Nej voňavé pokojovky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Orchid1985 21. 11. 2011 19:26

Téma podobné jsem tu nikde nenašel, tak bych ho rád založil. Máte doma nějaké kytky, co dokáží pěkně provonět pokoj, popřípadě aspoň voní? Nejlépe kvetou aspoň měsíc/dva v roce.. Něco jsem o tom pročítal na internetu a chci si teď pořídit Jasminum Sambac (arabský jasmín), prý kvete téměř celoročně a prý velmi hezky voní (našel jsem v chomutově za 95Kč).
Dál jsem našel rostlinu Rondeletia splendens nebo také red panama rose, jen nevím, kde ji sehnat ani jak se jmenuje česky... někdo pozná z obrázků? Četl jsem na ni samou chválu. Předem díky za tipy ;-)

http://pics.davesgarden.com/pics/2006/09/19/begoniacrazii/f5aeec.jpg
http://pics.davesgarden.com/pics/2005/01/15/butterflybyrob/861f60.jpg
http://farm6.static.flickr.com/5012/5477268580_28474cb57b.jpg
Luboš. Orchideje = koníček na celý život.
Orchid1985
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 21. 11. 2011 20:58

Krásně voní taky voskovka.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 22. 11. 2011 12:11

Tak mně voskovka *****í jak chodba na prosektuře, ale to je otázka čichového vkusu. Voní stephanotis floribunda, arabský jasmín mám taky, kvete a voní krásně, ale teď jsem ho měla v chladu, tak přestal kvést.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Orchid1985 23. 11. 2011 01:35

Voskovek je určitě víc druhů. Pamatuju, za mlada jsme měli jednu doma. Ta nevoněla vůbec.
Na jasmín se těším. Už jsem domluvený s kamarádkou z chomutova, tak snad na začátku příštího týdne už ho budu mít doma.
Ale zajímala by mě ta Rondeletia splendens. Našel jsem ji jen v amerických obchodech. Lidé na ni pěli šílenou chválu.. Možná objednám na jaře.. Český název, to vypadá, nemá.. ani jsem ji nikde v českém eshopu nezaznamenal.
Luboš. Orchideje = koníček na celý život.
Orchid1985
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 13. 1. 2015 13:21

Jasminum officinale voni pekne, ale je z nej peknej bordel.. Hyacinty kratkodobe. Stefanotis je muj favorit, bohuzel mi neprezil dlouhou temnou zimu :-/
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 1. 2015 16:43

Scandiaco především tě zdravím, ukážeš se tady tak jednou za rok :pozor a jinak hyacint voní nádherně,takže ho pak sadím do zahrady, kde se mi úspěšně ztrácejí místo aby se množily :nenapadne .Stefanotis mám a jsem z něj nadšená, loni mě kvetl o stošest.Napadly mi ho ale červci, tak přišel o nějaké listy,uvidím co bude. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 14. 1. 2015 13:54

Jee, tys na me nezapomnela :love: ja se polepsim!

Tady, kde ted bydlim, mi moc kytky nejdou, maloco prezije tmavy zimy a suchej vzduch.. uz aby byla balkonova sezona! :-D 8-D
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 1. 2015 13:58

Tam kde bydlíš, by těm kytkám asi bylo třeba přisvítit. :hm :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 14. 1. 2015 15:13

Jo, vic svetla by prospelo i mne... :-)
Proti gustu...
Scandiaca