Palma neroste

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod květiny 13. 5. 2012 11:19

Já už nevím jak se jmenuje , byl to dárek a přirůstá tedy zdatně , asi půjde do země , neb nebude kam jí uskladnit :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 5. 2012 11:24

Evičko děkuju a kdy jedeš do Prahy ?
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 5. 2012 14:48

Květinko ty datlové už máš taky pěkné :tleskani :tleskani no a ta druhá je už nádherná :shock: :shock: :tleskani .My datlovku taky máme,ale jeto zatím takový boraček malý. 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 13. 5. 2012 15:22

Květinko krásné palmy,ta druhá už je pěkně urostlá :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 13. 5. 2012 21:01

Tééééda vy máte tak krásné palmy :tleskani :tleskani :tleskani ,vloni jsem si koupila naklíčené semeno palmy :pozor ,nějaké mrazuvzdorné :hm , :grr: ale asi jsem se o ni špatně starala,tak brzy uhynula :grr: :-[
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 13. 5. 2012 22:16

Máte krásné palmičky. Já si chci udělat radost a až narazím na nějakou žumaru tak si ji koupím, ta snad pujde lépe než dotáhlá z tunisu. :-)
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 5. 2012 15:28

Já ani nevím,jak to sem z toho Tunisu vozíte? Letadlo vám to vezme? Vždyt je omezená váha zavazadla, nebo né?? :hm :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 14. 5. 2012 16:44

To je jednoduché, prodávají je tam bez balu asi tak 30 cm velké, takže v pohodě do kufru, váží tak kolem půl kila. 8-)
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 5. 2012 17:57

áááá záhada objasněna 8-D 8-D 8-D 8-D 8-D Dušane jestli chceš vidět krásnou palmovou zahradu, tak si otevři- Ostatní okrasné rostliny- a pak mrazuvzdorné palmy.Tam má pan Bučko prostě nááádheru v zahradě.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 15. 5. 2012 12:09

Ještě mě napadá že když budu zalévat tak bych to mohl střídat, jednou Lignohumát a jednou vitality komplex nějaký čas dokola. Co myslíte, můžu to takhle dělat? Nebo jen jedním, pokud tak čím? Já si říkám že při střídání by to mohlo vést k úspěchu, ale to je jen můj dojem. Co na to říkáte? :?: :-)
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 15. 5. 2012 12:31

No ale aby se nepřežrala... Střídala bych to, ale nedávala bych jí to asi častěj než 1x za 14 dní.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 15. 5. 2012 16:00

Jednou za týden a dva teď zalévám, tak to je téměř vždy, ale když nemá ani kořínek, tak jestli se má čím přežrat. Nebo to můžu dávat slabší než je doporučeno.
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 15. 5. 2012 22:41

No a co tak postřikovat lignohumátem na list, já to tak dělám a mám pocit, že jim chutná.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 16. 5. 2012 06:40

Já si myslím , že tolik péče ty palmy vůbec nepotřebují , já se k nim chovám docela macešsky , zaleji když si vzpomenu a dostaly pouze někdy zbytek vody se slabým hnojivem, co jsem slila z orchidejí. Už mnohokrát se mi osvědčilo, že méně je někdy více.. :hm :roll: možná záleží na druhu palmy , ty moje jsou otužilé ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka