Živé kameny.

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 11. 2008 09:34

Prosím o nějaké informace o těchto rostlinkách ale radši vlastní zkušennosti děkuji. :?:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 1. 2009 21:05

Já taky prosím :-) :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 17. 1. 2009 22:28

Mam vlastni zkusenost.Pod mou peci odesly :hm ,pry jsem je moc zalevala.Mela jsem je pestovat jako kaktusy,vic o nich nevim
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crosan 17. 1. 2009 22:33

Darovala jsem jeden exemplář (koupený na výstavě) kolegovi, po 2měs. odešel do věčných kamenů, a to ho jen rosil
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 17. 1. 2009 22:44

Taky dela chybu,rosil :pozor
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crosan 17. 1. 2009 23:27

Tak to bylo v návodu napísené a co napísané tomu verím
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 1. 2009 23:34

crosan píše:Tak to bylo v návodu napísené a co napísané tomu verím

To bych nevěřil
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 17. 1. 2009 23:35

Tak mi odeslo nekolik kvetin-pestovala jsem je dle navodu-, :-| ted radeji hledam praktickou radu od nekoho zkusenejsiho,co tu rostlinku uz ma a ma s ni dobre zkusenosti.A to jsem tady nasla :tleskani ze p.Cermak?
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 1. 2009 23:39

Bělena píše:

Tak mi odeslo nekolik kvetin-pestovala jsem je dle navodu-, :-| ted radeji hledam praktickou radu od nekoho zkusenejsiho,co tu rostlinku uz ma a ma s ni dobre zkusenosti.A to jsem tady nasla :tleskani ze p.Cermak?

Já za nic nemohu fakt já tam nebyl nic jsem neviděl a stačí když budete psat Radek než tak zdlouhavě ju :lol: :nenapadne O:-)
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 17. 1. 2009 23:46

ra.cermak píše:
Bělena píše:

Já za nic nemohu fakt já tam nebyl nic jsem neviděl a stačí když budete psat Radek než tak zdlouhavě ju :lol: :nenapadne O:-)

Jen se nevymluvejte Radku,ja Vas videla?! :lol: :pozor
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 17. 1. 2009 23:50

To není možné tak dobrou a nechte si zdát o orchidkách atd. ale nezalívat v noci ať manželé nemaj sprchu :lol: :-P
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 17. 1. 2009 23:56

ra.cermak píše:To není možné tak dobrou a nechte si zdát o orchidkách atd. ale nezalívat v noci ať manželé nemaj sprchu :lol: :-P

Dobrou.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 1. 2009 10:24

Dobré ráno :-) . Já když je vidím, tak mám chuť je vyzkoušet, ale zatím jsem vždycky couvla. Mám strach že u mne nevydrží. A taky mám choutky na tu RŮŽI Z JERICHA :hm :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 11:31

Já mám na ně zálusk viděl jsem je jednou u nás na výstavě ale v květinářství je u nás neberou tak a tak až v Brně ale až z jara :roll:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 1. 2009 12:14

Já jsem je taky viděla na výstavě i masožravky ale nevím, nevím :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 1. 2009 17:43

Moravanda píše:Dobré ráno :-) . Já když je vidím, tak mám chuť je vyzkoušet, ale zatím jsem vždycky couvla. Mám strach že u mne nevydrží. A taky mám choutky na tu RŮŽI Z JERICHA :hm :!:

Růži z Jer. jsem kdysi měla,ale nevím co jsem dělala špatně místo aby mě zezelenala tak chytla nějakou plísenˇ tak jsem to vzdala asi to neumím :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 1. 2009 17:46

Danielka.9 píše:
Moravanda píše:Dobré ráno :-) . Já když je vidím, tak mám chuť je vyzkoušet, ale zatím jsem vždycky couvla. Mám strach že u mne nevydrží. A taky mám choutky na tu RŮŽI Z JERICHA :hm :!:

Růži z Jer. jsem kdysi měla,ale nevím co jsem dělala špatně místo aby mě zezelenala tak chytla nějakou plísenˇ tak jsem to vzdala asi to neumím :hm :hm

To chce jen nemáčet dlouho mám ji třetím rokem jen namočím na tři dny a nechám vyschnout :lol:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 1. 2009 19:25

prosím mam ještě dotaz jak dál,pak ji musím nechat opět zaschnout? a za jak dlouho to mohu zopakovat :?: :?: :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 1. 2009 19:41

Já nevím jak to kdo dělá ale když pak chci tak zas zopakovat jak jsem psal už třetím rokem ze začátku když nebyla zkušenost tak jsme ji nechaly déle ve vodě a začala ta bílá plíseň ale pak jsme ji nechaly vyschnout a už to bylo v poho :lol:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 1. 2009 20:01

ra.cermak píše:Já nevím jak to kdo dělá ale když pak chci tak zas zopakovat jak jsem psal už třetím rokem ze začátku když nebyla zkušenost tak jsme ji nechaly déle ve vodě a začala ta bílá plíseň ale pak jsme ji nechaly vyschnout a už to bylo v poho :lol:

děkuji za odpověd, když ji zase seženu tak to zkusím :-) ;-) :-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 1. 2009 20:06

Dnes tak a trošku vody ObrázekObrázek a zítra se uvidí :idea: :lol:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 1. 2009 22:48

No a za chvílu ObrázekObrázekObrázekObrázek
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 1. 2009 23:09

pokračování zítra ale velkej rozdíl tam už nebude
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 22. 1. 2009 08:12

A já celou dobu myslela, že se bavíte o Lithopsech neboli živých kamenech. To, co tu vidím na obrázku vidím poprvé a musím říct, že raději zůstanu u mých živých kamenů ;-)
Naco bych tam couvala, když můžu zajet popředu :-)

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO
Mischelinka.OK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 1. 2009 09:13

Mischelinka.OK píše:A já celou dobu myslela, že se bavíte o Lithopsech neboli živých kamenech. To, co tu vidím na obrázku vidím poprvé a musím říct, že raději zůstanu u mých živých kamenů ;-)

Ono to začalo živými kameny protože bych je chtěl vyzkoušet ale pak se to nějak zvrtlo :lol: :shock:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 1. 2009 11:46

žádná velká změna pak ho nechám uschnout na radiátoru a jak pak chci tak se to opakuje ale vydrží i déle rozvitý ale pak může být ta plíseňObrázek :roll:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 1. 2009 13:31

Ahoj Radku. Děkuji ti mooooc že jsis na to vzpoměl a nafotil mi tu růži , jseš moc hodnej :-)) . Je to zajímavý, ale já mám pocit že má úplně zezelenat, a nevím to určitě třeba je to blbost ,ale mám pocit že jsem ji někde viděla i kvést. Ale to nevím jistě :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 1. 2009 14:16

Jo ona ještě zezelená já jen psal že dnes žádná velká změna pokud nezapomenu tak ji ještě potom vyfotím :?: :oboze
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 1. 2009 14:50

Radku a pletu se s tím květením ? Já mám pocit že na tom tenkrát byli droboulinký kvítky a ještě jsem se tenkrát divila že to kvete. Ale je možný že to zase chomtám s něčím jiným :-[ .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 1. 2009 15:29

mno jak se to vezme květy tak nějak :?:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 1. 2009 16:36

Já jsem to viděla jen na obrázku. Možná to byli jen ty kraje když se na to tak dívám , nevím :-[
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 1. 2009 17:31

ra.cermak píše:žádná velká změna pak ho nechám uschnout na radiátoru a jak pak chci tak se to opakuje ale vydrží i déle rozvitý ale pak může být ta plíseňObrázek :roll:

Krásně jste to nafotil děkuji a když zazelená tak jak dlouho vydrží :?: po zazelenaní jí pak už vodu nedáváte :?: :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 1. 2009 17:41

stačí zalít jednou nechat rozvinout nezalívat nechat vyschnout aby nezplesnivěla jak dlouho je rozvitá nevím já to neměřil ale teď vám to zdělím nemá cenu ji zalívat víckrát pak chytne plíseň :-]
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 1. 2009 17:57

ra.cermak píše:stačí zalít jednou nechat rozvinout nezalívat nechat vyschnout aby nezplesnivěla jak dlouho je rozvitá nevím já to neměřil ale teď vám to zdělím nemá cenu ji zalívat víckrát pak chytne plíseň :-]

jojo v tom to asi bude já ji měla stále na vodě a pak měla plísen :oops: :oops:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník