Jestlipak vám teď v zimě doma něco krásného vykvetlo?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod bosto2 4. 2. 2008 11:36

Tak to mě překvapuje, s tím jsem se ještě nesetkal. Já zalévám nejdříve jednou za týden.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 4. 2. 2008 12:38

Taky jsem byla překvapená, protože rostliny zalévám zhruba stejně často jako Vy, občas i za delší dobu, pokud stáhnu topení. A totéž platí i pro rostliny s květy - ale už rozvitými. Ze své zkušenosti vyvozuji, že nejrizikovější dobou je ta, kdy jsou květy ve stádiu poupat - mohou velmi rychle zaschnout a potom už s tím nic neuděláte. Opravdu to "rozdýchal" jen ten jeden květ, který byl už předtím asi z poloviny rozvitý.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod bosto2 4. 2. 2008 20:46

My máme v pokoji 18°C jen vijímečně 20°C.To asi orchidejím vyhovuje.Skoro vúbec je nerosím. Ze začátku jsem měl snahu ale pak jsem často zapomínal. Orchideje jsou v kůře jabloně a smrku. Zalévám je dešťovou vodou. Poupata mě u starších rostlin nezasychají. Zasychají jen u nově koupených rostlin. Poupata na nových stvolech které vyrostly u mě doma nikdy nezaschly (naštěstí).
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 4. 2. 2008 23:10

To já je mám v pokoji, kde je rozhodně vyšší teplota, než jakou jim dopřáváte vy. Je celkem logické, že občasné rosení jim proto vyhovuje. Nicméně se snažím otužovat sebe i je. :D
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod bosto2 5. 2. 2008 08:01

No my setříme. Ušetřené peníze vrazím do orchidejí.
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SimonaS 8. 1. 2009 20:17

no nevím jesik to má cenu tady vkládat, ale musím se pochlubit ;-) dneska mi vykvetla doma tillandsie http://fotoalba.centrum.cz/~$11592331~5 ... ffset%3D24
http://fotoalba.centrum.cz/~$11592331~5 ... ffset%3D24
SimonaS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 1. 2009 20:30

To víte že to cenu má, vždyť je krásná :tleskani .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod SimonaS 8. 1. 2009 20:32

byla sem úplně překvapená, když sem dneska přijela domů :-) už sem ji chtěla odepsat, že mi nevykvete.. a dneska... no sem zvědavá jesik to tak půjde dál :hm a objeví se i další květy
SimonaS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 8. 1. 2009 20:37

Podle vybarvení to vypadá, že na další květy nebudete čekat dlouho. ;-) Je skutečně krásná! Takový květ potěší zvlášť v zimě, že?

Katka
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod SimonaS 8. 1. 2009 20:42

Moooc mě potěšila :love: já furt chodim kolem anturie jesik už nejsou nasazené květy, ale furt nic ;-) vím, že je sicek ještěk brzy.. ale stejnak mi to nedá ;-)
SimonaS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 8. 1. 2009 20:50

SimonaS píše:Moooc mě potěšila :love: já furt chodim kolem anturie jesik už nejsou nasazené květy, ale furt nic ;-) vím, že je sicek ještěk brzy.. ale stejnak mi to nedá ;-)

Pěkné moc pěkné jen tak dále a trpělivost :tleskani :lol:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 8. 1. 2009 21:36

je to úspěch taK nádhernou tilansii vypěstovat až do květu :tleskani
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 11. 1. 2009 13:29

Něco málo mi letos v zimě také vykvetlo. Dnes u nás svítí sluníčko tak jsem se to pokusil vyfotit.http://bozner.rajce.idnes.cz/Kvet/
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod SimonaS 11. 1. 2009 14:47

Daniel Bozner píše:Něco málo mi letos v zimě také vykvetlo. Dnes u nás svítí sluníčko tak jsem se to pokusil vyfotit.http://bozner.rajce.idnes.cz/Kvet/

tomu říkáte něco málo jo ;-] tak to když vám to vykvete všecko, tak musí oči přecházet :tleskani
SimonaS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 1. 2009 18:03

No má to Daniel parádní.
HanaT
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka