gloxínie

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 12. 2. 2007 18:07

jak se starat o gloxinii po premisteni z chladne a studene mistnosti do slunne a teple, z hlizi jiz zacina neco rasit, predem dik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 13. 2. 2007 23:34

Zdravím Vás,
mrkněte na článek od Aleny Menclové o "sestřenicích" africké fialky, tam najdete vše potřebné:
http://www.abecedazahrady.cz/default.as ... rticle=875
Přeji úspěchy v pěstování!:)
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod SimonaS 30. 12. 2008 15:47

Taky mám doma gloxínii a podle babiččiny rady ji vždy po odkvětu odstřihnu celou až u hlíny a ona pak tak do měsíce vyroste nová a opět kvete. viděla jsem ji totiž u známé, ta ji nesestřihává a rostlinka vypadá nevzhledně, hnědnou ji listy a vůbec ji nekvete. Nevím sice jestli se tak u gloxiníí postupuje správně, ale u mě to tak funguje ;-)
SimonaS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 12. 2008 16:02

gloxínie pěstuji také,můžete to takto řešit,ale aby se vám hlíza brzy nevyčerpala ,
pokud začnou listy žloutnout a odcházet ,nechám je co nejdéle a potom odstraním a nechám hlízu odpočinout v suchu ,asi 3 měsíce ,potom je vyndám ze země a přesadím do nové zeminy a maličko začnu zalívat a oni znova vyraší.
Nechte je taky odpočívat ,potřebují vegetační klid,a na jaře opět naraší.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 22. 5. 2009 14:21

Tak kdopak ještě pěstujete gloxínky? Pochlubte se, jaké máte? ;-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 5. 2009 18:23

Mám také zasazené dvě Gloxinky,mají nasazené na květy, ale jestě nekvetou.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 5. 2009 19:03

Já mám tu jednu na zkoušku. Květy mi zhodila krátce po tom, co jsem ji přinesla, ale listy má teď nádherný. Tak nevím.... :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hazellee 23. 5. 2009 09:52

já mám jednu, takovou sytě tmavě červenou, novou, koupila jsem ji, protože se mi prostě líbily ty květy . moc nevím, co s ní, zatím kvete.
Hazellee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 5. 2009 10:01

Ja se taky pridam k tematu o pestovani gloxinii.Mela jsem nekolik barev ale vzhledem k nedostatku mista jsem si nechala jen jednu a ostatni rozdala.Mam ji celorocne v kuchyni na okne ani ji neprenasim do chladna,obcas ji poleji(kdyz odpociva) ale jen velmi malo a jakmile se zacnou ukazovat prvni listecky tak zacnu pravidelne zalevat do misky a pohnojim ji Kristalonem-start,pak,az ukaze i popatko,dam Kristalon- plod a kvet.Mam vzdy nadherne rozkvetlou gloixinku.Vidim,ze co pestitel,to jina rada.Kazdy mame asi tu svou,osvedcenou metodu ;-).
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hazellee 23. 5. 2009 10:05

já mám nějaké hnojivo na květy, v kanceláři, kde bydlí i gloxinie :-), ten kristalon nevím, jestli mám:-(
možná bych mohla aspoň pohnojit zase ty květy:-) občas to aplikuju na všechny mnou pěstěné chudáky, kteří mívají květy.
Hazellee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubicele 25. 5. 2009 12:24

Máme gloxinii už asi 4 roky. Každoročně na podzim "shodí" listy a na jaře vyraší nové. Když se oobjeví nové listy, tak se zase začne polévat.
kubicele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Scandiaca 25. 5. 2009 15:46

Mně se teď podařilo sehnat několik hlízek, tak se modlím, aby mi z nich něco vylezlo :oboze (ještě nikdy jsem to nezkoušela, tak mi držte palce :mrgreen: ). Jaké barvy máte? :-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hazellee 25. 5. 2009 19:18

takovou pěknou tmavě červenou. kdy ž jsem ji kupovala , byla upřímně řečeno hezčí než teď :mrgreen:
Hazellee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Scandiaca 31. 5. 2009 00:44

Taky bych měla mít jednu červenou ;-) Pak fialovou a nějaké tečkované..
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 1. 6. 2009 16:13

Obrázek Začíná mi kvést gloxinka ještě pokvete jedna
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Další stránka