Sukulentní rostliny

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod sweetyACS 10. 12. 2007 20:22

Dobrý den,měla bych takový spíše větší dotaz.
Mám doma želvu a bylo mi doporučeno spestřit jí terárium nějakými sukuletními rostlinami.Ty budou v květináči,takže by se skym prakticky neměla dostat,ale zajímalo by mě,jestli mi doporučíte nějaké nejedovaté.Potřebovala bych nějaké,které dorůstají menší velikosti a jsou bez trn.
Poradí mi tu někdo,prosím?
Předem děkuji :cry:
sweetyACS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 12. 2007 23:09

Myslím, že by se Vaší želvě mohly líbit tlustice (Crassula). Je jich mnoho druhů - některé polštářovité, přízemní růžice(C.elixis ssp. cooper),jiné mají šedostříbrné listy (Crassula perfoliata odrůda ,Morgans Beauty') jiné rostou jako vzpřímené keříky (známa C. portulacea), nebo poléhavé typy (C.arborescens). Jsou odolné, a pokud je želva "převálcuje", vydrží celkem bez úhony. Jinak dobře obrážejí a při poranění neroní žádné jedovaté mléko jako pryšce. Jsou nenáročné na vláhu, jen při přezimování chtějí nižší teplotu a prakticky žádnou zálivku.
Ani některou z aloe se nemusí bát vysadit do terária, gastérie a havortie také nejsou jedovaté ani nemají trny :) .
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 12. 2007 23:15

Ještě k té velikosti sukulentů: rostliny, které tvoří růžice, nejsou příliš vysoké - kolem 15 cm a rostou pomaleji, tlustice můžete zaštipovat a udržet ji tak v potřebné velikosti.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Monetka 18. 10. 2008 07:35

S těmi tlusticei souhlasím. Hlavně pozor na Adenium obesum, to je jedovaté, ale to není Crassulaceae. Dále by bylo vhodné jakékoliv Aloe a některé druhy Kalanchoe, ty jso také většinou léčivé.
Na odkazu najdete fotogalerii rostlin které Vás zajímají
http://www.krasa-netresku.cz/sukulenty/sukul.html
Monetka

Odeslat příspěvekod korm 8. 4. 2009 08:31

tak jsem v zimě brutálně ostříhala tlustici, protože byla napadená červcema a vůbec špatná a takhle už obrostla
Obrázek
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 4. 2009 13:22

To je zvláštní, já jsem měla za to, že tlustice nenapadá žádný škůdce. Mám jednu velkou 50 cm, olamuje se přirozeně a pořád dorůstá a děti to baví z těch odlomků množit, tak máme armádu tlustiček. Je to tak odolné, že bych nevěřila, že tomu může škodit nějaký hmyz.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 8. 4. 2009 19:04

no a může:-( ale možná to bylo tim, že byla celkově oslabená, tak jí napadli. neměla jsem jí kam dát a měla míň světla a rostla vytáhlá. no těžko říct. každopádně červce strašně nenávidim
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 4. 2009 19:15

Taky bych neřekla, že ji něco napadne, no aspoň s ní můžeš tvarovat bonsai, už ti pěkně obrůstá. Jestli nezapomenu, tak vyfotím tu mou, taky si ji zaštipuju na bonsai, ale jen tak laicky. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 10. 4. 2009 20:08

Zkusil bych ten netřesk a ostatní nejedovaté rostlinky ať si kousne taky jsem měl 5 želv ale většinu rostlinek zdevastovaly
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 4. 2009 17:52

Obrázek Tak jsem si vzpoměla, že jsem slíbila vyfotit tu mou bonsai z crasule. :-[
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 4. 2009 18:02

Danuš krásná :tleskani .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 4. 2009 18:06

To je jen takový pokus, k bonsai to má hodně daleko, to je jen pro inspiraci. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 20. 4. 2009 18:32

Paráda já pak taky vyfotím dnes jsem kupoval květináčky
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 4. 2009 19:22

Vyfoť, trošku to tady zanedbáváš 8-D 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 4. 2009 19:38

Moje tlustice je samo-bonsai,jak s ní trochu nešetrně hnu při stěhování, kus se odlomí a už je zase jiná :D
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
- tohle je fotka lednová, teď už vypadá tlustice veseleji = zeleněji
Fidych
Zahradník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků