Fialka

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 10. 2009 18:23

Myslím že tady chybí rubrika pro milovníky Fialek :-) . Jako je například naše Karen ;-) ..a všíchni ostatní .......

Já vám ukážu moji malou Fialinku. Už má třetí kvítek :-) .

Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 3. 10. 2009 18:26

Takovej prcek a jak krásně kvete. :tleskani :tleskani :tleskani
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 10. 2009 18:28

Tak malá mi snad ještě nikdy nekvetla a má krásně modrou barvu. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 10. 2009 19:02

Teda taková mini a už kvete 8-D
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 10. 2009 14:03

To je od tebe moc hezký Moravando, že jsi si na mne vzpoměla. Taky mě to napadlo ,že tu není zvláštní rubrika pro pěstitele fialek, ale já bych nevěděla jak na to a nevím asi bych si netroufla.

Jak ti vykvetla ta maličká fialenka, mně to udělala před nedávnem taky jedna ale už odkvetla.Je to potomek rostlinky která po prvním kvetení umřela a nevím proč.
Teď mi fialky moc nekvetou,mám jich většinu mladých z letošních koupených lístků.Obrázekdruhý obrázek je zvětšený ObrázekObrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 10. 2009 14:21

Karen to je krása :tleskani :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 4. 10. 2009 17:16

Je neuvěřitelný jak malý rostlinky krásně kvetou. :tleskani
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 10. 2009 17:27

Copak o to ,že kvetou malinký :!: ,ale teď vám ukážu, kde všude mohou začít růst. :shock: A teď raďte co s ní mám udělat. 8-D 8-D
Obrázekna dalším obrázku je rostlinka jen zvětšená ,stejně jako ta poslední je zvětšeninaObrázek
U stejné rostlinky i druhá nová rostlinka neroste jak by měla ze země,ale pro změnu vyrazila ze stopky původního vsazeného listuObrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 10. 2009 18:10

No je to vůbec možný :shock: ? Tak to jsem ještě neviděla :hm . Co to tam s nima Karen zkoušíš, že ty se snažíš vypěstovat nějakou raritku přiznej se :pozor :D ;-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 10. 2009 18:25

Samo od sebe to tak vyrostlo a ty co rostou z čepele listu ,tak těch jsem měla několik, jen rostly z horní strany listu. Myslím si ,že to je proto,že byly listy původně pod igelitem.A to vlhké mikroklíma ,že to způsobilo. Protože to tak roste poprve. Jsem zvědavá co to udělá později. Ty co byly z horní strany listu,jsem ,když začal list odumírat, odřízla a položila do hlíny.Zašly, ale byly menší když jim začal list z kterého rostly ,odumírat.Tenhle už je větší teďka a list se zatím drží.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 4. 10. 2009 18:29

Pak se Karen div, že tohle nechtělo ve vodě normálně zakořenit. Jsou to ty, co Ti poslali ty lístečky, ne? Tyhlety podivnosti vznikají u těch pestrobarevných krásných hybridů, pak to někdy dělá takovéhle divné věci. Snad se Ti z toho podaří vypěstovat normální rostliny. Počítej ale s tím, že budou daleko choulostivější, než ostatní.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 10. 2009 18:44

Ano, je to z těch zakoupených lístků.Zrovna u téhle nevyrostl žádný nový lístek ze země. U těch jiných co měly výhony z čepele vyrůstaly další i ze země.Proto jsem tak moc zvědavá jestli se mi tuhle povede udržet.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liba6 4. 10. 2009 20:40

zajímavé a nemohlo se to stát,že se ti tam na žilce nalomil a neroste to kvůli tomu?
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 10. 2009 20:48

Není nalomený ,ani jinak poškozený a bylo těch lístků původně ale 5.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 10. 2009 20:55

Teď jsem našla fotku jiného lístku co rostl z horní části čepele listu.Ta už ale zašla ,když odešel list. Jinak rostlina žije z ostatních výhonů.
ObrázekObrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků