Exotické rostliny

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 8. 2011 18:48

Hmm. tak to já mám na olivě polody droboučké a jaksi v trsu. To tvoje vypadá ja opravdická oliva, zatímco ty moje nejsou velké ani jako rybíz. Asi to nebude jedlé, i když jsem kdesi četla, že všechny olivy jsou jedlé. Ta moje ovšem těžko - to bude nějaký ozdobný kultivar, i když to mělo visačku jak kdyby se z toho ten olej dal tlačit i rovnou. :mrgreen:
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 8. 2011 18:58

Ona tam je ještě jedna ,jak jsem psala, ale zase na druhé větvi a takové maličké co píšeš tam mám také.Ty asi teprve dorostou nebo opadnou. Dani máme jí už druhý rok tak vydrž, příště to bude lepší.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 8. 2011 19:00

A tohle je ten můj :-) Obrázek
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 8. 2011 19:03

No ale viděla jsi na té mé fotce, jak hodně to kvetlo? To byly úplné trsy, jenže dost toho opadalo, než si zvykla být venku. Možná, jestli vykvete příští rok sama na terase a nebude se s ní cestovat kdovíkudy, květy i plody by udržela. Tady to ještě navíc omlátily kroupy a déšť, tak mi zbyly maličké olivky jen vzadu. V pátek třeba tu byl takový slejvák s větrem, že mi ze salvií zůstaly jen ty holé klacíky po květech. Ono to sice zase obrazí, ale chvíli to potrvá. Potřebovala bych větrolam.
Moravando, co máš, vždyť není malý. Já ho mám jenom na kmínku, ale ten vršek vypadá podobně velký.
Naposledy upravil dama 55 dne 22. 8. 2011 19:04, celkově upraveno 1
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 8. 2011 19:04

Moravando, když jsme jí koupili byl to taky takový maličký stromek.Dokonce jí jedna strana poněkud oschla,ale statečně to nevzdala.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 22. 8. 2011 23:22

Danielka.9 píše:Kočičko už nevím kde jsme probíraly tu smokvoń, tak to dám sem. Si představ, že nevím kdy kvetla,ale má fííííkyObrázektak jí nemusíme vozit opylovat na jih.

Danielko, paráda, budem si držet palce, aby aspoň něco dozrálo. Květy nemůžeš vidět, jsou neviditelné, hned na kůře. No hurá!
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 8. 2011 12:11

Ty fíky se zvětšují neuvěřitelnou rychlostí,kdyby tak zrálo všehno. Už se těším 8-D 8-D .
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 23. 8. 2011 13:27

Ach, byla jsem teď pět dní z domu, v zimní zahradě, když se na to nehledí, dokáže být i 40 stupňů, roste to jak blázen, ale manžel zalíval tak jaksi výběrově - něco nezalil vůbec, tak jsem zvědavá, zda se to vzpamatuje. Když jsem mu to ukazovala, velice litoval a přísahal, že na to myslel... Tak jsem si uvědomila, že už se leta střídáme s dovolenou kvůli kočkám a teď už budu moct vytáhnout paty snad jen v zimě. Nebo pořídit autom. závlahu.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 23. 8. 2011 16:06

Tak jsem se přihnala z kanclu domů a zjistila, že ten největší fík je už žlutý a měkký! mám děsnou chuť ho sníst, ale nechám ho tam do pátku - tak přísahám!!!
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 8. 2011 17:17

Sněz ho sněz 8-D :twisted: 8-D ať vím, jak ti chutnal. :lol: :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 8. 2011 17:29

A co přísaha 8-D
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 24. 8. 2011 19:37

Jasně že vytrvám a sním ho v pátek, ale on dnes dostal barvu a je úplně měkký, dala jsem fotku omylem do Co vám kvete na zahradě. Mám radost jak malý Jarda, v pátek vyfotím dokumentaci k těm hodům.Obrázek Ono to jde hodit i sem, to jsou věci...
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 8. 2011 13:36

no už se těším na ty hody 8-D :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 25. 8. 2011 15:15

Jsem vám chtěla ukázat svoje mrňavé olivky, ale včerejší prudký noční slejvák mi je omlátil dolů. Přesto, že je stromek chráněný smrčkem, nepřežily a ráno se válely po zemi. Takže letos žádná úroda. :-(
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 8. 2011 17:14

Neboj příští rok už bude větší úroda,letos si budeš muset olej koupit 8-D 8-D 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka