Palma neroste

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kočičí 16. 5. 2012 09:57

Jo Květinko, ale máš je řádně zakořeněné. Já mám dva mlaďochy - chrysalidorpus a chamaedoreu, ti potřebují péči, pak mám licualu, ta vyžaduje vyloženě tropické podmínky, jinak chcípne a navíc jsem ji kupovala, když byly mrazy, ta potřebuje zvetit. Dále mám dva mrzáky rhapis, které někdo málem umořil v kanceláři a jednu pěknou washingtonii, ta nepotřebuje nic moc. takže si myslím, že o mrzáčky a invalidy je třeba starat se líp a ta Dušanova nemá ani jeden kořen. Jo, kdo má odolný zakořeněný datlovník, tak ten spánembohem přežije leccos. Těším se, dcera mi přiveze z Prahy v pátek chamareops humilis.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 16. 5. 2012 19:24

Chamereops humilis jsem kdysi také sháněl, je moc krásná, ale marně. Teď bych rád vzpamatoval tu co mám. Já myslel že lignohumát hlavně podporuje kořenění, tak jsem myslel spíš na zálivku, ale mohu zkusit stříkat na list a vitality komplex na zalití. Jen by mě zajímalo co to vůbec je za palmu, ale to už asi jen tak nezjistím. :hm
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 16. 5. 2012 23:49

Na lignohumátu i píšou, že možno na list. I to totiž podporuje zakořenění.
http://www.palmycycasy.cz/default.php?d ... &lang=shop
Tady mají ten chamareops a za 200. Dcera volala, že má 6 listů, tak maličký zas není.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 17. 5. 2012 18:40

Dobře, na tom něco bude :hm .
Koukal jsem na ty stránky , a jsou tam fakt nádherný, pokud s touhle palmou nic nepujde, tak si tam pro jednu žumaru rád zajedu. :-)
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 17. 5. 2012 23:47

Ale nehaž flintu do žita, pokud jí neměkne srdíčko a neodcházejí listy, tak je naděje.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 18. 5. 2012 18:31

Nehážu, já stále věřím že to dopadne a poroste. :-)
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 19. 5. 2012 23:29

Tady jsou všecky moje palmy a palmičky - dosud mláďátka. Ta poslední je zároveň poslední přírůstek - chamareops.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 20. 5. 2012 06:47

Krásné palmy :tleskani :tleskani :tleskani jsou to nádherné rostliny :tleskani
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 20. 5. 2012 07:02

Kočičko jsou opravdu krásné :shock: :tleskani :tleskani , také se mi palmy moc líbí, ale chce to zimní zahradu :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 20. 5. 2012 08:49

Kočičko krásné. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 5. 2012 09:00

Tio je nááádhera :-) :tleskani :tleskani :tleskani
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 20. 5. 2012 09:30

Jsou nádherný, snad mě také tak půjde :-).
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 5. 2012 10:05

Kočičko super ta teda má lopaty, ty už to máš fakt, jako fata morgána :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :shock:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 20. 5. 2012 14:01

No tak do té mám ještě daleko. manžel už brble, že není kam si ani nohy natáhnout, od rána dnes vynáším ven. Na tu licualu s těma lopatama jsem zvědavá, je poměrně náročná a mám ji teprve od února, tak teď se jí daří, je otázka, co udělá zima. No ale nekupte to, když je to tak krásné.
Dušane, ještě mě napadlo, jestli bys ji neměl dát do nějakého substrátu bez živin, nejlépe perlitu, ten lehce zavlažovat. Já mám s perlitem při zakořeňování dobré zkušenost. A ona, jak pocítí hlad, začne kořenama hledat. Domnívám se, že vyživovat stačí na list a spodem jen vláha, ale opatrně, aby to nezačlo hnít. Narvat ji do igelitového pytle a nechat v polostínu, větrat, zkrátka režim jako s normálním řízkem.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 20. 5. 2012 14:56

No nevím, mám ji v substrátu pro palmy a s tim lignohumátem a komplexem to zatím zkouším( ty zas tolik živin nemají), to jsem dříve nedělal, když to nepomůže tak potom bych zkoušel něco jiného. Snad ji tak brzo něco neskolí když už takhle je skoro 2 roky.
Dušan2
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka