Exotické rostliny

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kočičí 25. 8. 2011 19:03

Vysej pecky a budeš mít olivový háj jak od Van Gogha. Vlepím sem pár fotek z mojí zimní zahrady před dokončením - chybí dlažba a podobně, na čemž se stále pracuje, no a taky plno věcí se odtud vystěhuje, z květin se nechá jen to vzrostlé a tak, ale zatím nám to musí stačit. A v rohu mám otoman po babičce, tak ten tam ZŮSTANE určitě. Tak jen pro ilustraci, časem bude všecko o moc líp uspořádané:Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zatím je to jen taková pěstírna, těch vzrostlých kousků moc nemám, v zimě tam budou hlavně ty přenosné a v létě se tam dají pokojovky, ale letos už to nechám tak.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 25. 8. 2011 21:41

Kočičko úžasné :tleskani .Blednu závistí,aleeeee. :mrgreen: Přeji Ti aby se Ti dařilo :mrgreen: .Už se těším až to bude dokončené,a pak u fotek budu s Tebou relaxovat :hm .Škoda ,škoda ,že není kam dát :oboze ,muž by to také udělal.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 8. 2011 11:11

Kočičí, to je nádhera! 8-D Máš tam toho tolik, že mi to připadá jako v botanické zahradě. :tleskani Už se těším na další fotky. Můžu se zeptat, jak to máte s topením? Je to zahrada, kde budete udržovat teplo i přes zimu (tak kolem 20 stupňů), nebo tam v zimě bude jen třeba 10 stupňů a dáš tam rostlinky, které pro přezimování potřebují nižší teploty?

-- 26. 8. 2011 11:12 --

Abych nezapomněla, přidávám odkaz na nový článek, který se ti může hodit - a všem, kteří mají rádi exotické rostliny pěstované v interiéru: http://abecedazahrady.dama.cz/Homepage/ ... fault.aspx
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 8. 2011 11:52

Kočičko nádhera :shock: :shock: :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani to je můj sen,který se už neuskuteční.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 26. 8. 2011 12:26

Děkuji všem, pro mě je ta zimní zahrada takový stimul do života. Danielko, všechno je ještě malé, v mých představách už je taky ta džungle nejméně dvoumetrových rostlin a fontánka... Ale to si ještě počkám.
Kateřino, topení podlahové, vytápět budu na 10 - 12. Svítí tam spolehlivě docela dlouho východní slunce - v zimě, teď v létě je prosluněná i skrze střechu a jsem ráda, že není na jih, to jsem si ověřila u známých, že není dobré - mají tam klimu, jinak by jim to bylo na nic, a ta klima nemůže dělat dobře rostlinám. Máme to řádně izolované a všude jsou trojitá skla.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 8. 2011 12:49

Kočičí, takovou zimní zahradu bych si představovala i já, protože většinu rostlin mám takových, že potřebují přezimování v chladnějších podmínkách. Krásně inspiruješ! :-D
Díky za informaci o jižní orientaci - nedávno jsem nad tím přemýšlela a říkala si, že v zimě by to bylo ideální, ale jak by to asi vypadalo v létě. Tak teď jsi mi odpověděla. O klimatizaci si myslím to samé, co ty, bála bych se, že rostlinám neprospěje. Je fakt, že v práci jsme ji měli. Když zavzpomínám, některým rostlinám se dařilo výborně a byly krásné, jiné na tom byly bídně - ale to bylo dané celkovou péčí, takže klimatizace je vlastně neovlivňovala. Jenže to byly velké prostory (open space), kdoví, jak by to vypadalo v jedné místnosti.

-- 26. 8. 2011 13:17 --

Až budu mít možnost, vyfotím vám náš olivovník a fíkovník. Obojí jsme koupili v zahraničí před pár lety a daří se jim dobře. Olivy byly loni mrňavé a pak opadaly (asi stejný průběh jak u Dany), fíky bývají velké, ale zatím nevyzrály tak, aby se daly jíst. Tento rok vyrostly čtyři, tak uvidíme. Problémem je podle mě nedostatečně dlouhá vegetační doba ve srovnání s jejich domovinou, ideální by pro obojí byla podle mě zimní zahrada, kde by ještě v říjnu bylo hezky teplíčko.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod kočičí 26. 8. 2011 13:54

