Symgonium

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 13. 2. 2008 07:53

Mam doma panašovanou syngonii už několik let a teď se na ní oběvuje nějaká nemoc nebo moje chyba.Rostou jí zdravé krásné listy a z toho vyleze jeden,který je průsvitný jako pergamen nevím jestli je to zálivkou,světlem asi ne,protože stojí stále na stejném místě.Když jsem odlomila zdravou mačinku a vsadila vylezl taky lupínek nemocný.
Napište mě jestli jste se s tím už někdo setkali,nerada bych o ni přišla.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 13. 2. 2008 22:55

Měla jsem se svým syngoniem stejný problém, který zmizel sám od sebe po přestěhování. Zřejmě mu nesvědčily pěstební podmínky. Nejdříve jsem si myslela, že je to tím, že občas pozapomenu na zálivku a i ten den dva zdržení udělá svoje. Ale v tom to asi nebude, protože moje skleroza zrovna neustoupila :mrgreen: . Možná je to světlem, nyní je víc ve stínu, možná vzduchem - v dřívějším bytě jsme měli ústřední topení, nyní máme wawky. V každém případě to rostlinka přežila a má teď stále nové a zdravě vypadající listy. Držím palce, aby se i ta vaše z toho dostala.
Snad Vám někdo poradí něco konkrétnějšího.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 13. 2. 2008 23:16

Hano T, zkuste si z části rostliny udělat vrcholové a stonkové řízky a namnožit si ji. Stává se u starších rostlin, že začnou být neduživé bez zjevné příčiny, ale protože se dobře množí, nic není ztraceno. Vsaďte si pak do květníku dva nebo tři zakořenělé řízky - rostlina bude vypadat bohatší, a kupodivu lépe roste, než jediný exemplář v nádobě. Syngonium není náročné, nechce úpal a miluje zálivku měkkou, ne studenou vodou.
Určitě se vám povede mít za čas doma opět pěkný kousek 8)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 2. 2008 09:33

to jsem ráda,že nejsem sama kdo už to zpozoroval,zkusím ji přestěhovat co na to řekne.Rostlinu jsem už nařízkovala a z řízku lezou také průhledné listy tím to asi nebude.
Včera jsem dostala,snad prý monsteru,ale vypadá jako potos s dírama.Jak budu mít chvíli tak ji vyfotím a pošlu vám ukázat.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 2. 2008 15:22

Takže vám posílám fotku monstery pittieri kterou jsem dostala od švagrové ubezdušenou a mím úkolem bude ji napravit.Má zaschlé konečky listů myslím že to bude suchým vzduchem.
Obrázek
Obrázek
Jaký máte názor na ty zaschlé konečky listů vy.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 14. 2. 2008 17:54

Za suché konečky může možná suchý vzduch, ale vsadila bych na ne zrovna pravidelnou zálivku?
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 2. 2008 21:27

Tý zálivce bych se měla také trochu věnovat.Má dlouhé vyhnané šlahouny,až dva metry a lupínky jsou daleko od sebe,načež koncové už jsou uplně maličké a bez děr.příčinou tohoto jevu si myslím,že byla uplně ve stínu.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 14. 2. 2008 21:42

řekla bych, že bude chtít holka celkovou ozdravnou kůru :shock:
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 2. 2008 21:51

jo,už jsem ji udělala i sestřih a nařízkovala už je ve sklenici s vodou.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 2. 2008 14:23

Čas od času má ráda omytí listů, aby lépe dýchala průduchy. Při nedostatku světla přestane dělat otvory v listech a listy jsou celkově menší a vybledlé. Takže světla dost, ale ne sluneční úpal, a nestříhat vzdušné kořeny. Určitě se vzpamatuje a bude se jí dařit a :)
Fidych
Zahradník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků