Kolik máte celkem doma rostlin?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 26. 3. 2008 13:40

jestli jste si ovšem nekoupil nějakou zakrslou formu
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 3. 2008 20:20

Nás málem před pár lety vystěhovala šeflera, tak musela na radikální sestřih. Dceruška ( z řízků po ostříhání) je ve skleníku už do stropu, ale ta ostříháná se od té doby drží celkem při zemi. A teď to vypadá, že pokvete, má na třech výhonech takovéhle šišky:
[img][img]http://klasika.ukazto.com/img_small/2500933,kvetouceflera.jpg[/img][/img].
Bude z toho něco víc, nebo je to konečná podoba? Nikdy ještě nekvetla :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 26. 3. 2008 20:26

Tak to je zajímavý úkaz,šefleru jsem ještě kvést neviděla,moc mě to zajímá jak se rozvine,nebo už je konečná?
Mám ji taky a je to moc vděčná rostlina.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 26. 3. 2008 20:27

Bude to ještě větší nedávno jsem to viděl na internetu. Taky ji mám a je už přes metr vysoká. Ale zatím mě to nevadí já mám rád velké pokojové rostliny.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod binka 31. 3. 2008 08:46

Je to vůbec možný ? Došla jsem k číslu 112. Asi to spočítám ještě jednou. Nezahrnovala jsem do toho rostliny na zimním bytě - oleandry, agapanthus, kladivník apod. a také nově vyseté letničky.
Co se týče kytek, jsem absolutní blázen a jsem ráda, že nás takto postižených je víc.
binka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 31. 3. 2008 10:10

Sakra tak to abych začal nakupovat abych Vás dohnal.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 31. 3. 2008 10:26

vždyť jste minule křičel kam to všechno narvete :mrgreen: :?: :mrgreen:
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod binka 31. 3. 2008 12:06

Ten kousek místa na nějakou pěknou kytku se vždycky najde, nemám pravdu ? :wink:
binka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 31. 3. 2008 19:28

Lidičky,

jsem taky v šoku. Mám doma 101 květináčů s rostlinami, a to jsem spočítala jen pokojovky. :shock: :shock: :shock: Kde jsem to všecko nabrala? :mrgreen:
Durmany, ibišky, pelargonie, fuchsie, růže, hortenzie a chryzantémy v nádobách, buganvileu a další, aktuálně ještě na zimním stanovišti, nepočítám!
To jsme tedy blázni, že? :wink:
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Fidych 31. 3. 2008 21:32

Stavy jsou doplněny o namnožené cissusy (dalších 6 ks) a benjamínky (4 ks) :) = tak jsem taky na 101 květináčích a nechce se mi to věřit. Budu muset něco rozdat, jinak to asi nepůjde.
Kdo to jen vymyslel, abychom dělali inventuru :roll: :!: A to se chystám příští týden do teplického zahradnictví, tam neodolám nikdy. Alespoň nějakou drobnost :shock: , co se po pár letech rozroste, že není kam dát!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 31. 3. 2008 21:37

Pro mě je vždycky nejhorší když nakoupím nějaká semena palem atd...a potom mám koflíčků mrak. :P než je s radostí rozdám.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 31. 3. 2008 21:43

Nejhorší je, že není do nekonečna komu dávat svoje výpěstky. My tu na samotě máme jen dvoje sousedy, ti už mají kde co, i dva velké fikusy v obýváku (prostor a světlo mají a daří se jim parádně), kolegyně a kolegové v bývalé práci už taky odmítají, že nemají místo, rodina je zaplavena :roll: . Jedině švagrová mi dělá "radost", každou chvíli něco umorduje a potřebuje zaplnit mezery :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 31. 3. 2008 21:57

Já jsem před lety dal pár pokojových rostlin dokonce městskému úřadu. Těď taky pár pokojovek rozdám. Takže jich nebudu mít ani 90 . :cry: :cry:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 31. 3. 2008 23:26

Ode mně si vzala jedna místní pidi firmička (čili pidi množství) a něco chci teď zkusit dát do ZOO (bylo to kdysi moje zahradnické pracoviště), tam se toho vejde :roll: habaděj!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 4. 2008 08:06

Ty brďo to by se mě líbylo pracovat jako zahradník v ZOO,mimo rostlin miluju také zvěř,za měsíc si dovezu Bernského salašnického psa tak doufám,že mě nezvoře zahradu :roll:
HanaT
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka