Ananas - jak vypěstovat

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 1. 2013 18:34

Danuš klobouk dolů, paráda 8-D :tleskani :tleskani :tleskani
Ta moje potvora stará plno let nic a nepomohla ani loňská jablka :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 1. 2013 18:36

No rozhodně by chtěl do tepla a k oknu. Chladno nemá rád, mám ho na jižním okně, od okna asi půl metru, ani to blíž nejde, stejně má listy o okno opřené. Zalívat až po vyschnutí, zapíchni si špejli. Pravidelně hnojit ani není moc nutné, má rád Kristalon Květ a plod, ale nepohrdne ani hnojivými tyčinkami na orchideje, které jsou jinak dost na nic.Jestli ho máš kolem 3 let, tak už by už už měl startovat na plod.Rozhodně ale rád celoročně teplo 20°C a víc. Teplota pro něj by neměla klesnout pod 15.
Moravando, jablka toho acetylénu moc neuvolní. Když už, tak by to chtělo tu karbidovou vodu. Tohle je vlastně už dítě od toho prvního se kterým jsem sem před lety přišla pro rady.
Naposledy upravil dama 55 dne 5. 1. 2013 19:45, celkově upraveno 1
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 5. 1. 2013 19:04

Dano díky , tak ho jdu dát do tepla ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 1. 2013 19:46

A víš ještě co? On přímo miluje teplo odspodu. Takže na parapetu, kde je pod ním topení je úplně nejšťastnější. Tak ať ti vykvete, věk už by na to měl.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 1. 2013 20:33

Teplo teda ten můj má, ale na parapet je trochu velký :-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 1. 2013 21:31

Buď musíš mít velký široký parapet, nebo nějakou stoličku pro něj těsně u okna, co by ho unesla, protože si uvědom, že na té rostlině ještě naroste cca kilový plod. Je to docela náročné na přesuny, hýbe se s ním až tehdy, když se zlikviduje stará rostlina a odřízneš plod.Já mám pro něj parapet extra vyrobený.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cengurka 16. 1. 2013 16:34

ahoj damo ten ananas bude kus a proto bych tě ráda požádala o to aby jsi změřila obvod asi tak v deseticentimetrové výšce.Prosím tě o to, protože jsem už jeden ananas vypěstovala,ale byl velkej asi jako mandarinka,Mám jednu rostlinu 4 roky starou a nevím jestli ho mám tlačit ke květu.Díky za ochotu,jestli bude menší než ten tvůj tak ho nechám ještě rok růst.
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 1. 2013 17:17

Moc nerozumím tomu, co po mě chceš. Co mám změřit? Rostlinu? Plod? Plod velký jako mandarinka mohl být plod ozdobného ananasu a ty jsou malé. Já to mám z plodu z obchodu, normálně koupeného, snědeného a zakořeněnou zelenou špičku. Zatím mu roste ta stopka, na které je, takže už maličký plod kouká ven z růžice. Jak bude velký, to se pozná, až pokvete. Pak jsou jasně vidět zdužnatělá lůžka - okénka na plodu, ty se spočítají a v obchodě se dá kouknout, kolik na výšku bude měřit a udělat si přibližnou představu. S tím prvním jsem to udělala takhle. Tahle rostlina je vrcholové růžice z toho, co jsem ho před dvěma lety vypěstovala. Ten tvůj čtyřletý by měl už koukat plodit, má akorát nejvyšší čas.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cengurka 16. 1. 2013 17:33

Je to zasazená růžice z obchodu.Mne zajímá jak širokou rostlinu máš,ten co ti teď roste.Ten před rokem byl taky jedlý,ale prostě byl malý plod.Nevím jestli mu chyběla voda,prostě byl to mrňous.Nemusíš měřit celou rostlinu dokola,jenom obvod kmínku.
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 1. 2013 18:10

Naměřila jsem 65 cm dokola, já mám ty spodní listy svázané po obvodu, tak ti ten rozměr asi moc neřekne. Ve výšce 30cm od kraje květináče to má ten plod. Možná vím, co chybělo tomu tvému - voda asi ne, spíš hnojivo. On zas tolik moc vody nepotřebuje. Tomu mému stačí zapíchnout hnojivé tyčinky na orchideje a bromélie pěkně po obvodu květináče a spotřebované zas doplnit.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cengurka 16. 1. 2013 18:12

podívej se na stranu 20 a tam je foto toho chcípáčka

-- 16. 1. 2013 17:22 --

posílám foto,ale nevim,nevim
ananas 2013.JPG
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 1. 2013 18:26

Jako chcípáček zrovna nevypadá, i když než ten můj je poněkud větší. Já mám ještě jeden, ještě větší než tenhle, stejně starý a plod taky ještě nemá. Ananasovník je obr. Ten první plodil po 3,5 letech a už jsme z něj byli zoufalí, že jen překáží a nic na něm není. Dobré je, že to jde svázat a ty nejvíc překáživé spodní listy prostě odřezat. Vůbec mu to nevadí a dost se tím ušetří na prostoru. Ještě jednu výhodu to má - víc mu drží voda v těch listech.
Je už trochu tma, takže fotka nic moc, ale je to ten vlevo co má plod. Svázání sice neestetické, ale funkční.
16.1.13 003.jpg
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cengurka 16. 1. 2013 18:40

špatně jsi to pochopila na straně 20 je ten chcípáček,tohle je jinej

-- 16. 1. 2013 17:41 --

To je ale určitě ananas jiného druhu než mám já
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 1. 2013 18:45

Určitě je to jiný druh, já na listech skoro nemám žádné ostré háčky. Bylo na tom napsáno Ananas sweet . Kostarika. Listy jsou téměř hladké.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cengurka 16. 1. 2013 18:48

Tak zato tenhle je tuhý a ostrý,do oka bych nechtěla dostat s takovou jehlou

-- 16. 1. 2013 17:49 --

ten by nešel takhle svázat,je to jak ze dřeva

-- 16. 1. 2013 17:55 --

toto je vrchol toho loňského ananasu,toho jak já nazývám chcípáček a mám od něho dvě malé rostlinky
mimi.JPG
cengurka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka