Cycas revoluta

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod maky.p 4. 3. 2007 17:06

Koupila jsem si Cycas revoluta a dost zloutnou listy.. Mam ji u východního okna, teplota cca 20stupnu, pravidelne zalivam.. Prosim o radu :(
maky.p
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petra Nachtmanová 4. 3. 2007 17:51

Cycas revoluta nebo-li cykas japonský je nádherná rostlina. Důvodem žloutnutí listů může být mnoho, snažte se dodržet následující - půda by měla být dostatečně vlhká ne ale přemokřená, v zimě potřebuje od 12 - 16 stupňů, jinak vyžaduje jasné a rozptýlené světlo, ale pozor na přímé slunce, má ráda jižní a jihozápadní okna, má ráda rosení a proto by se měla v zimě i v létě rosit, pozor na ofouknutí. A také ji nedávejte blízko topení. Zdravím a přeji pěkný den
Petra Nachtmanová
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maky.p 4. 3. 2007 17:53

a tak zrovna blizko topeni ji mam, no asi tak 1 metr. Dam ji teda na jine misto a uvideme... Dekuji za radu :)
maky.p
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vloucak 8. 6. 2010 12:17

Dobrý den, dočetla jsem se a bylo mi i řečeno v květinářství, že se cykas má letnit venku, nějdřív stín pak polostín a pak může na přímé slunce. Ale nevím kdy ho mám začít letnit? Mužu už ho dát ven, není na něho ještě zima?
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 10. 6. 2010 07:47

Kamarádka ho má každý rok na zahradě pod stromem.Vždy se jí vzpamatuje.Ven už může.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 17. 6. 2010 13:54

V Řecku byly normálně venku ve volné půdě takže vydrží do nuly v pohodě.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod gemma 19. 6. 2010 19:15

Mně vždycky začnou žloutnout listy předtím, než vyraší nová růžice listů.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikelu 21. 11. 2011 18:17

Dobrý den, myslíte, že bych mohl Cycas umístit na verandu, kde je v zimě tak kolem 12-17°C? Umístil bych ho na skřínku pod okno, takže světla by měl dost, ale jen se bojím té teploty, jestli to na něho není až moc málo. Díky moc
mikelu
Návštěvník