Já počítám s tím, že ho do té zimní zahrady přesunu, aby fíky\ dozrály aspoň v mezích možností. Na jižní moravě ve Bzenci je jím často v říjnu a to je fíkovník venku u jižní zdi. V zimě samozřejmě jsou ty zbylé kaput.
Ještě ke klimatizaci - to bych byla magor, abych tam v zimě topila a v létě chladila jen proto, že mi tam neúnosně pere slunko. Oni ti známí by museli mít v létě trvale spuštěné žaluzie, tak mají tu klimu, jenže to není nic platné květinám, které stojí před tou čelní stěnou - popálily se (fíkusy, monstery a pod - tradiční tropické pokojovky, neboť oni tam i v zimě topí jako v obytné místnosti) a tak je na léto tahají dovnitř, což je pěkně blbé. My jsme měli na tu stranu, kde teď máme ZZ, prosklenou verandičku, tak jsem měla možnost to pozorovat a odzkoušet. Na jih bychom zdechli a rostliny též. nakonec myslím, že se to uvádí i v literatuře, že není - li jižní stěna aspoň částečně stíněná třeba vzrostlými stromy, je to vždy problém.
Mimochodem, já bych v open space asi umřela, ale co člověku zbývá mnohdy... Pro mě by byla ideální práce někde v muzeu či archívu ve staré budově za hromadami knih, kam nikdo nepřijde - a já bych taky nikam nelezla...
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 26. 8. 2011 21:39

Tak jak jsem slíbila - snědla jsem ten fík a byl výborný, krásně měkký a sladký. Fotky přikládám a ještě přidávám ten otoman, na kterém se válím, když mám přesazeno,zalito, pokoseno, ostříháno a nakrmeny kočky a rodinu.
Obrázek Obrázek Obrázek
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 8. 2011 06:46

To je krásný odpočinkový koutek .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 8. 2011 10:17

Kočičí to je krása a teprve bude to krása, až tvá džungle bude podle tvých představ. Budeš tam dávat i orchideje? Jak? Pověsit? Namontovat na nějakou stěnu nebo kmen? To by se mi líbilo taky moc.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 27. 8. 2011 11:08

Danuš, já mám jen phaly a to vesměs v kanceláři, tam se jim znamenitě daří a těm by bylo v zimní zahradě v zimě zima (to je slovní spojení!) a nemíním se pouštět ZATÍM do nějakých specialit, i když mě tady strašně lákáte ve svých různých tématech o tom. Cymba tam samozřejmě budou. Já ale taky musím být rozumná, protože už teď to chce péči a já mám k tomu nedostavěný dům, zahradu, dvě patnáctileté modelky doma - nepřej si vidět ten pokojíček a ty hromady prádla, ale to patří do Děsivého života, naše drahé kočky a manžela, no a práci, která je někdy časově tak náročná, že nestihnu zalít. Ale máš pravdu,takový orchidejový kout s kmenem, zasazený ve velké nádobě tak, aby pod ním rostla cymba, to by bylo... Ale pšt, manžel. Dnes jsem vstala za kuropění a jela tajně do zahradnictví pro kurkumu, šáchor papyrus a asi 20 květináčů...
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 8. 2011 13:34

Kočičko fík vypadá skvěle :tleskani :tleskani už se těším jestli se nám podáři aby uzrál ten náš.Vyrostl oproti Tobě pozdě, tak mohu jen doufat.Otoman super tam se musí kráááásně relaxovat :lol: moc se mi to líbí,jak říkám můj nesplněný sen a až to tam vše vyroste dude to boží.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 8. 2011 21:00

Kočičí, díky za fotky fíku, aspoň takto jsme se všichni hodů tak trošku zúčastnili taky. ;-) U popisku k fotce otomanu jsem se musela zasmát :-P - jak píšeš, že se na něm válíš, když máš přesazeno, zalito, pokoseno, ostříháno a nakrmeny kočky a rodinu - jsem si říkala, kolikrát to tak může být, vzhledem k tomu, že tyhle práce jsou snad bez konce! :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Klivie 28. 8. 2011 20:59

Kočí tak to je opravdu něco, taky by mi to muž udělal a dokonce i rád, ale ty finance. Tohle přáníčko se mi už taky bohužel nesplní.Tobě ale přeji ať se daří a hlavně ať si to taky užiješ. A snad si užiješ i toho otomanu. :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 4. 9. 2011 18:51

Úroda z dalšího pátku:Obrázek
kočičí
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka