Palma neroste

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 5. 2012 20:23

Jinak se vám přiznám, že jsem se dneska snad definitivně zbláznila :-( . Byli jsme na nákupu v Tescu a mě nic jiného nenapadlo než to, že jsem si tam koupila Kokosovou palmu. Plánuju ji dát na balkon, té snad nebude vadit to velký vedro. No ale samozdřejmě jsem ju šla študovat až byla doma :-[ a tak jsme se dozvěděli od pana Bučka (doufám že to píšu dobře), že ta palma je jen léčka na lidi že v bytě chcípne :-( . Snad vydrží aspoń chvilku Obrázek :hm . Proto stála tak málo peněz.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 26. 5. 2012 20:29

Tak jsem se zasmála , že jsi se definitivně zbláznila, to my tady všechny 8-D 8-) , ale proč by nerostla v bytě, já co jsem si vypěstovala ze semínek , tak to jsou palmy , které rostou celý život venku a mám je už pátý rok , v zimě v bytě v létě venku :hm :nenapadne
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 5. 2012 21:10

Moravando nezbláznila :nenapadne , mí známí také mají datlovou palmu vypěstovanou ze semínka a ta už jim roste 20 let a to skutečně.Také už je pořádné velká. Myslím, že palmy obecně by se měly dožívat vysokého věku,ale také mám dojem, že zas tak moc rychle nerostou.Tak by ses sní měla i vejít do bytu.Snad bude ok i ta kokosová a pamatuj, palma má prý ráda,, hlavu na slunci a nohy ve vodě,,. Manžel jí proto zalévá do misky, tak držím palce.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 5. 2012 21:27

No jen aby partaj nad nimi nechodila brzy v zeleném. 8-D 8-D Věruš tos mě taky pobavila. Musíš sebou nosit encyklopedie, aby ses hned na místě mohla podívat co s ní. Mně zase syn volal, že mají v Tesku Bugošky za 145.- jestli ji nechci. Řekla jsem, že ne a od té doby to mám pořád v hlavě. No blázen. 8-D 8-D :-[
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 26. 5. 2012 22:18

Jani za 145 kč to je zadarmo,já je viděla v OBI hnedle 400 stovky.A nic moc velké.

-- 26. 5. 2012 22:18 --

Nevíš jaké barvy?
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 5. 2012 11:55

Dám ju na balkon. Jen pořád čekám až přijdou namontovat ty žaluzky, aby se dalo stínit. Už mě slunko pálí kytky. Tak že říkáte že na ni může pražit přímé slunko a nespálí listy :hm ? No na balkoně si ji muž nevšimne. Horší bude jak ju nakvartýruju na zimu dom, to ze mě asi bude nebožtík :nenapadne .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 27. 5. 2012 14:11

Danielko, s tou hlavou na slunci to není vždycky stejné, jistě se to týká datlovníku nebo třeba chamareops, ale jsou i druhy, které mají rády spíš polostín a slunce je spálí. je potřeba si to u každého druhu zjistit. Třeba tu moji licualu kdybych dala na slunko, tak je po ní.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 27. 5. 2012 15:06

Evi měla být asi taková co máš. Já teď budu shánět tmavě fialovou a bílou synovi.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 5. 2012 12:55

Asi máš pravdu kočičko, jenže my žádné speciality nepěstujem a moravanda myslím má kokosovou, no a na ni to asi platit bude. 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 28. 5. 2012 13:24

Asi jo, má se prý na ostré slunko pomalej přivykat. A v zimě přisvětlovat - ta bude na můj vkus asi světlomilná až moc, to je vždycky v zimě kámen úrazu, i když oken máme dost.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 28. 5. 2012 20:13

Děvčata díky za rady, ale u mě stejně nějak všechno brzo chcípá, ať dělám co dělám :-[ :potichu
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 30. 5. 2012 11:19

No Moravandi, z té kokosky nebuď zklamaná, ona je fakt prý potvora krátkověká a nebude to Tebou. A možná Ti vydrží. Ona prý v našich podmínkách vydrží většinou jen do doby, než spotřebuje živiny z ořechu, tak případný zánik nebude Tvoje práce. Chce prý v zimě tolik světla a rosení, že jí to u nás prostě v bytě neposkytneme. Kup si datlovník, ten Ti spolehlivě přežije. Kokosovou palmu si příště můžeš nechat vyklíčit z koupeného ořechu, mám někde doma návod, jak si vzpomenu, pohledám ho. ještě jsem to nezkoušela, ale prý to jde podobně jako s avokádem, akorát se to dělá ve vodě.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 5. 2012 11:43

Kočičko já chtěla původně vyzkoušet nějakou tu co přezimuje venku, aby byla na té zasklené lodžii pořád. Ale to jsou všechno obři.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 30. 5. 2012 15:06

Ano, to máš pravdu, ty narostou brzo a moc a pak je problém. A já bych na tu mrazuvzdornost nespoléhala až tak úplně, sousedům letos trachykarpus dvacetiletý zmrzl dočerna a to ho měli obložený polystyrenovými bloky.
kočičí
Návštěvník

Předchozí stránka