Proč citrusy neplodí?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Zkoušeli jste si sami vypěstovat exotickou rostlinu nebo dáváte přednost zakoupení v zahradnictví?
Rád(a) experimentuji, neustále mi něco klíčí.
Zkoušel(a) jsem to, ale není to nic pro mne.
Můžete označit 1 možnost

Zobrazit výsledky

Odeslat příspěvekod Julča 26. 8. 2006 22:21

Asi před 7 lety jsem si naklíčila pecičku kupovaného citrónu a zasadila ji. Rostlince se dařilo a rychle rostla. Je to však planý citrus a proto se obávám, že se plodů nedočkám. Máte s podobnou situací zkušenosti? Je nutné citrus naroubovat?
Julča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin H. 28. 8. 2006 09:05

Pokud chcete jedlé plody, je roubování nutné. I planý druh může kvést, obávám se ale, že dorůstá větších rozměrů a vyžaduje spíše skleníkové klima. Avšak šikovný pěstitel se květů a plodů dočká i v bytě. Důležitá je však řádná péče, zachovávání teplotních a světelných podmínek v zimě. Doporučuji nastudovat odbornou citrusářskou literaturu.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Julča 28. 8. 2006 11:20

Děkuji za radu, myslím, že bude lepší citrus přece jen naroubovat.
Julča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1carly8 10. 9. 2006 16:00

Citrusy NEPOTREBUJU stepit!!Nepozname u nich"planky"ako napr.u hrusiek.Ibaze kedy zakvitne semenacik-to spada do sfery okultnych vied :lol: Vo vseobecnosti to trva nad 10 a do 20 rokov.Urychlit sa da kvitnutie tzv.podsusenim:lahnut na bok a iba sprejovat vodou-nezalievat.
1carly8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frank_aa 3. 12. 2006 15:41

Taky záleží, jak je vyvinutá korunka, kolik řádů větví má atd. Mám citron z pecky asi 17 let starý, občas vykvete několik kvítků, ale pak opadnou. Plodů jsem se zatím nedočkal. Roubovat 7 let starý citrus je skoro škoda, platí co říka 1carly8, citrusy nemají plané varianty. Pokud chceš rychleji získat plodící citrus, zasaď nový a naroubuj ho, až bude silný přibližně jako tužka.
Frank_aa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marek 31. 1. 2007 10:09

Myslim ze vsechny koho zajimaji citrusy bohate informuje web a http://www.citrusy.cz jejich forum http://www.citrusy.cz/forum je k nezaplaceni najdete tam vse
marek

Odeslat příspěvekod Luciferka 28. 7. 2007 16:39

Já jsem před pár roky zasadila pecky z citronu a kdyz mel prumer ukazovacku tak jsme o naroubovali a letos sklízím 9 citrónků.....hodí se na citronovou kůru nebot jsou bez postriku :D
Luciferka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 1. 2010 13:53

nema tu nekdo citrusy? pred rokem jsem si koupil citronik ve sleve s plodem a letos tam mam 3 a jsem z techto rostlin nadsen jak se jim dari a jsou nenarocne..pochlubte se ostatni, prosím
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 1. 2010 16:39

něco tam má manžel,ale říkal,že mu teprve kvete.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 1. 2010 18:26

loni sem prave koupil jeden citronik-z 1300byl zlevnen na 500 a mel i velky plod-nejaka velkoploda odruda, behem leta porad kvetl, ze jsem musel odstranovat plůdky a nechal jen 3plody, ktere ted behem zimy dozravaji...rad bych vyzkousel treba limetu ci neco podobneho:-))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 1. 2010 18:27

Danielka.9 píše:něco tam má manžel,ale říkal,že mu teprve kvete.

tak zacni taky citrusařit:-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 1. 2010 18:43

mičurinec píše:
Danielka.9 píše:něco tam má manžel,ale říkal,že mu teprve kvete.

tak zacni taky citrusařit:-)

Na to už nemám elán já mám orchidky v domě a skleník má manžel.Teď jsem se ptala a kvete citrón a mandarinka.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 1. 2010 18:53

ja bohuzel nemam sklenik a tak mam citronik pri 10st na SZ okne, takze castecne shodil listy....ale i tak vypada dobre a po tom, co jsem zjistil jak jsou chemicky osetreny citrusy se budu snazit je pestovat doma:-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 2. 1. 2010 18:57

Já teda tyhle exoty doma nemám,ale jeden známej toho doma měl plná okna a říkal,že plody zrají i dva roky :shock:
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 1. 2010 18:58

Když jsme citrónky obrali, taky jsem si všechnu kůru oškrábala a schovala do mrazničky.Doma už na ně není místo. :hm Nemáš skleník :?: copak dneska málo lidí vyhazuje okna a dávají plasty. :pozor Už jsi mohl mít i dva.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Další stránka