Kolik máte celkem doma rostlin?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 25. 3. 2008 21:22

Fidych píše:To praktikuju taky, je to asi nejúčinější, i když nějaká ta ospalkyně se vždycky probere zas až doma :mrgreen: Ale je to pěkný pohled, jak se třepetají na čerstvém vzduchu!e/quote]

Já jsem na molice zas vyzrala tak,že na podzim jsem z rostlin oškubala všechno listí nechala venku do druhého dne a potom uklidila domů,
Oni když nemají zeleň tak z kmenů ulítnou a na jaře až olistí jsou čisté.
Fuchsie to je trápení,u těh jsou přes léto zase,ty jsou jak mucholapky.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 3. 2008 21:41

Fuchsie strkám na zimu do sklepa bez listů, tam je to vpohodě 8) . Jen je ale přestěhuju ke vzkříšení do skleníku, za pár dní se molice motají kolem zeleně jak divý bizoni. Kde číhají, se mi nepovedlo zjistit, ale je to rok co rok stejná svízel :mrgreen:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 3. 2008 21:44

Skuste postřik Mospilan+ Applaud to je přinejmenším trochu omezí.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 3. 2008 21:59

To ano, taky už rezignuji a cákám je chemií :x
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 3. 2008 22:04

U okrasných rostlin se nebojím použít chemii. U zeleniny a ovoce je to horší :?
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ottova 25. 3. 2008 22:20

Odborník na fuchsie pan Pevný mi při odborných radách k článku "Desatero pro úspěšné pěstování fuchsií" radil také Mospilan, případně Talstar. Ale podle něj je to především o nesprávném umístění a vůbec podmínkách. Také, pokud jste si to už nečetli, radí před zimou sestřih rostlin, čímž se prostor pro škůdce minimalizuje.
To vše jsou rady člověka, který pěstuje 1200 kultivarů, což si skoro neumím představit, nikoliv moje, sama nemám s fuchsiemi žádné osobní praktické zkušenosti, protože bych pro ně neměla to správné umístění.

Já bych měla jen obecnou radu, že se na ně mohou přenést ze sousedních rostlin, což by odpovídalo tomu, že když je máte mimo skleník jsou čisté a jak je dáte dovnitř za chvíli se obalí.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 25. 3. 2008 22:25

To kdybych měla 1200 fuchsií tak molice sežerou i mne.
Ale obdivuji lidi co dokáží mít takové množství rostlin.Já nezvládla uhlídat ani těch18 kusů.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 3. 2008 22:32

Mně jenom fascinuje, jak je to odolný hmyz. Vždycky, když to vypadá, že vyhrávám (klid na pár dní) objeví se nové třepetalky a začínáme, kde jsme skončili. V zimě to jde, to není zas taková kalamita (ale štvou mně stejně), jednou se mi přemnožily v létě na okurce a pak letěla i s molicemi.
Když se předloni držely venku na rajčatech, tak už věřím tomu, že jsou na věčné časy :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 3. 2008 22:34

To je velmi odolný hmyz. Mšice a svilušky většinou porazím ale molici ne a né :evil: :cry:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 25. 3. 2008 22:36

Já zeleninu taky nestříkám to radši letí celá rostlina vždyť tý chemie do sebe dostaneme dost a ještě aby z vlastní zahrádky jsme se trávily. :!: :idea: :!:
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 26. 3. 2008 08:49

No ale rostliny u nás budou přibývat víc a víc. s nadcházející sezonou se taky pojede do zahradnictví v Kruhu, které mám z domova deset kilometrů. A už mám vybráno, co se bude stěhovat domů do bytu a na balkon.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 26. 3. 2008 10:32

Ono taky záleží jak velké jsou ty pokojovky já mám v obý váku na koberci 4 a zabírají třetinu obýváku. Kdybych měl 28 takových pokojovek tak spíme v kůlně.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 26. 3. 2008 10:42

:mrgreen: :lol: :mrgreen:
to my měli v obyváku jen jeden květník a vedli jsme dilema kdo ustoupí.Moc se banánovníku nechtělo,ale musel stát na prostředku a rostahoval se z těma jeho listama po celém stropě a konce mu visely dolu ,že se pod ním nedalo ani projít,tak šel z domu.

A panu Jaromírovi přeji dobrý kup.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 26. 3. 2008 11:03

Banánovník jsem tam měl taky a taky musel ustoupit.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 26. 3. 2008 11:14

Děkuju za přání. Mimochodem jsem zvědav, jak se bude banánovník roztahovat u nás v bytě. Máme ho taky, ale je vysoký jen půl metru, takže největší překvapení nás asi teprve čeká.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka