Parožnatka - jak ji pěstovat?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Sarlote 12. 11. 2009 08:30

Radku,, určitě...měla bych prý tu svoji přibít na korek,ale moc se bojím....
Jinak mě vyschla a napila se znovu listy natáhla...nemám problém...škoda že není jiný druh na trhu...
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 15. 11. 2009 21:37

Mají je v botanické Na Slupi.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarlote 16. 11. 2009 06:25

Mají je tam velké - podobnou mám i já.
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 12. 2009 20:21

teda Šarlotko, kde je mas? to musis mit doma rovnou palác...?.-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarlote 28. 12. 2009 16:22

No palác nemám,ale je hrozně velká, dnes ji musím namočit, má listy dolů, to je znamení...
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 3. 3. 2012 12:54

Šla jsem koupit substrát a přišla jsem s parožnatkou. :-[ Ještě jsem jí neměla,tak jsem zvědavá jak mi tu půjde. :hm Byla za 80 kč,tak jsem to riskla.
Obrázek
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 3. 2012 20:05

No je to kapradina, takže by měla být stále lehce vlhká.Občas ji dám i orch. hnojivo.Určitě ti bude dělat radost máš ji moc pěknou. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 3. 3. 2012 20:26

Zrovna jsem si na Tebe vzpoměla,že budu vyzvídat jak na ní.Za ty peníze jsem jí tam nemohla nechat.Když jsem na ně někde narazila,tak nebyly tak pěkné a byly o hodně dražší.Dala jsem jí na tu schodovou poličku,světlo tam je,sluníčko tam nesvítí,tak se jí tam snad bude dařit.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 3. 2012 20:37

Taky ji na sluníčko nedávám je jen u okna a je v pohodě.Však kaprad přímé slunce jaksi nechce, určitě te tvé tam bude dobře.Jen bych z mé skušenosti nedoporučovala nikdy přesazení.Vždy, když jsem se já o to pokusila, tak mi ta parožnatka zašla.No je to jen má skušenost a už je to dávno,ale tuhletu nikdy nepřesadím, leda že by roztrhla květináč.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarlote 10. 3. 2012 20:54

Já ji nechávám vyschnout a pak do misky(vysoké naliji vodu, ona se napije a zbytek vylívám, toť vše,,,Sarlote
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 11. 3. 2012 07:54

Sarlotko děkuju. :lol:
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 25. 4. 2012 09:43

Kandl, tak jak se daří tvé parožnatce? Jak ji nakonec pěstuješ? Pověsilas ji někam, nebo postavila?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 25. 4. 2012 10:14

Katko dala jsem jí na poličku u okna.Když má suchý substrát, postavím květináč na chvíli do misky s vodou,aby se napila. Zatím vypadá dobře.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 25. 4. 2012 12:46

Aha, takže co se zálivky týče, je to jako s orchidejí. To ti půjde dobře! :mrgreen: Tak se těším na fotky, až povyroste. Mám knížku o pěstování pokojových rostlin a tam je vyfocená ze stropu visící parožnatka, už rozrostlá - a dole pod ní je na zemi položená mísa (teď si nevzpomínám, jestli ze dřeva nebo kamene), ale taková nerovnoměrná, pojatá jako umělecké dílo. A když se parožnatka mlží, voda steče do mísy. Bylo to umístěné na chodbě, na dlažbě a vypadalo to naprosto úžasně.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 25. 4. 2012 13:06

No já s ní žádnou zkušenost nemám,ale roste prý hodně pomalu.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků