Toulitka

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod SimonaS 30. 12. 2008 15:35

Přenesla jsem ji teda do pokoje. tam mám přes noc tak těch 19st. a přes den max. 20. Takže by to snad neměl být takový šok. až se objeví první květy, tak pošlu fotku :-)
SimonaS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 30. 12. 2008 16:03

už ať to je :twisted:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 30. 12. 2008 18:32

Já pěstuji Anthurium scherzerianum už druhým rokem doma v pracovně. Tam je teplota 18°C, v létě zalévám každé dva dny a v zimě jednou za pět dní. A bez problému, anthurka kvete stále celý rok. Je velmi nutné pravidelně přihnojovat, v zimě však pouze jednou za měsíc a při narůstání nových odnoží rostlinu přesázet. Podle mých zkušeností má Toulitka (Anthurium) velmi podobné nároky jako Lopatkovec (Spatiphyllum) což znamená: méně světla, nejlépe polostín, pravidelná zálivka vhodně nakombinovaná s hnojením. Rostlině nesvědčí pobyt na slunci.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 30. 12. 2008 18:35

Samozřejmě že jsem zapomněl na tak zásadní věc, jako je rosení, které by se nemělo zanedbávat zvláště v panelákovém bytě, kde je vlhkost velmi nízká. Roste pouze listy, na květy vodu nestříkejte.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 12. 2008 18:46

ještě dodám,pokud by jste ji chtěla přesazovat tak jen do lehčí propustné půdy,
v těžké půdě by zahnívala,protože nesnáší přemokřenou půdu,avšak je potřeba aby byla rostlinka stále ve vlhkém a vzdušném substrátu.
Půda nesmí nikdy úplně vyschnout.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SimonaS 30. 12. 2008 21:32

Spathiphylum i anturie mi rostou pěkně, i ta bílá, akorát mi teďka přes zimu obě přestaly kvést a nahodily pouze plno nových listů. jinak s tím sluníčkem u spathiphila sem se přesvědčila sama, že mu nesvědčí.. když jsem ji měla přes léto na parapetu, tak sem ji přistiňovala žaluziemi, ale ta potvůrka prostrčila pár listů přes ně k oknu a když jsem večer přišla a všimla sem si toho, tak měla do černa 4 listy :-)
SimonaS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 12. 2008 22:49

na okno ji vůbec nedávejte,lepší se jí daří v polostínu
HanaT
Návštěvník

Předchozí stránka