Nevíte rostlinu?Nové foto

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod slim1963 9. 12. 2006 00:22

U mě ale ,jak jsem psal,se ta rostlina nějak "zbláznila".Pokud jsem ji měl na okně tak moc nerostla a listy i přes léto neustále opadávali.Jak jsem ji dal z okna pryč tak je to o moc lepší.Ikdyž někomu připadá,že jich má málo tak to co opadlo je z předchozího umístění.pokud jde o už velkou rostlinu co jsem viděl v DD,tak tam byly listy jen na vrcholech a byla přímo na prosklené terase,kde byly ty nejlepší světelný podmínky.No tak nevím,dal jsem ji zase na světlo a uvidím jak se bude chovat.
slim1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Červík 9. 12. 2006 09:49

Na té fotografii je dost vidět prožloutnutí i mladých listů. Problém vypadá nejen na nedostatek světla, ale i změnu Ph, pravděpodobně překyseleno. Asi bych neváhala a rostlinu bych nemilosrdným řezem značně zkrátila a vrcholovými řízky dále rozmnožila. Nebojte se, čím víc se to řeže, tím víc to roste! Mám to odzkoušené!
(řízek do stimulátoru a následně do písku a udržovat vlhké, tak se mi vždy vše ujalo)
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bessy 7. 1. 2007 20:15

Zrovna dnes jsem sledovala pořad Receptář a tam tahle rostlina byla. Jmenuje se Synadenium ( jestli jsem dobře slyšela) a je prý strašně jedovatá. Jestli-že se bílá tekutina z rostliny dostane do očí může následovat oslepnutí. Smozřejmě pozor na zasažení sliznic. Mluvil tam o tom známý odborník profesor Větvička z pražské botanické zahrady.
Bessy

Odeslat příspěvekod Návštěvník 14. 1. 2007 18:54

synadenium.receptář Tv prima poradna Větvičky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marína 28. 4. 2007 18:39

Prosím o radu. Kúpila som na trhu kvet, ktorý sa podobá čínskej ruži. Ani pani, ktorá mi ho predala, nevedela jeho názov. Rada by som tu prilepila fotografie, aby ste mi pomohli s určením jeho názvu, ale neviem ako ich mám do príspevku skopírovať. Ďakujem.
Marína
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 4. 2007 13:18

Marína: jdi na http://www.imageshack.us, tam ho nahraj a poté zkopíruj ten první text ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeleine 26. 8. 2007 08:27

Ahojte, tak ja vasu radu potrebujem tiez. Zdedila som kaktusy, dozvedela som sa o tom styri mesiace po kupe bytu, takze niektore chudatka su na tom nie najlepsie.

Poradte mi prosim, ak viete, ktore su vlastne ktore... celkom by ma hlavne zaujimal nazov tejto krasky... nie je to nahodou aloe? Ak ano, ktora?
Obrázek

Tento druh je vyrazne postihnuty vysychanim. Pripomina mi kaktusy, ake sme si doniesli z Chorvatskych Kornati. Netusim vsak meno a ani ako ho presadit, mam proste odtrhnut maly vyhonok a pichnut ho do zeme?
Obrázek

No a toto vyzera, ze sa mu cekom dari... sle tiez netusim meno tohto drobatka a ako sa on starat...
Obrázek

Dakujem za akukolvek pomoc... :)
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 26. 8. 2007 18:34

Ahoj madeleine,
to první je aloe stromovitá, je léčivá, zde něco z mého archivu:

Aloe stromovitá, ani droga z ní, se nedováží, a pokud se pěstuje, pak pouze jako pokojová rostlina, u nás běžná.
Droga se sbírá po celý rok. Pro farmaceutické účely se používá aloe 3-5 let stará a před utržením se nemá 9 dní zalévat. Drogou je šťáva vytékající z listů, která na vzduchu rychle tuhne nebo se suší na slunci a říkáme jí sabur. Štávu poněkud odlišné kvality (s vyšším obsahem mízy) získáme též rozemletím listů a lze ji zahuštovat varem.

Je toho spousty napsáno, ale pokud ulomíš list a dužinou potřeš ranku, uvidíš ty divy. :D
PS: rychle hojí beďary! :D :D :D :D
...přistihla jsem i svojí dceru, jak olupuje listy, přesto, že nad vším takovým ohrnuje nos :lol: :D
A tady to máš i s receptem:
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2004012601
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeleine 26. 8. 2007 19:33

červík, ďakujem pekne, presne toto som chcela vedieť... viem že aloe má neuveriteľné účinky, pijem čisté aloe, čaje z neho, používam zmes na hojenie rán, ale čistá zo zlomeného listu je vraj najlepšia na rany ako akné, či (v mojom prípade práve teraz) horúčka... ;) O jej účinkoch mám veľa literatúry, ale nebola som si istá, či je to práve ona... :D

Z toho druhého dnes odpadli kúsky, keď som sa pokúsila ho zaliať, vyzerá, že celú ju už nezachránim... :( Skúsim teda nejaký, ešte živý výhonok natvrdo zasadiť... ;)

No a tá tretia, ťažko povedať, zatiaľ žije... :mrgreen:
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 8. 2007 06:43

O aloe si můžete přečíst také v tomto článku: http://www.abecedazahrady.cz/default.aspx?article=1257
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 8. 2007 07:24

Madeleine,

fotky jsou pro mě neostré, ale zdá se mi, že prostřední rostlina by mohla být opuncie (potřebovala bych detailnější pohled, abych zjistila, jestli má trny, nebo glochidy).
Ta třetí je kolopejka (kalanchoe blossfeldiana), umí překrásně kvést, a to v různých barvách. Na fotce je vidět, že je už příliš rozrostlá - měla by být kompaktnější, takže bych ti poradila, abys všechny výhonky dost zakrátila. Nemusíš je pak vyhazovat, šupni je do nějaké nádoby s vodou, zakoření tam a můžeš je zasadit. Pak je ale pravidelně zaštipuj, aby byla rostlinka pěkná. :wink:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 8. 2007 07:36

Tohle je moje oranžově kvetoucí kráska, i když na té fotce toho taky moc vidět není:). Má velké listy, na rozdíl od té tvé - ta už se moc rozrůstá, jednotlivé výhonky míří spíš do výšky, takže má víc lístků, ale menších.

Obrázek

A ještě jeden pokus ve výrazně větším měřítku:):
[img=http://img300.imageshack.us/img300/3955/floraolomouclto2007036bn9.th.jpg]
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeleine 29. 8. 2007 16:17

Katerina, ta prostredna by mohla byt opuncia, ma dost ostre a pevne trne.

Tretia neviem, ma malinke listky a na tu tvoji sa moc nepodoba...
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeleine 5. 9. 2007 20:32

Tak som zistila, ze nie jeden druh, ale dva kaktusy su tam... z oboch som odsekla vyhonky, nechala dva dni oddychovat na suchom mieste a pichla do zeme. Teraz budem cakat a cakat, kym sa zakorenia a budu dost silne, aby som ich mohla zasadit do zahradky... Celkom by ma zaujimalo, ktore druhy to su... lebo aj opuncie je asi patnast druhov... :hm Tu su detailne fotky:
Obrázek Obrázek

No a toto som nasla pri upratovani "zahradky". Co by to mohlo byt? To vzadu je Aloe, minivyhonky... ;) To vpredu neviem...
Obrázek
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 20. 9. 2007 15:46

Madeleine,

vím, že si nejsou moc podobné, ale je to důsledkem toho, jak byla pěstována. Aby měla velké listy a kvetla jako ta moje, potřebuje speciální režim. To, co máš, je stoprocentně kalanchoe. :wink:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků