Nekvete mi fialka

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Ally 11. 7. 2006 04:53

Několik let mi krásně kvetla fialka v květináči. A najednou už dva roky ani kvítek. Nevíte někdo co s ní? Jsem totiž úplný amatér co se týká flory.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin H. 11. 7. 2006 08:22

Fialku byste měl jednou az dva roky přesadit. Od března do října jednou za čtrnáct dní přihnojujeme.

Zálivka: v zimě velmi slabá, v létě mírná. Platí rada, zaléváme vždy do misky pod květináčem, necháme nasát, zbytek vody vylijeme. Fialky jsou původem z horké Afriky a nesnášejí přemokření. Když budete rosit a zalévat na listy, uhnije. A platí, je lépe nechat lístky trochu zavadnout, než fialku přelívat. Já to dělám tak, že fialku zaliju do misky a nechám nasát. Když nadzvednu okrajové lístky, jsou tuhé a pevně drží. Zalévám až tehdy, když jsou velmi měkké a začínají se pomalu sklánět.

Světlo: V létě nesmí v žádném případě být na okně, okamžitě se spálí. Snáší spíš rozptýlené světlo, ale ne přímé sluneční paprsky, pak spolehlivě kvete. Některé mám i v polostínu a taky kvetou. Nejlépe se pěstuje na východním okně. V zimě snese i více sluníčka, které nemá sílu a nepopálí listy.

Pokud budete dodržovat tyto zásady, pokvete jak ďábel. Mně už s tím někdy otravují, protože mi kvetou celý rok. :)
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ally 11. 7. 2006 14:32

Děkuji za rady. Ale myslím, že teď asi není vhodná doba na to přesazení. Nemělo by to být na jaře nabo na podzim?
~ Once upon a time ...
Ally
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin H. 11. 7. 2006 15:01

Na jaře, únor - březen nejlépe.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ally 11. 7. 2006 16:28

Tak to letos musím vydržet bez květů. Ale moc děkuji.
~ Once upon a time ...
Ally
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin H. 12. 7. 2006 10:30

Ale nemusíte, dopřejte jí podmínky a přihnojujte. Pokvete!
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 21. 4. 2008 11:29

Podle mého bych fialku zmladila-lístek ve vodě snadno pustí kořínky.Mladá fialka ve velkém květináči nekvete.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 4. 2008 21:55

Je duben ;-) = pořád ještě jaro, tak klidně fialku přesaďte, ona to přežije ve zdraví!
Fidych
Zahradník