Padající lístky Clerodendronu

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 20. 12. 2007 08:10

Dobrý den, mám v pokoji clerodendrum fragans a pořád mu opadávají lístky :cry: Když jsem ho dostal, měl tři větší listy. Dva z nich opadly a ten největší zůstal. Od té doby vyrašilo z větvičky už dobrých 16 lístků, ale zůstalo z nich už jenom 6 :cry: Z těch opadlých byli snad jenom dva uschnuté, ikdyž vypadali spíš jako spálené. Ostatní lístky padají ještě čerstvé. Zkoušel jsem ho zalévat různě, víc i míň. Nepoužívám žádné hnojivo. Když jsem si všiml, že opadávání odolávají lístky, které byly schované pod tím velkým listem, dal jsem jej dál od okna. Pak opadly i ty schované. Na rostlině nepozoruju žádné parazity ani plísně nebo tak. Jsem z toho docela nešťastný :cry:

http://www.hrukarboss.wz.cz/images/Cler01.jpg

http://www.hrukarboss.wz.cz/images/Cler02.jpg
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 12. 2007 19:14

Dobrý večer, myslím, že se nemusíte lekat toho, co Vám Clerodendrum provádí.
Rostlina prochází v tuto dobu obdobím klidu a shazuje listy, neměl byste ji proto skoro vůbec zalévat a udržovat ji v suchu. Koncem února ji pak seříznout o třetinu výšky a přesadit do zahradního substrátu s přídavkem rašeliny. Pak nechat v teple a zalévat po celou vegetační dobu tak, aby rostlina měla vyrovnanou vlhkost půdy. Jednou týdně můžete přihnojit, po odkvětu zálivku omezit a přestat přihnojovat.
Teplota pro zimní klid by se měla pohybovat mezi 10 - 15 stupni, čili chladnější světlé místo je pro přezimování ideální 8).
Fidych
Zahradník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků