Nemocný ibišek - prosím o radu

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Blabla 20. 9. 2009 14:01

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu - letos jsem vysela semínka pokojových ibišků - u některých - jak se začaly objevovat nové lístky, začaly červenat/reznout. Myslela jsem, že jsou pouze spálené od sluníčka (ačkoliv měly stejné stanoviště jako ostatní, které to nepostihlo), ale ani jejich přemístění nepomohlo. Netušíte prosím někdo, co by to mohlo být a jestli se s tím dá něco dělat? Děkuji. Lucie
ibisek2.jpg
Blabla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 22. 9. 2009 19:13

Obávám se, že by to mohla být rez - houba. Myslím, že na to by měl fungovat Baycor, fungicidem nic nezkazíš.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 9. 2009 20:14

Přiznám se že tohle jsem na ibišku ještě neviděl, ale připadá mi pěkně přelitý.
Ale celkově na mě ta rostlina působí taková jiná, jako by to ani nebyl pokojový ibišek.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Blabla 23. 9. 2009 09:29

Děkuji za odpovědi - ibišek se může zdát přelitý, protože jsem ho před focením čerstvě zalila - jinak u mě trpí spíš suchem. Nicméně jsem tenhle i ty další přesadila (přičemž kořenový systém se zdál naprosto v pořádku - žádné uhnívání) a pro jistotu i zastřihla, třeba se vzpamatují a "zezelenají". Už jsem se i setkala s názorem, že by to mohlo být normální zabarvení listů, tak uvidím, co z toho nakonec bude. Ještě jednou děkuji :-).
Blabla
Návštěvník