Sugar Baby

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod zahradnice Markéta 18. 8. 2008 18:29

Dobrý den, existuje celkem 150 druhů stévie a z toho pouze 2 druhy jsou sladké, doporučuji shánět pod celým názvem Stevia rebaudiana Bertoni a nejlépe kupovat v kamenných obchodech, kde můžete rostlinu před koupí okusit. pokud se chcete dozvědět o stévii více, mrkněte na http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&ak ... d_c=100683
zahradnice Markéta

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 18. 8. 2008 21:05

Přečetl jsem to jedním dechem.Moc zajímavé čtení. Díky. Moje kolegině v práci ji má tak si ji namnožím.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kefalyn 7. 6. 2009 16:51

Dobrý den.
Potřebuju pomoc. Rostlinka v začaly vadnout,usychat a opadávat listy a stonky. Děkuji za odpověd'
kefalyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 9. 6. 2009 10:44

Chtělo by to fotku. Podle popsaných příznaků mě napadá, že rostina trpěla buď nedostatkem zálivky, nebo naopak byla přelitá. Podle toho je pak vhodná další péče.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Moravanda 9. 6. 2009 12:08

Ahooooj Katuško :-) . Už jsi za náma dlouho nebyla, bylo nám smutno ;-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 9. 6. 2009 13:13

Čaoooooooo Moravando! Díky. 8-D Teď jsem se pohybovala spíš než na té virtuální na zahradě reálné. Měla jsem skluz. ;-]
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod ra.cermak 9. 6. 2009 17:24

Taky zdravím Katko to je dost že na nás je chvilku času jest li nezlobíme
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zatloukalova1 15. 7. 2009 08:54

Dobrý den, dostala jsem rostlinku Sugar Babe od švagrové, díky vašim příspěvkům jsem se dozvěděla jak se rostlinka používá, ale dalo by se i zjistit jak se množí? Pokud to jde? Rostlinka se ma velmi čile k světu, pokaždé mi krásně obroste a je jako keříček.

Předem děkuji Markéta
Zatloukalova1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 15. 7. 2009 09:05

Množí se bylinnými řízky - kořínky vyráží z kolínek. Takže zastrčit až po kolínko do substrátu a zvýšit vlhkost přikrytím. Občas vyvětrat, aby nevznikla plíseň. Jde to snadno.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zatloukalova1 18. 7. 2009 16:38

Moc děkuji dneska jsem to zkusila, uvidíme jak se ujme, hodne to obrůstá. Dneska jsem si nachystala par listku a musim je zkusit ususit, jak to bude fungovat. Udelala jsem si par rizku a vsadila k rostlince, snad to pujde dobre a ujmou se. Mějte se hezky
Markéta
Zatloukalova1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 11. 8. 2009 17:56

Ahoj,

já ty řízky dávám do vody a teprve až zakoření, tak do zeminy. Tak jsem je také dostal :-)

Co se schnutí lístků týče, ze začátku mi jich sem tam pár uschlo. To bylo ještě, když jsem nevěděl, jak ji zalévat. Ty moje jsou hooooodně žíznivé. Ale když je zapomenu zalít, tak trošku povadnou, což je jasná zpráva, že chtějí pít.

Listy konzumuji přímo. Je to lepší, než nějaká sladká tyčinka nebo oplatek :-D Ale pozor, jsou hodně sladké a mají takovou zvláštní příchuť. Proto doporučuji cucat a žužlat, jen malinko kousat. Kdyby jste je hned celé rozkousali, tak si budete připadat, jakoby jste cucali pět kostek cukru :-D

Tak ať chutná ;-)
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 8. 2009 15:47

Stévia rebaudiana ve své domovině prý roste v močálech. Odtud ten velký požadavek na vodu. A co se týká sladkosti, hodně mi chutí připomíná umělé sladidlo. Při nákupu jsem dostala jako bonus i hrst ořezaných stonků k usušení a úspěšně tím sušeným práškem léčím naší kočce zánět dásní, který se nedaří jinak zvládnout. Už vám to někomu kvetlo? Má to maličké, drobné bílé kvítky. Není prý nic divného, když to přes zimu úplně uschne, ale nevyhazovat, na jaře obrazí z kořenů, i kdyby zdánlivě vypadala strašně. :pozor
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 12. 8. 2009 15:52

Mi začaly kvést zrovna nedávno :-) Ale ty květy jsou opravdu drobné, bílé a dost nenápadné. Zatím jich moc není.
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 8. 2009 16:56

Mně se zdá, že by se to nemělo nechat kvést. Mělo by se to ořezat, aby zase obrazila. Ta moje vypadá takhle.
dovolená 2009 062 Resized.JPG
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 12. 8. 2009 17:34

No, tím, že postupně trhám a jím lístečky, se ty moje stevie celkem dost rozvětvují a košatí. Akorát se pak klimbají a padají a polehávají. Tak jsem je omotal kolem bambusových tyček a ony se táhnou nahoru. Mám tak nějak rád, když jsou rostliny vyšší, i za cenu toho, že ve spodní části nejsou košaté. Tak trochu mi to připomíná kmen stromu a pak korunu.

Tady jsou ty moje stevie:
Obrázek

Obrázek
Taiko_CZ
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka