Palma neroste

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Dušan2 8. 5. 2012 10:33

Před skoro dvěma lety jsem si koupil v Tunisu palmu. Byla bez balu, zasadil jsem ji do substrátu pro palmy a za tu dobu se nepohnul ani lísteček, tak jsem ji vyndal ze substrátu a zjisti jsem že je stále bez kořenů. Zusil jsem ji namočit do lignohumátu , nechal jsem ji tam asi den a zasadil do substrátu pro palmy. Co mohu udělat pro to aby zakořenila a začla konečně růst. Děkuji za rady.
Obrázek
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 8. 5. 2012 10:44

Já bych ještě zkusila stimulátor růstu v prášku, nebo je snad i gelový.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 8. 5. 2012 11:00

Tak jsem to ještě vytáhl nasypal stimulátor a přemýšlím nad tím nechat ji venku na balkóně, je na jižní stranu, do teď byla celou dobu doma.
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 5. 2012 11:18

Vydržte, ony někdy opravdu dost dlouho stávkují já měla taky děduživce a tedka je krásná.Obrázek je vypěstovaná ze semínka.Tenkrát jsen moupila sáček bylo tam 5 semen a vyklíčila jen tahle.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 8. 5. 2012 11:29

Danielka.9
Ta je nádherná.
Ale já ji koupil už takovou jaká je teď, ona prostě za ty necelé dva roky neudělala vůbec nic, ani kousek nepovyrostla a nemá ani kousek kořínku. :-|
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 5. 2012 11:32

Ja to pochopila, jen jsem chtěla říct,že ta naše taky tak dlouho stávkovala, to nebyly měsíce spíš roky. Chtěla jsem jí vyhodit ,ale pak si jí vzal do skleníku na starost manžel a tohle je výsledek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 8. 5. 2012 11:38

Tak možná ji zkusit dát na léto do skleníku jestli se nevzpamatuje, anebo na balkón pod nějaký igelit ( protože skleník má mamka skoro 50 km daleko). I když blbost igelit odnese vítr. Tak nevím. :oops:
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 5. 2012 12:32

Ven by měla jít určitě,tak jsem se ptala manžela co sní dělal.Nevím jestli to pomůže, ale prý jí zalévá jen do misky. :hm Je pravda, že se říká, palma má mít nohy ve vodě a hlavu na slunci.Ta vaše by měla ale mít zatím polostín, než si na venek zvykne.Tak držím palce aby se brzy umoudřila.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 8. 5. 2012 12:39

Tak to mohu zkusit také, zalévat do misky, třeba to pomůže. :-) s tim skleníkem ještě uvidím, zatím ji letos asi nechám venku, co udělá.
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 12. 5. 2012 19:59

Danielko krásná palma, :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani a jestli je ze semínka :shock: máš můj obdiv,nádherná.Mám ráda palmyObrázekObrázek to by měly být mrazuvzdorní Trachýci
Obrázek a tato bezejmenná pokojová na letním bytě 8-D 8-D
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 5. 2012 20:31

Aničko máš je taky pěkné a ta poslední je myslím datlová palma. :tleskani :tleskani :tleskani No a ta naše je opravdu ze semínka :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 12. 5. 2012 21:52

Aničko tu poslední jsem jednou dostala k MDŽ od manžela měla jsem ji v obýváku a narostla tak velká ,že jsme ji měli do stropu a ještě svázanou ,aby jsme si mohli sednout na sedačku.Když se dcera před 16 lety vdávala tak jsme to měli u nás na zámku a dělala jsem tam květinovou výzdobu a vzali jsme tam i tu palmu.Darovali jsme ji pak kastelánovi ,pak odešel a nevím co se s palmou stalo.Moc se mi líbí ale kam pak s ní když naroste.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 12. 5. 2012 22:12

Jejda Evi tak to jsi mě nepotěšila,já ji mám 3x :shock: 8-D No to bude zajímavé 8-D
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 13. 5. 2012 10:33

Děvčata pěkné palmy máte :-)) , také se pochlubím ;-) tyto jsem si před 5 léty přivezla z Kréty jako semínka a je to datlová palma jak píše Danielka , tam to byly obrovské stromy..
Obrázek a toto je palma mrazuvzdorná, ale na zimu ji uklízím ,ta je darovaná :-)) Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 5. 2012 11:14

A tohle mě zajímá, prosím tě jak se jmenuje ta mrazuvzdorná palma ? Chtěla bych si nějakou pořídit, abych ji mohla mít i přes zimu na zasklené lodžii, ale nevím kterou. Neměla by ale jít moc do výšky abych nešla až k soudedům nad náma :hm :D
Moravanda
Návštěvník

Další stránka