Aby se listy leskly

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Richenza 2 5. 11. 2009 19:17

Anebo kombinace jar- olej , už jsem ji dva měsíce nestříkala a je pořád lesklá , i na omak je taková jiná. A daří se jí , což je důležité.Postřik zabral. :lol:
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 11. 2009 19:22

Richenzo, jar se přidává do postřiků jako smáčedlo, aby odmastil povrch a postřik na tom líp ulpěl. Mně přijde, že ten olej by mohl zacpávat ty průduchy na listech, co s nimi rostlina dýchá. Sice lesk jak blesk, ale jestli je to prospěšné...nevím na udušení škůdců možná. :hm
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wiolan 5. 11. 2009 19:25

Jejda, děkuju za přivítání, nakukuju sem už dlouho, nová rozhodně nejsem, ale nepíšu, to je fakt. Až k tomu lesku jsem si řekla, že by se vám info o Biplantolu mohlo hodit.
Jinak samozřejmě jsem pro tykání, na vykání si nepotrpím. Hezký večer všem :-)
wiolan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 11. 2009 19:25

cetl jsem, ze lecktere rostliny na to velmi spatne reaguji a trpi i poruchami rustu-krabaceni listu, jejich neuplne otevreni...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 5. 11. 2009 19:26

Dámo to mě nenapadlo a ani tomu odborně nerozumím ,já jen , že se prostě lesknou.Ale já ji stříkal vícrát , protože ty potvory tam byly pořád někde zalezlý.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 5. 11. 2009 19:27

Wiolan,odkaz na Tvoje stránky už se tu několikrát objevil :D .Mi tam totiž koukáme :shock: a čteme rady a zkušenosti a tak se snad nebudeš zlobit,že je zopakuji :-[ :-[ http://www.orchideje.freepage.cz/uvodni-stranka/ :tleskani :tleskani
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 5. 11. 2009 19:30

Richenzo,co já vím,tak by se tyhle olejové přípravky měly po čase odstranit -umýt,právě z důvodu,co Ti psala Dana :D
I když umýt z čehokoliv olej,asi docela složitější :-\ 8-P :hm
Naposledy upravil marcela somrová 33 dne 5. 11. 2009 19:31, celkově upraveno 1
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 5. 11. 2009 19:30

Wiolan tvoje stránky ráda okukuji a máš tam moc pěkné počteníčko dá se ten Biplantol někde u nás koupit? Někde na fóru jsem o nim četla
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 11. 2009 19:32

wiolan taky zdravím aTvé stránky mám dávno v záložkáchObrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wiolan 5. 11. 2009 19:35

Ješiš Marcelko, tak to jsi mě přivedla do rozpaků :shock: netušila jsem, že jsou moje stránky tak profláklé :-D , ale na druhou stranu, jestli jsou někomu aspoň trochu užitečné, tak mám velkou radost ;-)
Mimochodem, to byste mi mohli pomoct. Dnes jsem na stránku Cambria přidala tři fotky orchideje, kterou jsem si včera koupila. Nemůžu za boha nikde najít nic podobného, abych ji pojmenovala. Můžete nakouknout? Třeba ji má někdo doma
http://orchideje.svet-stranek.cz/cambriafoto/
wiolan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 5. 11. 2009 19:38

Wiolan,je nádherná,zajímavá :tleskani :tleskani 8-D a neříkej,že ji máš zase z výprodeje z Baumaxu.... :hm :eh
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wiolan 5. 11. 2009 19:39

Teda lidi, vy mi dáváte... :-D ale je to milé zjištění ;-)

Biplantol popisuju jak v diskusi na mých stránkách v diskusi, všechny tři druhy, co jsou v nabídce a nebo je jim věnovaná část na stránce Tipy a triky.
Pokud se týká objednání, dá se objednat přímo u paní Kolouškové, což je majitelka prodejny, kde ho kupuju anebo, když mi zájemce pošle předem peníze včetně poštovného, koupím ho a odesílám já. Není problém, stačí říct. :-)
Naposledy upravil wiolan dne 5. 11. 2009 19:44, celkově upraveno 1
wiolan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wiolan 5. 11. 2009 19:40

Ano, mám ji zase z výprodeje z Baumaxu, kus po 95 Kč. Jako bonus úplně fantasticky voní, zvláštní, dřevito-kořenitou vůní.
wiolan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 11. 2009 19:44

Wiolan, to víš, my tady lapáme vůkol všechno, co se dá, co nám kdo poradí, co se komu osvědčilo. Někomu to roste samo, někdo si ten úspěch musí, jak se říká odmakat.
Richezo, ten olejový povlak půjde smýt zase jarovou vodou. Na jar rostliny reagují dobře, ještě jsem neslyšela, že by vadil. S ostatními odmašťovadly bych už ale byla opatrná.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 5. 11. 2009 19:45

Já jsem z Chomutova a ten Baumax u nás dá do výprodeje akorát chcíplotinky.No vlastně jednu cambrii za 95,- jsem tam taky ukořistila-je na cambriích.Dneska jsem tam chtěla ještě tu Wilsonarii,co máš i Ty,ale dneska už tam byly jen tři,ale malinký a napůl žlutý a stále za 189,- :-\ :-\ :-\
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků