Co s ibiškem?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ivhanu 19. 8. 2009 22:10

To jsem zvědavá, kdy to vychytám já. Ibichy mám na jižním okně, lehounce přistíněné žaluziemi, aby do nich nepralo slunce, ale zdá se mi, že vysychají rychle. Mám v zemi zastrčenou špejli a zelejvám, když se mi zdá suchá. V letošním způsobu léta to vychází zhruba na každý druhý den. Třetí den už mají sklopené uši. Možná to je právě ten pravý okamžik, kdy zalít, aby nebyly přelévané.
A za tip na Kopáčka děkuji, mám to cestou do práce, tak tam naběhnu. Zajímavé, že mi právě tam poradili ten Mospilan. Kdyby mi nabídli ten Talstar, už jsem možná měla po problémech. Tak to zkusím a uvidím. V každém případě dám vědět, když už se mi snažíte pomáhat. A třeba se to bude hodit i jinému zoufalci, který bude mít nějaké mrchy na ibišcích :-)
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 19. 8. 2009 22:59

Tak já ten svůj na JV okně nestíním, naopak, on stíní ostatní. Ale je to kytka z Turecka, takže nějaké nedomrlé slunko z Vysočiny ho nerozhodí a ani nestačím zalejvat, jak chlastá, skoro víc jak papyrus.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 8. 2009 09:20

To ivhanu: Tak to zaléváte správně, vadnout nutně nemusí. Jen se podívejte na ten se světlými listy jestli ten nebývá často mokrý. Ty ostatní pokud mají tmavé listy tak tu zálivku nemusíte omezovat.
Když už jdete ke Kopáčkovi , mohla byste se podívat jestli náhodou nemají větší průhledné květináče na Orchideje, tak 20cm a víc.. Moc děkuji.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ivhanu 20. 8. 2009 11:30

Průhledné? To jsem ještě neslyšela, ale zeptám se a dám vědět :-)

Tak Talstar je doma (je to pěknej dryák, musím si k tomu asi sehnat "atombordel" :-) ).
Ty květináčky mají plastové poloprůhledné bílé pouze do průměru 14 cm. Pak mi slečna nabízela nějaký skleněný set, tvarem to bylo jako čtyřhranná váza zužující se směrem dolů. Cena kolem 200. Bomba je, že místo Kopáčka je tam firma Bobr! Taky mi kolegyně říkala, že tuhle skleněnou, ale kulatou dvojkombinaci má z Hornbachu, zkuste tam.
Naposledy upravil ivhanu dne 20. 8. 2009 13:04, celkově upraveno 1
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 20. 8. 2009 13:01

Danieli, u nás mají velké průhledné kontejnery v Baumaxu, jestli máte nějaký poblíž podívej se tam.
Mám ještě dotaz k tomu přerostlému Turkovi :lol: Teď dokvétají nasazená poupata na těch vyčouhlých větvích, když ho ořežu teď po odkvětu, nebude se vysilovat novým přirůstáním? Nebo je lepší ho nechat teď být akuchnout až tak v únoru, než začne nově rašit?
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 8. 2009 21:20

To ivhanu: Moc děkuji, podívám se tedy jinde. Ušetřila jste mi cestu.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ivhanu 20. 8. 2009 22:09

Rádo se stalo, doufám, že mi zase svojí radou ušetříte ty ibišky.
Ty potvory skákavý už mám nafocené, jen mít čas ty fotky sem dodat ;-)
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hana3 20. 8. 2009 22:51

Musím se taky zapojit do diskuze. Ibišků mám celkem hodně a kvetou. Ale mám taky dva velký růžový stromečkový a taky nekvetou. Vloni jsem se květu od nich nedočkala i když jsem stříhala. Možná ne dosti razantně. Letos jsem opět na jaře ostříhala. Rostly jako divý. Nekvetly. Cca před šesti týdny jsem udělala pokus. Jednoho jsem zase ostříhala nakrátko. Opět asi zbytečně. Nekvete ani jeden z nich. Začala jsem hnojit krystalonem květ, ale nepomohlo nic.
Na jaře vsazená odnož již kvete. Tak nevím.
Hana3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 8. 2009 05:27

Dobrý den,
Pěkně vítám Hanu3
První co mě u těch ibišků napadá je nedostatek světla a druhé je přehnojení dusíkem. Mám 4 ibišky(8 barev) a všechny nekvetou ochotně, červený plný, růžový a žlutý kvete jen v létě kdy je dostatek světla. Hnojím je slepičincem, Kristalonem plod a květ a Wuxalem super.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ivhanu 21. 8. 2009 10:01

Tak nějak mi sem nejdou ty fotky umístit. Poradíte někdo?
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 8. 2009 10:10

já používám http://img291.imageshack.us/

prvně se musíš zaregistrovat.
pak zadáš Browse vybereš fotku a potvrdíš
potom napíšeš vlastní email
upravíš fotku,já upravuji na 1600x1200
a zadáš start
jak je fotka načtená tak ji jen zkopíruješ.a měla by se ve foru objevit.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivhanu 21. 8. 2009 11:18

dík za radu, zkusím :-)
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 8. 2009 13:56

ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivhanu 21. 8. 2009 17:03

Obrázek
Tak to je ten se žloutnoucími listy + 1 malá mrcha na listu vpravo
ivhanu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivhanu 21. 8. 2009 17:06

A tohle jsou 2 mrchy na spodku listu
Obrázek
A díky danielce za tip na vkládání obrázků :-)
Ten první nápad se mi zdá trošku složitější, ale vyzkouším ho taky.
ivhanu
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka