Zamioculcas

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 11. 2010 21:43

Tak zakladam tema pro tuto rostlinu, nebot se domnivam, ze spousta z nas ji ma.
Jen chci rict, ze konecne zas po roce zacina rust prvni vyhonek, mam dve rostliny a vzdy obe naraz zacinaji rust ve stejnou dobu, tak uz to zacina :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 11. 2010 21:45

Je pravda, že může růst klidně i v temném koutě a nevadí mu to? Kolikrát už ho měli pěkný v Lidlu a byla jsem v pokušení, ale na okně pro něj už rozhodně místo nemám. Líbí se mi ten svěží zelený vzhled jeho listů.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 11. 2010 21:49

mam ho na dvou mistech v jednom pripade blizko okna-asi tak polostin a v druhem pripade na zapdnim okne,ale asi tak 3-4m od okna-tedy uz dost slusna tma, myslim, ze spolecne se Scindapsusem se jedna o nejmene narocnou rostlinu, navic listy nezloutnou a zalivku u jednou za mesic zvlada na vybornou... zahubis ho snad jedine velkou zalivkou
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 10. 11. 2010 09:12

Já jsem jich už rozmnožila snad deset,roste ochotně ,ten můj největší jsem dala dceřia ta je neštastná ,že už zabírá moc místa.Jinak je krásná.Po zakořenění lístek roste pomalu ale pak to dožene.Roste kdekoliv.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 11. 2010 13:34

Jo dcera ho má v rohu pokoje. Ani tam není bůhví kolik světla a roste pěkně.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 10. 11. 2010 14:00

Jani utrhni si lístek a zasaď,trvá to dlouho než pustí,ale pak roste rychle.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 12. 2011 09:28

mičurinec píše:Tak zakladam tema pro tuto rostlinu, nebot se domnivam, ze spousta z nas ji ma.
Jen chci rict, ze konecne zas po roce zacina rust prvni vyhonek, mam dve rostliny a vzdy obe naraz zacinaji rust ve stejnou dobu, tak uz to zacina :-)

toto co jsem psal tak se i letos potvrzuje - je to hodne zajimave, ze rostou nezavisle na sobe ve stejnou dobu a mam kazdy i v jine mistnosti
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 5. 12. 2011 09:57

Opravdu vděčná pokojovka.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 12. 2011 11:58

to bych rekl..zajimave take bylo, ze jeden vyhon se mi nejak ohnul a jako by zlomil, ale ne uplne, postupem doby se tam udelal kalus a ja to odstrihl a dal do vody a uz to ma i koreny :)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 25. 4. 2012 18:36

Před měsícem jsem si do perlitu nastrkala odlomené lístky i vrcholky výhonů. Všecko už to má teď narostlé hlízky a pouští kořínky. Masová produkce, to je moje!
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 27. 4. 2012 21:26

Tak já ho mám kus od východního okna a rok a půl nic nedělal a pomalu odcházel, teď jsem nasadil vitality komplex a něco se začíná dít tak snad poroste. :-)
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 17. 5. 2012 21:24

Tak po radosti že začal růst jsem zjistil že je substrát plný nějakých broučků či co ]:-< .
Tak jsem propláchl hlízy, rozdělil a zasadil do nového substrátu pro pokojovky a zalil. Ta stará asi shnila a byly tam nové. Tak snad to bude dobré. :eh
Dušan2
Návštěvník