Bonsaje Zelkova, Sagarethia a Carmona - jak na ně a s nimi?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Bangbang 29. 3. 2012 17:03

Dobrý den všem, minulý týden jsem si zakoupila v OBI pár bonsají a "vysadila" je v kanceláři u okna na východ (aby měly světlo, ale nepralo do nich slunko). 2 byly za plnou cenu a 2 mi bylo líto.-( Na lístcích měly napsáno Zelkova (2), Sagarethia a Carmona. Poslední dny surfuju na netu a snažím se najít rady, které by mi s nimi pomohly. Nejsem si jista, zda nepotřebují přesadit do čerstvého substrátu a do větších misek (jsou vysoké cca 15 cm a misky mají 10x7,5 cm a jsou cca 4 cm hluboké). A pokud ano, zda jim mám nechat 2 - 3 týdny na aklimatizaci a poté přesadit. Rosím denně povrch substrát i rostlinku odstátou vodou, v pátek odpo před víkendem jsem je nechala stát cca 15 min ve vodě, aby se substrát nasákl vodou. Nevím, zda Sagarethiu zastřihnout. Raší sice nové lístky, ale větývky se mi zdají přerostlé. Jsou to mé první bonsajky, tak mám strach abych jim neublížila .-((
Děkuju předem všem za radu, připomínky a nápady .-))
Hezký den
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Bangbang
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alinka 30. 3. 2012 12:05

Odpovědět neumím,jen bych omezila asi zálivku,protože v řetězcích se žádné rostliny nestarají,spíš jim škodí......je to jen má zkušenost....buď jsou přeschlé,nebo přelité :-\
Alinka
Návštěvník