedí. U aucuby se jich líhne jakoby několik naráz, zatímco u mojí rostlinky po jednom, sem tam někde jeden :-)

Ha, už jsem to rozluštila :-) Tak přece jenom dracena, přesněji Dracaena godseffiana. Narazila jsem náhodou na jedno francouzské fórum, kde řešili totéž dilema, zda aucuba nebo něco jiného :-) Zajímavé, že když jsem předtím hodila do vyhledávače "dracena", tak mi tenhle konkrétní druh nevyjel.

Děkuji všem za pomoc.
rostlinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 1. 2. 2013 06:14

Označení kytičky jako je MIX to miluju, nevíte z toho vůbec nic :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filipes22 12. 2. 2013 09:12

Zdravím všechny,

konečně jsme s přítelkyní přestěhovali do velkého a světlého bytu, takže se můžeme konečně vydovádět v pěstování pokojovek :) A hned se nám sešlo několik řízků, které zakořenily a už rostou v květináčích...Některé jsme s pomocí knih určili, některé ne-možná to bude tím, že prozatím nemají moc specifických znaků a nebo jich mají tolik, že tápeme :) Tímto bych chtěl poprosit o identifikaci několika květin, abychom se o ně mohli dobře postarat...Předem děkuju všem za ochotu :)

-- 12. 2. 2013 10:13 --

II..jpg
Pátá
II..jpg
Čtvrtá
Přílohy
III..jpg
Třetí
I..jpg
Druhá
I..jpg
První
filipes22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 2. 2013 13:30

Tak budu psát, jak se mi to jeví ,pod každou je číslo, tak to tak popíšu""1-kalanchoe- 2-nevím ?-3-tradescantia u nás se mu říkalo blázen nebo voděnka-4-kalanchoe-5-begonie. Možná ještě někdo pozná lépe kytičkya napíše také. :tleskani
Naposledy upravil Danielka.9 dne 13. 2. 2013 10:27, celkově upraveno 1
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 12. 2. 2013 17:13

Souhlasím s Danielků :tleskani ,ještě bych si tipla ta druhá taky begonie? :hm
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Therushka 21. 2. 2013 09:37

Prosím o pomoc s identifikací téhle kytičky, abych se o ní mohla správně starat. Děkuji :-)
Přílohy
DSC09193 (600x800).jpg
Therushka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků