neznáma

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod milka60 17. 11. 2009 14:47

Obrázek Prosím kto mi pomôže pomenovať tohoto mrňuska?Mám ho 2 roky nerastie ,ale ani nehynie,skrátka neviem ho pestovať,lebo neviem čo je to/ je to ukradnutý kúsok a asi sa mi pomstí :-[ :-[ /nerada by som ho vyhodila ,pôvodná raslina vypadala ako zhrubnutý asparágus .milka dakujem
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 14:51

Milko ahojky já se snažil na porade ale je to trochu rozmazané zkus ještě jednou fotnout
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 17. 11. 2009 14:58

Ahoj Radek urobila som 3 foto ale všetky sú na ****l musím počkať,až príde niekto zručnejší ,ale aj tak dík
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 11. 2009 15:02

Milko,zkoušej dál,nikdo to neumí hnedka... 8-D a výhoda digitálů je udělat plno,plno foteček a pak si vybrat..... :tleskani :tleskani
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 15:02

ono to trochu vypadá na sukulent ale potřeboval bych zaostřit to víš my starší lidé
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 11. 2009 15:05

Milko co tohle,není to ono
Vymazala jsem tu fotku,protože jsem ji omylem zkopírovala bez svolení majitele :-[ :-[
Naposledy upravil marcela somrová 33 dne 17. 11. 2009 17:11, celkově upraveno 2
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 15:09

no to by tam milka musela mít už aspoň malou kuličku teda kaudex má ji už déle že jo?
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 17. 11. 2009 15:22

Som tu bola som na amarylkách,Marcelka,pôvodná kvetina bola skôr previslá
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 17. 11. 2009 15:25

Radek- nemaj boj ja už mám tiež už rôčkov pár a tiež potrebujem 2 oči, mám krátke ruky
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 17. 11. 2009 15:36

Taky už na to moc nevidím,ale připadá mi ,že jsem kdysi měla něco podobného.Rostlo to teda dost rychle a když se to odlomilo vytékalo z toho bílý mlíko.Na koncích byly malinký lístečky.Tohle asi bude něco jinýho. :hm
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 17:06

Já to znám, měla jsem to kdysi doma, ale nevím, jak se to jmenuje. Je to nějaký pryšec, kandl má pravdu, roní to mlíko a na koncích nejmladších konečků to mívá malé lístečky, které později opadnou. Já časem zjistim, jak se to jmenuje, my jsme tomu říkali Karel a rostlo to jak blázen až nahoru pod garnýž a tam se to ohnulo o strop. Vyhodila jsem to, když jsme se stěhovali. Roste to v písčité zemině jako pro kaktusy a moc se to nezalévá. Název zjistím.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 17. 11. 2009 17:10

Tak dedˇjsem si vzpoměla,že pani co jsem to od ní dostal,tak tomu taky říkala Karel. :lol: :lol: :lol:
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 17:15

Vážně? Já to dostala od sousedky pod stejným jménem. Na Kanárských ostrovech to roste trochu větší a je to STROM.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lída Skokanka 17. 11. 2009 17:15

fotka je opravdu pro mě slabá,ale domnívám se,že je to LAMPRANTHUS,takovej silnější a řidčí jako asparágus,taky mně tak připadá
Lída Skokanka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 17:36

Hledal jsem hledal v žádnejch pryšcích to nebylo ale není všechno všude ale dám krk za to že je to sukulentní
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 17:37

Lampranthus kvete a tohle ne. Já už to mám, je k vidění na http://www.jiho.ceskestavby.cz a jmenuje se Euphorbia tirucali. Je to ten předposlední obrázek vedle E.obesa dole na stránce.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 17:42

ju už jse to podle tebe našel no jo vidíš to není vše všude ale proč tam popisují Pleinopsis nelii jako Lithops neví nevím
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 17:54

Radku, já teda nevím, ale já mám slovenský překlad knihy Grunert ,Viedt, Kaufmann Kaktusy a sukulenty a tam je Lithops jeden rod a Pleiospilos druhý. Taky obě rostliny vypadají úplně jinak, jenom obě patří mezi bezstonkové sukulenty.. Jenom ještě na okraj, roj Lithops je ještě rozdělený na Xantholithops a Leucolithops. Popsaný druh je ale jen Pleiospilos nellii.Nevěřím, že by se tahle kniha mýlila, je tam všechno.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lída Skokanka 17. 11. 2009 18:01

ten Lampranthus je sukulent,je snad 200 druhů,některý jsou venku kvetoucí
mně doma taky ještě nekvetl http://www.zahradnictvicinke.cz/produkt ... ml?katID=5
Lída Skokanka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 18:04

Já nic já jen .....a hlavně se stebou nepřu pokaženej název Sloní noha je taky fujtajbl ještě je to Nolina recurvata a nebo Beaucarnea recurvata že jo to tam máš taky né ? a ten název Sloní noha pokazil jak píše p.Janda cituji-Je tomu díky všeználkovi Přemku Podlahovi ,který ji v jakémsi svém pseudoreceptáři na každý den nazval jako -sloní noha přestože tak jsou nazývány rostliny r. Testudinaria to jen na okraj že ty názvy jsou všelijaké ale přít se stebou nebudu ty máš své knihy já také své ale pro mne a asi pár sukulentářů je Lithops a Pleinopsis ale stačí já na tyto chytré řeči a odborné názvy nejsem
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 18:14

A ještě Dani jsem zapomněl poděkovat za vysvětlení
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 18:21

Já jsem se s Tebou nepřela, jen jsem Ti chtěla naznačit, že ne Pleinopsis, ale Pleiospilos. Když už to pěstuješ, abys to správně znal. Jen jsem Ti chtěla říct, že lze dohledat, jak je to správně. To máš to samý, jak s tím Karlem. Nakonec jsme se všichni domluvili.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 18:26

sem to napsal špatněěěěěě všem se omlouvám jsem jen člověk a nějaké písmenko se mi sem tam .......
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 11. 2009 18:30

To je jak já,pletu si zygopetalum a zygopelatum,ale zadejte to do vyhledavače a uvidíte,co vyleze :D 8-D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 18:45

Já teda vidím, že vyleze jedno a to samý. Ještě k tomu je to krásná orchidka. Ještě, že se ten vyhledávač pro jistotu zeptá, jestli jsi náhodou nemyslela něco jinýho. :mrgreen:
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 18:46

Ale já to od dany beru sepsula mne tu jak školáka ale já si z toho nic nedělám nakonec hlavně že Milka ví co má doma a já se polepčím ale ono to ujede každému né? takové znalosti o orchidejích jak má Dana budu mít já třeba o sukulentech za pár roků také já se teprve učím od jara tak po mne nikdo nemůže chtít takové odbornosti , ale já to beru
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 19:05

Ty jsi kůň, to nebylo žádný psutí, já na to mám chytrou knihu. Kniha vyšla v roce 1979 a já v ní tehdy ležela od rána do večera. Před třiceti lety jsi měl nejspíš úplně jiné zájmy, než sukulenty. 8-)
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 19:06

to jo úplně jiné-ale stačilo mi tu napsat napsals blbej název a já to opravím a né mi tu psát takové články :D já jsem stále ve vývinu :hm ještě žes mi tu jak na té asociaci na téma ... nenapsala že mi ty sukulenty lezou na mozek to mne pak dokáže nas..kór když jsem měl pravdu já ale stačilo :!: :-!
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 11. 2009 19:13

To já tahala kačera za sebou a Radek nosil po kapsách zrcátko a zvonil na sousedy a hrál si se sirkama.... 8-P 8-P :shock: 8-P 8-P
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 11. 2009 19:16

dama 55 píše:Já teda vidím, že vyleze jedno a to samý. Ještě k tomu je to krásná orchidka. Ještě, že se ten vyhledávač pro jistotu zeptá, jestli jsi náhodou nemyslela něco jinýho. :mrgreen:

:D :D :D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 19:16

náhodou já byl mladej hasič jo tak BACHA ale to sem celá tato debata nepatří .....
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 11. 2009 19:23

Já Ti slibuju, že s Tebou budu zacházet opatrně, myslela jem, že jsi už dovyvinutý. Když je to takhle, tak sorry - česky pardón.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 17. 11. 2009 19:27

ra.cermak píše:náhodou já byl mladej hasič jo tak BACHA ale to sem celá tato debata nepatří .....

No vidíš,jsem to s těma sirkama trefila 8-P
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 19:33

dama 55 píše:Já Ti slibuju, že s Tebou budu zacházet opatrně, myslela jem, že jsi už dovyvinutý. Když je to takhle, tak sorry - česky pardón.

Jasně já to chápu a děkuji ti za to jen z kamarádství zkus si koupit ještě novější knihy osukulentech za těch pár roků se toho hodně zmněnilo v názvech a atd .to není ve zlém ale dík za pochopení nemám toho času tolik abych jen četl musím makat jak Kůň .
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 19:37

Pro Milku vyzkoušej se prokousat tady těma nesmyslama dopředu tam ti Dama zjistila ten název je moc hodná :hm :mrgreen:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lída Skokanka 17. 11. 2009 21:01

to chceš říct Radku,že je to euphorbia tirucali ? to určitě není,eup.tirucali roste do výšky a má na sobě hodně malý lístky,jako by jsi nějakou kytku zbavil listí a ještě tam něco zbylo a hlavně roste do výšky,kdežto lampranthus roste převisle a vypadá jako silnější asparágus,když jsem dostala řízky,taky mně strašně dlouho stál a vůbec nerostl,už jsem myslela,že se nechytl,se svý zkušenosti bych řekla,potřebuje světlo a trochu víc vody než ostatní sukulenty.
Lída Skokanka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 21:06

Lído mne to tady stálo hodně sil a nervů já psal Milce ať to vyfotí ještě jednou ale dokud to neuvidím ostře tak nic neříkám já podle toho obrázku nic nepoznal tak se pokusí znovu nejde tam nic vidět ale jsou tu odborníci tak.....
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lída Skokanka 17. 11. 2009 21:32

já se nepočítám,za odborníka,ale mám obě a o tu eup.tirucalli jsem přišla při stěhování v prosinci,měla jsem ji skoro metrovou,sháněla jsem ji skoro rok i u Jandových,ti ji neměli,až jsem ji sehnala na jedné výstavě a tu druhou /neznámou/ jsem sehnala u kamarádky,která ji měla a jak píše to děvče /omlouvám,se zapomněla jsem jméno/ tak jí hrozně dlouho trvá,než začne růst
Lída Skokanka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 21:46

psala Milka ale necháme to zatím vyzrát já se k tomuto zatím nemíním vyjadřovat už sem to tu slízl jednou
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 17. 11. 2009 22:31

Musím vás sklamať,nie je to príštec idem preskúmať to čo poradila Lidka
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 22:36

no konečně
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 17. 11. 2009 22:44

To ma mrzí ,že ste sa skoro pochytili pre tú raslinku,ja som sadla večer k počítaču a vôbec som si neuvedomila,že už je tolko odpovedí prosím ospravedlňujem sa za to zlé foto ak bude doma nejaký potomok slubujem ho vylepšiť,ste všetci moc milí :-) :-) a ste kamoši :tleskani :tleskani teší ma to dík milka
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 11. 2009 22:48

a na cos přišla ?
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 17. 11. 2009 22:59

Mrzí ma to,ale nie je to Lampranthus,už len počkajte na nové foto ,Ď A K U J E M vám
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lída Skokanka 17. 11. 2009 23:03

jo,pošli nové foto,když to umíš,pak budem hádat dál,vždytˇ se tím učíme
Lída Skokanka
Návštěvník