Co s ibiškem?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ivhanu 22. 8. 2009 22:09

No, matematika mi nikdy moc nešla. Ale 2 litry na zálivku 4 ibišků mi připadá moc. To je teda asi mořím suchem :oops: Ale ony jsou malé, tak snad ne. Nebudu se hádat, poslechnu rady moudřejších, nejsem žádný mičurin, do smrti se bude člověk učit. Však to hnojení, jak se říká, chleba nežere. No tak ho budu mít pár let do zásoby. Hlavně, aby bylo co hnojit.
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 8. 2009 22:18

Já jen odhaduju, ty naše ibišky už někdy potřebují i 10l vody na jednu zálivku ale jeden je ve 40cm květináči, 2 ve 30 cm a jeden v 22 cm. Teď mám jeden nový světle fialový z Kruhu u Jilemnice. Takže jich mám celkem 5 a tedy 10 barev :roll: :nenapadne .
Máme v domě asi tak 140 květin a tak Wuxal mizí fofrem, loni litr nevydržel ani rok. Letos hnojím Kristalonem plod a květ a Vermesfluid muškát.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ivhanu 23. 8. 2009 13:21

No jo, tak Vy máte přímo farmu. Ty moje jsou tak 20 cm vysoké (retardér) a květináčky průměr tak 12. Sice nejsem v kytkách úplný začátečník, ibichy už jsem jednou měla, ale najednou mi všechny naráz zašly a bylo. Teď jsme měnili okna za plastová a tak jsem si je ozdobila právě ibišky, protože se mi podařilo sehnat pěkné barvy.
Obrázek
Obrázek
Ještě mám 1 vánoční kaktus, 1 šroubovák (jestli neznáte - vypadá to jako pažitka, ale má to spirálovitě stočené - teď nevím listy? větvičky? lodyhy?) a 2 cykasy, z toho jeden na odchodu, protože mi zežloutnul a už se asi nedá napravit. Druhý je nový, má 4 velké listy a zatím drží (v jednompříspěvku jsem viděla příspěveček, jak někomu nasadila revoluta velké množství nových listů, byla to úplná pohádka!) Tak to je celá moje zahrada :-)
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 8. 2009 13:51

Ty Ibišky mají nááádherné barvy :tleskani :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivhanu 23. 8. 2009 14:04

Že jo? Však se s nima taky tady chlubím a dělám všechno možný pro jejich záchranu. Určitě jsou i krásnější, ale mně tyhle dělají velkou radost a denně je chválím. Ještě sháním bílý a líbil by se mi i modrý, ale ty jsou asi venkovní a v bytě by nešly. Děkuji za pochvalu.
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 8. 2009 18:11

ivhanu ibišky nádhera,dnes jsou už tak nádherné barvy. :tleskani :tleskani :tleskani :shock:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivhanu 23. 8. 2009 18:41

Děkuji za pochvalu, já jim to vyřídím :-)
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 8. 2009 20:27

ivhanu ty ibišky mají nádherné barvy :tleskani
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ivhanu 23. 8. 2009 20:54

Že jo? Však se s nima taky tady chlubím a dělám všechno možný pro jejich záchranu. Určitě jsou i krásnější, ale mně tyhle dělají velkou radost a denně je chválím. Ještě sháním bílý a líbil by se mi i modrý, ale ty jsou asi venkovní a v bytě by nešly. I Vám děkuji za pochvalu :-D
Ten světle fialový, o kterém mluvíte výše, je asi venkovní, že? My jezdíme po hradech a zámcích a skoro všude teď jsou nádherné velké keře právě různě fialových, modrých a bílých s modrými proužky. Krásné jsou i v Buchlovicích - tam mají skleník plný ibišků takových barev, až oči přecházejí. Bohužel jsme jeli dál na Slovensko, takže jsem si tam žádný nekoupila a zpáteční cesta byla jinudy :-(
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivhanu 23. 8. 2009 21:28

Venku měli taky ibišky, některé jsem si vyfotila:
Obrázek
a další:
Obrázek
a ještě jeden:
Obrázek
No řekněte sami, že jsou úžasné?!
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 23. 8. 2009 21:32

Ten první je úžasný. Jinak s hnojením si nedělej hlavu, stačí prolézt hnojiva na kvetoucí rostliny, které bude se stopovými prvky, bude vyhovovat, nemusí to být zrovna Wuxal. Já ten svůj krmím zbytkama po zalévání a hnojení orchidejí a občas ho přikrmím Kristalonem a kvete a roste až dost.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 8. 2009 21:42

Tak ty jsou úžasné 8-D To by se roubovalo :nenapadne .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ivhanu 23. 8. 2009 21:42

No určitě po něčem zapátrám. Zatím teda kvetou, jen mě trápí ti broučci, ale postřik už mám, takže snad to bude OK.
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivhanu 23. 8. 2009 21:47

Však se jeďte do těch Buchlovic podívat. Zámek krásný, brzy po ránu nasbíráte v zahradě zámku krásná paví pera (mají i bílé pávy, úžasné) a pak šupem do skleníku a zírat, zírat a zírat (krást se nemá ;-). A pak roubovat, roubovat a roubovat.
Taky byste sem mohl dát fotečky těch vašich roubovanců, zajímalo by mě, jak to vypadá. A určitě nejen mě.
Beru zpět-máte své stránky, už jsem tam nakoukla, smekám.
Naposledy upravil ivhanu dne 23. 8. 2009 21:51, celkově upraveno 1
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 8. 2009 21:51

Něco málo z loňska http://bozner.rajce.idnes.cz/Ibisky/
S tím hnojením si hlavu nelamte, opravdu stačí nějaké hnojivo se stopovými prvky.
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka