Co je to za rostlinu?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 30. 11. 2007 11:51

Dobrý den,

mamka mi dala nějakou rostlinu, že prý je to lijána, že se o ni mám starat :lol: Jenže sama neví, co to je zač. Dostala to od známé a ta to taky neví :lol:

Jsem nadšený začínající pěstitel všeho, co mi přijde pod ruku :lol: a tak se snažím zjistit, jak se ta rostlina jmenuje, abych si o ní našel co nejvíc informací a věděl přesně, co potřebuje a jak se o ni mám starat.

Fotky jsou na těchto odkazech: http://www.hrukarboss.wz.cz/IMG_0460.JPG
http://www.hrukarboss.wz.cz/IMG_0461.JPG

Předem děkuji za všechny rady.
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landart.czech 30. 11. 2007 17:36

Můj tip: blahokeř - Clerodendron (Clerodendrum). Ale jist si nejsem. Josef.
landart.czech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 30. 11. 2007 21:04

Děkuji, podívám se na fotky na internetu a ukážu je mamce. Ta aspoň ví, jak to má kvést. Uvidím, jestli mi to vyvrátí nebo potvrdí ...



EDIT: Tak už jsem to s mamkou zkonzultoval. Podle obrázků květů jsme dospěli k názoru, že jde o Clerodendrum Thomsoniae nebo Clerodendrum Fragans.

Tak si o těch rostlinách zjistím, co se dá. Pokud s nimi máte zkušenosti, klidně pište své rady a postřehy.

Děkuji.
Naposledy upravil Taiko_CZ dne 3. 12. 2007 16:40, celkově upraveno 1
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 12. 2007 10:24

Mrkněte na článek http://www.abecedazahrady.cz/default.as ... rticle=689 :D, najdete v něm základní informace.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 5. 3. 2008 12:44

Obrázek
Nevíte co je to za rostlinku? Ty veliký listy? Vyfotila jsem si ji na dovolené v Bulharsku. :cry:
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landart.czech 6. 3. 2008 08:40

Alocasia neco Colocasia nebo něco z jejich příbuzenstva. Josef.
landart.czech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzaw 29. 3. 2008 16:49

Ahoj,
muze mi prosim nekdo napsat co je tohle za kytku?
Jedine co vim:
ani v jedne z mych (asi ne moc) chytrych knizek neni :(
druha vec - vyskyt v pardubicich :) - samozrejme, je to pokojovka...
omlouvam se za kvalitu fotek

Obrázek Obrázek
honzaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzaw 29. 3. 2008 17:31

honzaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 3. 2008 22:46

Až pryšec nasadíte do květináče, můžete ho přes úspěšně letnit venku. Na přímém úpalu se mu moc nedaří a shazuje listy, spíš polostín - střídavý stín. Mám jeden letitý exemplář, od května do konce září je venku, na zimu ho nechávám shodit listy (po hodně omezené zálivce) a sestřihnu tak na třetinu. Je krásně košatý (přes léto) a v zimě pak nezabírá místo :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 1. 4. 2008 09:13

Obrázek
Když mi tutu rostlinku dala kamarádka, tak řekla, že je to Gumovník.Měla asi deset centimetrů. Roste jako z vody, v létě je v polostínu na zahrádce. Ještě jsem ji nestříhala, ale asi na podzim to udělám.Bude se s ní lépe manipulovat. Teče z ní jedovaté mléko.Zatím Iva. :P
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 4. 2008 18:53

Je to ono - říká se jí gumovník a přesně jak říkáte, roste jako z vody, taky ji dost vypije. A taky se dobře množí řízkováním :)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod honzaw 8. 4. 2008 12:52

mate ji zasazenou v nejake specialni zemine? ja jen ze jsem jich videl uz hodne, ale takhle gigantickou a hlavne "kosatou" jeste ne, vetsinou potkavam tak max 4 pruty obalene listy.... dekuji za odpoved
honzaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 8. 4. 2008 19:31

Já ji mám v zemině namíchané z pařeništní země a kompostu tak 2:1, a roste mi taky dobře už několik let. Žádnou speciální směs nekupuji. Uvidíme, jestli se nám ozve Iva, v čem ji pěstuje ona :-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod honzaw 9. 4. 2008 08:41

to jo to me fakt zajima co napise, opravdu takhle velka, no, vsechna cest
honzaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 4. 2008 19:54

Mám sice taky pěknou rostlinu, košatou, ale trvalo to aspoň pět - šest let, než se dostala do takové podoby. Tak rychle to neumím :-[
Fidych
Zahradník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků