Aby se listy leskly

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 5. 11. 2009 20:26

Wiolan,máš ode mě zprávu SZ,Radek jako by to vytušil...asi už mě zná.... :-[ :D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 5. 11. 2009 20:35

Ahoj Wiolan, než oběhneš všechna fóra, to máš na půl dne :lol: Koukám, že ses namlsala na zajímavou botaniku.
Aby nebyl Radek smutný, tak Nolinu mám taky už leta od malých cibuleček, vlastně tři dohromady, klasickou tlustici, ale upravovanou do bonsaje, dvě mamilarie, cissus tuberosus, echeverii cristatu, echeverii laui, a obyč havorthii. A pár lithopsíků.
Když se vrátím k lesku na listy - opravdu zalepuje póry, vpodstatě je to aerosol silikonového oleje, nebo něco podobného a ještě pozor na aplikaci - při postřiku zblízka silně rostlinu ochlazuje, takže můžou opadat květy a jemnější listy to nemusí tolerovat.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 11. 2009 20:37

No tak když to tady tak čtu, tak už asi druhý balení taky nekoupím :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 5. 11. 2009 20:38

gemo díííík máš to u mne
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 5. 11. 2009 20:41

Já sukulentíky taky můžu, ale teď vedou orchideje. Ještě by se mi líbila Dioscorea. Jo a zapomněla jsem na ficus retusa, ten mám taky.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wiolan 5. 11. 2009 20:44

Co se týká lesku na listy, taky bych do toho nešla. Proč? V přírodě jim lisky taky nikdo neleští a jak jsou krásné. Na zaschlé kapky po vodě stačí jemný hadřík a přetřít listy. Ten Biplantol opravdu funguje i jako lesk, dokud jsem ho nepoužila, nevěděla jsem to.
wiolan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ario 5. 11. 2009 20:48

wiolan
zdravim tvoje stranky tady obdivujeme hlavne tve nakupy v liberci
no holt mas to tam u ruky
Naposledy upravil ario dne 5. 11. 2009 20:50, celkově upraveno 1
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 5. 11. 2009 20:49

Moravanda píše:No tak když to tady tak čtu, tak už asi druhý balení taky nekoupím :hm

Moravandi,Ty nemáš lesk na listy,ale postřik na potvory
Wiolan,abys byla v obraze,jde o Perfect Plant http://www.perfectplant.cz/insecticide/
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wiolan 5. 11. 2009 20:53

Je fakt, že se supermarkety hodně polepšily, a co otevřeli Bauhaus, tak i ceny má Baumax rozumnější.
Ale je fakt, že už se těším na jaro k panu Kolářovi, rozšířit si sbírku botaniky :-))
wiolan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 5. 11. 2009 21:15

Pan Kolář.To už jsem taky někde četla......nemá on nějaké skleníky :?: :?:
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 5. 11. 2009 21:19

ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 5. 11. 2009 21:54

Jo, vzpomínám, že to byla wiolan, kdo mu tam nedávno "raboval" ve skleníku . myslím, že se mu tam na jaře taky zkusím nasomrovat. Jen ty stránky má nějak blbě vyřešené, krásné fotky, ale i při mém svižném připojení comp šrotuje až se z něj kouří.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wiolan 5. 11. 2009 22:05

Raboval??? 8-D
Poctivě jsem si zakoupila pět rostlin a šestou jsem dostala. Koupila jsem Gongoru armeniacana, Rossioglossum grande i s poupaty, Maxillarii porphyrostele a dvě Coelogyne - rochussenii a parishii, ta mi pokvete. darem jsem dostala 4 hlízky Xylobia pallidiflorum. Rostliny velké, zdravé, buď oddělky minimílně o 5pahlízách nebo dokonce v případě Gongory celý květináč. Ceny více než příznivé. Na jaro jsme domluveni na další návštěvu, mám v plánu ještě pár kousků, pan Kolář tam má pár špeků, které mě hodně zajímají. :-)
wiolan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 5. 11. 2009 23:40

No jasně :mrgreen: na jaro už mu nic nezbylo :shock:
:nenapadne :-[ pokus o vtip. jestli mi na jaře zbyde místečko na okně, tak tam určo zajedu a kdyby ne, tak stejně mu skleník zvizitýruju. Máš ty úlovky ještě kam dávat?
No a jak si stojíte s Biplantolem, asi je ještě brzo pozorovat nějaký efekt ne? Mám ho slíbený poslat od kamarádčiny kamarádky :roll: tak jsem zvědavá, kdy dojde.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wiolan 6. 11. 2009 08:13

Na jaře budeme předělávat okna a současně rozšiřovat parapety, takže se ještě nějaké místo najde. :-D
Účinky Biplantolu zatím fakt nepozoruju, ale ono je to tím, že s ním hnojím krátce a teď, až na pár výjimek, hnojit přestávám kvůli dormaci některých rostlin, takže hodnocení si spíš nechám na jaro. ;-)
wiolan
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků