Gloriosa

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 6. 3. 2010 14:38

Makro patří na stativ, nebo si alespoň o něco opři ruku, či loket. Docela dobrá opěrka je role papírových utěrek z kuchyně. Jinak je to o cviku a když se mačká spoušť, tak zadržet dech.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 3. 2010 16:24

Možná, jak který foták,mně se taky zdá, že u mě to makro není k ničemu.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 6. 3. 2010 16:56

Tak jen se pěkně koukni do návodu, od kolika centimetrů tvůj foťák to makro má. Tak daleko má pak cenu dávat objektiv od fotografovaného objektu, aby to makro vyfotil. Zaostří si to samozřejmě sám, jen počkáš, než to udělá a pohneš s ním, až teprve, když je snímek hotový, což digitálu chvíli trvá.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 3. 2010 17:26

:-[ :-[ :-[ :-[ tak já si to znova přečtu 8-D 8-D 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 7. 3. 2010 00:47

To je vysoká škola...já taky fotím a pak vybírám...Kolikrát fotím a pak zjistím,že místo sluníčka mám nastaveno svícení a pak je to modrý.... :D :D Tak pak znova....prostě zkouším...
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 3. 2010 11:40

Na výstavě ve Fatamorgáně tuhle Gloriosu taky měli. Když jsem viděla, jak veliká to je rostlina, bude Moravanda za chvíli bydlet na chodníku před domem. Květ to má nádherný.Obrázek Je to doufám ono, cedulku jsem neviděla.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 3. 2010 11:46

jj to jí dost hrozí ,ale naštěstí zatahuje tak snad nebude tak obrovská :oboze
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 3. 2010 13:32

Mě už odkvétá :-( . A včelička jsem asi byla neúspěšná. Nějak to nevypadá.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 3. 2010 14:05

No, ale když Dan říká, že zatahuje, tak asi do nějaké podzemní hlízky, jako třeba ta tvoje Plejonka, ne? Tak by bylo mnohem snazší, než se trápit se semínky ji množit z hlízek, než ze semínek. Nebo jsi chtěla dělat pokus?
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 3. 2010 14:34

To byl jenom hokus pokus :-[ . A máš pravdu zatahuje jako Pleionka.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 23. 3. 2010 15:34

Moravandi je nádherná, a místečko se určitě najde.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smystique 29. 3. 2010 22:45

Glorioza skutečně má hlízu. Když se mi na podzim zatáhne, vyhrabu ji z kvetináče, uložím do sáčku s pilinama a schovám ji do sklepa. Na jaře ji potom zasadím do květináče a čekám, až pěkně vyraší. ;-]
smystique
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 3. 2010 06:36

Já jsu z ní nešťastná. Po odkvětu mi začala celá žloutnout, nevíte prosím kde je chyba :hm ?
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 3. 2010 19:42

Dneska jsem se jukla na tu moji krásku která už byla skoro celá žlutá. A zjistila jsem že není divu rostla totiž ze vzduchu. Jenom ležela na kraji hlíny a když jsem ji vyndala konce vypadaly takhle Obrázek Obrázek a tak jsem ji vyndala celou z květináče a mám z ní tohle Obrázek Obrázek. A teď přemýšlím :hm proč se tak stalo a co teď s tím Obrázek . Jestli ji dát do chladna jako zazimovat a nebo ji dát nazpátek do hlíny. Poradí mi prosím někdo :?: Děkuji.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 30. 3. 2010 20:02

:oboze No to je škoda.Co tedˇs tím? Tedˇna jaře jí dát zimovat to asi ne.Já bych jí zasadila a byla hodně opatrná při zalévání.Myslím,že by mohla znovu z těch hlízek vyrazit. :hm
kandl
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka