neznámá...

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 23. 1. 2008 19:22

A mimochodem - benjamínek je právě k bonsajovému tvarování ideální :mrgreen: a doporučuje se začátečníkům.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod ottova 24. 1. 2008 01:19

Paní Dvořáková už odpověděla za mě, takže snad jen, že právě na jaře, když začne nasazovat na nové listy, je tvarování nejúčinější a nejrychlejší, protože ostříhaný stromeček se vám brzy olistí už na těch správných místech. A skutečně bude vhodné sehnat si nějakou knížku např. od nejznámějšího českého bonsaisty P.Herynka, často se prodávají ve specializovaných prodejnách nebo na výstavách a nebývají zas až tak drahé jako běžně vydávané publikace na křídovém papíře ;o)). Především se v nich dozvíte o tom, co která rostlinka potřebuje, aby přežila v minimálních podmínkách jaké jí pěstování jako bonsai určuje (malá miska s mimimem zeminy, na kameni apod.) Také vám pomůže najít vhodný tvar, do kterého byste mohly vaší rostlinku tvarovat.
A na jaře se dozvíte víc na stránkách AZ, tak šťastnou ruku ;o)
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 5. 2008 23:17

Mischelinka.OK píše:
ottova píše:... Jinak ten Vaší maminky si doslova říká o tvarování jako bonsaj ;o)s/quote]

Rády bychom se o to pokusili ale není tu pravděpodobnost, že bychom rostlině mohli ublížit? Zkoušela jsem najít nějaký článek jak benjamínka tvarovat na bonsaj ale nic jsem nenašla. Mohu jsem vložit kvalitnější fotku, že byste mi poradili podle ní? Tato fotka byla pořízena narychlo mobilem, protože jsem neměla foťák u sebe.
Návštěvník

Předchozí stránka