Fialka

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 25. 5. 2012 13:38

Mně se před pár lety stalo něco podobného,ale vím že to udělaly mšice.Takové lítavé .Dolítly z venku z černého bezu před našema. vůbec je nebylo vidět, až když se svlíkly,tak ty košilky jsem uviděla. To vyřešil postřik, ale asi tak po tejdnu-dvouch,začaly všechny hynout i s tořivkama. Potvory dotáhly nějakou nákazu. Fialky hynuly jako kdyby byly přemokřené. Snažila jsem se o záchranu aspoň nějaké ,ale marné .Přesazení nepomohlo a lístečky nerostly. Tak že jsem zkončila.Naštěstí jsem některé krasavice dala sousedce,tak od ní si zase něco vezmu,ale sbírku už obnovovat nebudu.Není na to dost místa.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 5. 2012 15:00

Tak když to tady od vás čtu, tak se přidám do diskuze. Mně se poslední dobou zdá, že ty fialky jsou nějak divné.Tohle mně kdysi vůbec nedělaly co tu popisujete a tedka jsem na tom podobně jako vy.Některá začne vadnout a má přitom vše potřebné co ty ostatní, už se jí nepodaří zachránit.Ani z lístečků se mi nějak nedaří množit, budto to neroste, nebo to uhnije hnedka ve vodě. Kdysi před orchidkama jsem měla plná okna fialek a tedka, abych okolo nich chodila po špičkách.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 25. 5. 2012 18:05

No já z toho mám takový pocit jako když jsou nějaké zdegenerované :hm . Bylo to jen na těch co jsem si vypěstovala z došlých lístků, nejdříve rostli jako z vody, vkládala jsem sem i fotky , a nejprve krásné syté barvy a další kvítka bledá a listy žluté, přijde mi to , že jsou přešlechtěné, vždyť to je barev a já si objednala zvláštní odstíny , tak si myslím , že už toho fialky měly dost ..... :pozor :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 25. 5. 2012 20:45

Tak to nevím, já si z těch původních co má teďka sousedka, vzala jen od jedné lístečky a ten se mi povedl odpěstovat jako dřív. Další už jsem nezkoušela. Zatím ji mám malinkou má jen 3 lístečky a ještě malé.
Kupovaní lístky ty zvláštní jsem taky tenkrát měla, ale to jsem se nedočkala květu zašlo to všechno najednou.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 25. 5. 2012 20:56

No já si právě myslím , že to paní třeba přehnojovala , nebo tak nějak aby urychlila růst , protože ji lidé stále o lístky píšou, v každém případě mně se to nikdy nestalo a také jsem si je pěstovala třeba od známých z lístečku, no ať tak nebo tak, už si je objednávat nebudu :hm
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 5. 2012 00:17

No u mne to byla nákaza určitě. Zahynuli mi i tořivky kterých jsem tenkrát měla ale 5 květináčů.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 27. 5. 2012 15:33

aktualne kvitnutie

ancient lace
Obrázek

a midi coral viac rozkvitnutá
Obrázek
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod modra-vila 29. 5. 2012 13:33

Andersenka: krásné taky je mám :)
modra-vila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod silverfox 2. 6. 2012 11:09

taky mě jich pár kvete
Obrázek
url=http://galerie.Abecedazahrady.dama.cz/showphoto.php?photo=996]Obrázek[/url]
Obrázek
Obrázek
Obrázek
silverfox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 2. 6. 2012 11:39

Kouzelné. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 6. 2012 15:02

Nádherný fialky :tleskani :tleskani :tleskani :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EliVo 2. 6. 2012 15:02

silverfox: nááádhera!!! u mě vede ta druhá, s bílým středem, ta mě okouzlila nejvíc!!!
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 2. 6. 2012 18:25

Fialky jsou prostě kouzelné :love: , mně se tedy nejvíc líbí ta první od Adélky :-*
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 4. 6. 2012 12:50

Silverfox :tleskani tá posledná je kúzelná !!
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 6. 2012 15:48

silverfox moooc krásné fialky. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka