neznáma

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 17:37

Lampranthus kvete a tohle ne. Já už to mám, je k vidění na http://www.jiho.ceskestavby.cz a jmenuje se Euphorbia tirucali. Je to ten předposlední obrázek vedle E.obesa dole na stránce.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 17:42

ju už jse to podle tebe našel no jo vidíš to není vše všude ale proč tam popisují Pleinopsis nelii jako Lithops neví nevím
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 17:54

Radku, já teda nevím, ale já mám slovenský překlad knihy Grunert ,Viedt, Kaufmann Kaktusy a sukulenty a tam je Lithops jeden rod a Pleiospilos druhý. Taky obě rostliny vypadají úplně jinak, jenom obě patří mezi bezstonkové sukulenty.. Jenom ještě na okraj, roj Lithops je ještě rozdělený na Xantholithops a Leucolithops. Popsaný druh je ale jen Pleiospilos nellii.Nevěřím, že by se tahle kniha mýlila, je tam všechno.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lída Skokanka 17. 11. 2009 18:01

ten Lampranthus je sukulent,je snad 200 druhů,některý jsou venku kvetoucí
mně doma taky ještě nekvetl http://www.zahradnictvicinke.cz/produkt ... ml?katID=5
Lída Skokanka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 18:04

Já nic já jen .....a hlavně se stebou nepřu pokaženej název Sloní noha je taky fujtajbl ještě je to Nolina recurvata a nebo Beaucarnea recurvata že jo to tam máš taky né ? a ten název Sloní noha pokazil jak píše p.Janda cituji-Je tomu díky všeználkovi Přemku Podlahovi ,který ji v jakémsi svém pseudoreceptáři na každý den nazval jako -sloní noha přestože tak jsou nazývány rostliny r. Testudinaria to jen na okraj že ty názvy jsou všelijaké ale přít se stebou nebudu ty máš své knihy já také své ale pro mne a asi pár sukulentářů je Lithops a Pleinopsis ale stačí já na tyto chytré řeči a odborné názvy nejsem
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 18:14

A ještě Dani jsem zapomněl poděkovat za vysvětlení
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 18:21

Já jsem se s Tebou nepřela, jen jsem Ti chtěla naznačit, že ne Pleinopsis, ale Pleiospilos. Když už to pěstuješ, abys to správně znal. Jen jsem Ti chtěla říct, že lze dohledat, jak je to správně. To máš to samý, jak s tím Karlem. Nakonec jsme se všichni domluvili.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 18:26

sem to napsal špatněěěěěě všem se omlouvám jsem jen člověk a nějaké písmenko se mi sem tam .......
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 11. 2009 18:30

To je jak já,pletu si zygopetalum a zygopelatum,ale zadejte to do vyhledavače a uvidíte,co vyleze :D 8-D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 18:45

Já teda vidím, že vyleze jedno a to samý. Ještě k tomu je to krásná orchidka. Ještě, že se ten vyhledávač pro jistotu zeptá, jestli jsi náhodou nemyslela něco jinýho. :mrgreen:
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 18:46

Ale já to od dany beru sepsula mne tu jak školáka ale já si z toho nic nedělám nakonec hlavně že Milka ví co má doma a já se polepčím ale ono to ujede každému né? takové znalosti o orchidejích jak má Dana budu mít já třeba o sukulentech za pár roků také já se teprve učím od jara tak po mne nikdo nemůže chtít takové odbornosti , ale já to beru
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 19:05

Ty jsi kůň, to nebylo žádný psutí, já na to mám chytrou knihu. Kniha vyšla v roce 1979 a já v ní tehdy ležela od rána do večera. Před třiceti lety jsi měl nejspíš úplně jiné zájmy, než sukulenty. 8-)
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 19:06

to jo úplně jiné-ale stačilo mi tu napsat napsals blbej název a já to opravím a né mi tu psát takové články :D já jsem stále ve vývinu :hm ještě žes mi tu jak na té asociaci na téma ... nenapsala že mi ty sukulenty lezou na mozek to mne pak dokáže nas..kór když jsem měl pravdu já ale stačilo :!: :-!
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 11. 2009 19:13

To já tahala kačera za sebou a Radek nosil po kapsách zrcátko a zvonil na sousedy a hrál si se sirkama.... 8-P 8-P :shock: 8-P 8-P
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka