Fíkus benjamin - puklice?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kukucka.85 29. 3. 2011 12:21

U nás to dostaneš v záhradkárskych potrebách ale aj vo farboch,lakoch.

-- 29. 3. 2011 12:26 --

Podľa toho čo viem ide o horečnaté hnojivo (MgO- -oxid horečnatý), nedostatok horčíka može mať za následok žltnutie listov, lebo je dôležitou súčasťou chlorofilu (zelené sfarbenie listov).
Alena
kukucka.85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 3. 2011 12:55

Já ji koupila u nás v drogerii, prodávají i postřiky a hnojiva. Ale na orchidky bych si to asi netroufla, nebo to už někdo vyzkoušel? :hm :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kukucka.85 29. 3. 2011 13:51

Neviem, asi by som to riskla len na rastline ktorá melie z posledného. Mám pocit že je to skôr zmes oxidu horečnatého (ten by nemal zasoľovať) a síranu horečnatého (čo už je soľ odvodená od kyseliny sírovej), ale v nižších koncentráciách by to malo ísť, asi skôr ako postrek na list. Ale ozaj neviem, z mojej strany je to len špekulácia, prax žiadna. Skúšať asi nebudem, hnojím Kristalonom plod a kvet a tam je už horčík obsiahnutý v podobe MgO (3%).
Alena
kukucka.85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 29. 3. 2011 14:33

Obrázek
Věruško takhle vypadá hořká sůl.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Restrepia 29. 3. 2011 16:39

Evouš píše:Nolli jak si je zlikvidovala.Naše Maruška -snacha je má na benjamínu-bonsaj a nevíme už čím je zlikvidovat..

Ja mám osvedčený Begralux, zatiaľ úspešne zlikvidoval na akej koľvek rastline akýkoľvek druh "hávede".Obsahuje olejovú zložku, ktorá po dôkladnom zmáčaní úpchá dýchacie otvory škodcu a ten sa potom udusí. Podľa výrobcu pôsobí na živočíšnych škodcov ako sú puklice, vošky, vlnatky, roztoče a ich vajíčka . Výrobca: Firma Begra, Na hriadkach 15, 84107 Bratislava. Osvedčené, môžem doporučiť.
Restrepia
Návštěvník

Předchozí stránka