kytka na jižní okno

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod main139 26. 3. 2007 13:35

jakou kytku mi doporučíte na jižní okno? Mám nemalé požadavky, aby byla kvetoucí a nevyžadovala časté zalévání (je to v práci). Měl jsem tu ibišek (čínskou růži) a té se tu dařilo, jen vyžadovala časté zalévání (už po víkendu byla někdy povadlá). Dík za rady
main139
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 3. 2007 16:59

Doporučuji zcela jednoznačně sukulenty a kaktusy. Zajděte do květinářství, mívají slušný výběr. Těmto rostlinkám slunce nevadí, navíc nejsou náročné na zálivku. Uvidíte, že vám budou dělat radost a vy se nebudete muset skoro ani starat :D
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 28. 3. 2007 14:46

Třeba takové Adenium - pouštní růže. Trocha parády bez velkého úsilí.

Obrázek
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod main139 29. 3. 2007 07:32

Tak přesně tu jsem si na netu vyhlédl, ale nevím, kde ji sehnat. Na netu jsou prodejci, ale vše je docela daleko. Nevíte o nějakém z okolí Pardubic?
main139
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Červík 30. 3. 2007 16:44

Zkus nějakou zásilkovou službu. Ten obrázek je mateční rostlina, od které jsem měla vrcholové řízky. Bohužel se špatně množí, tak nakonec přežil jen jeden. Lepší prý je to se semeny, ale ta moje má zatím míň než 10cm, ale vyráží na květ.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 27. 5. 2007 22:33

Několik druhů Adenií nabízí eshop http://www.kakteen.cz, specializují se tu, jak název napovídá, na kaktusy a sukulenty. U nabídky jsou i fotky, takže můžete vybírat i očima. Jinak se Adenium čas od času objevuje i v nabídce běžných květinářství. Přeji úspěšný "lov"! Z.Ottová (AZ)
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 5. 2007 22:09

main139 píše:Tak přesně tu jsem si na netu vyhlédl, ale nevím, kde ji sehnat. Na netu jsou prodejci, ale vše je docela daleko. Nevíte o nějakém z okolí Pardubic?P/quote]

Podívejte se na http://www.divnýkytky.cz, myslím že mají i zásilkový prodej :)
Fidych
Zahradník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků