Sukulentní rostliny

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 7. 2009 16:06

Fidych také bych to nenechala v obchodě, je to móc krásné a podobné živým kamenům.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 7. 2009 18:52

P. Fidich taky ho mám začal kvést ale hned jako by ty květy zaschly někde je foto ,Martine máš pravdu ty ženský si na ně nedaj dopustit ale já je jen štengruju mám taky rád orchidky jinak jsem dnes dostal tu zásilku tak jsem valil koupit taky ty květináče a přesazoval ten plectr. roste pěkně taky jsem ho zastřihl,a, Adénko máš pěkné není co dodat špica
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 7. 2009 19:24

Radku aj vždyť mi to víme že nás jen zlobíš ;-) . Ale my ti to nikdy nezůstanem dlouho dlužni :twisted: Ty sukulenty jsou tak hezký, že bych je měla taky vyzkoušet :hm , zatím mám jen jeden :hm :-) . Ale to už by mě naši vážně vyhodili :-/
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 7. 2009 20:59

Moravandičko a co dělá sloní noha nepřelíváš? :-P
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 7. 2009 21:02

Néééééééé :-[ , aspoň se snažím ;-) . Nevím jak má moc ráda vodu ještě jsem to nezjistila.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 7. 2009 21:09

móc málo zadej si do vyhledávače její jméno a radši si přečti protože by bylo škoda ji zničit
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 7. 2009 21:13

Já jsem viděla včera v květinářství nohu a ta měla dobře přes metr. Nááádherná. Ale raději jsem nekoukala za kolik.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 22. 7. 2009 21:57

já mám sloní nohy 2,ale moc se jim asi u mě nelíbí mám doma moc horko no holt jižní okna
Obrázek
Obrázek
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 7. 2009 23:57

Ale vždyť jsou obě moc pěkné!!! ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod gasha 23. 7. 2009 04:18

V první řadě bych rostliny přesadila do větších, širších misek. Když se podíváte jak je rosltina veliká, ( kořenový bal) tak květináč je příliš malý, kořeny potřebují prostor , pak poroste i rostina. Doporučuji keramiku, ne plast, obzláště, když je po celý den Nolina na slunci. Plast se snadno přehřeje a to nevyhovuje kořenům.
Zálivka by měla být pravidelná, jednou za tři neděle ponořit misku do vody a nechat rostlinu pořádně napít. Ideální je, když prší, dát květináč ven, na déšť. Pak nechat opětovně vyschnou a závku opakovat opět za tři neděle. Raději více sucha než přemokření. Substrát by měl být stejný jako pro jiné sukulenty, stěrkovitý a dobře propustný.
www.paletegarden.cz
gasha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 7. 2009 09:20

Já bych řekla že jsou nádherný.

Gasho jinak děkuji za rady :-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 7. 2009 18:02

Jasně jsou skvelé také jsem chtěl napsat to co Gasho je psaná na slunce takže nejaké již.okno ji nemůže vadit a jinak rostou celkem pomalu tak nic neuspěcháš a s tou zálivkou fakt bacha
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 23. 7. 2009 18:09

Gasho díky za info no tá na té druhé fotce už není tak pěkná jak původně nějaké lístky už uschly nové rostou podlévám minimálně :-)
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 7. 2009 18:11

No pokud usychají od spodu tak je to v pořádku to ona dělá
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 23. 7. 2009 18:20

jj od spodu :-)
Jana
jakuku
Návštěvník