Jak mám zpracovat Aloe vera ke konzumaci?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 4. 2009 16:03

Mně se líbila a kdyby mě náhodou přestala bavit, hodně mi chutná ten džus z toho. Koupila jsi líp, než já, ale zase jsem Ti ušetřila focení, když máš stejnou. Paní Kateřina Dvořáková má ale jinou, koukni na první stránku dole. To vypadá úplně jinak, moje máti má taky takovou stromečkovou. Měla jsi to taky v průhledném obalu a na to holandské nápisy a tak?
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 24. 4. 2009 17:55

Tu stromečkovou paní Dvořákové jsem viděla, je jiná než ty naše. Ušetřila jsi mi focení. V průhledném obalu s holand. nápisy jsem ji měla, ale na rozdíl od tebe anglicky neumím, takže jsem si nic nepočetla.Ještě mi prosím napiš jak ten džusík z té aloe děláš? Díky.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 4. 2009 20:03

Nedělala jsem ho, neměla jsem tu aloe, ale tady je návod a ukazovali to v TV v Radách Loskutáka. Sice už neukazovali, co to s nimi udělalo, ale vypadalo to chutně a když tam toho listu dáš jen kousek a použiješ jen tu průhlednou dužinu, nemůže to mít žádné neblahé účinky. Navíc, dnes je Aloe vera skoro všude, my s ní zrovna teď máme napuštěný i toaleťák. Ještě si ze zbytku listu můžeš udělat pleťovou masku a neuvěřitelně omládnout. 8-D
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 27. 4. 2009 19:49

Dami, ten návod na džusík se nějak vytratil????? Já jsem v Penny viděla jen ceduli - Aloe vera džus - ale ani kus. Bylo to vyprodané i když tam byla cenovka kolem 45,- Kč. Asi to teď frčí a každý chce být co nejzdravější. Asi tak jako my, že? :lol:
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 27. 4. 2009 20:01

Jájo já to psal na str.2 jinak v archívu Receptáře si najdi neděli před tím mým příspěvkem a tam to je
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 27. 4. 2009 21:18

Radku díky moc za informaci. Hned to jdu proštudovat.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 4. 2009 12:26

Našla jsi to Jajo? Jestli ne, tak pro ostatní chtivé zdravých nápojů jsem dospěla k tomuto návodu. Na 1 litr nápoje se vezme asi 10 cm průhledné vnitřní dužiny z listu - od širokého konce. Rozmixovat s pomerančovým džusem a smíchat s neperlivou vodou. Osladit medem podle chuti - v návodu bylo 3 polévkové lžíce, ale mně se to zdá nějak moc. Snad je ale jedno, jak si to kdo osladí. Ten nápoj v lahvi, co se prodává ale sladkou chuť má a sladké mi připadají i ty kousky aloe, co v něm plavou. Podle etikety tam ale přidaný cukr není.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 28. 4. 2009 20:51

Dami děkuji pěkně za návod. Ještě takové upřesnění - kolik toho pomer. džusu? A k tomu rozmixovanému s tím džusem pak dolít do 1 lt tu neperlivou vodu? Pochopila jsem to dobře? :hm
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 4. 2009 20:56

Já myslím, že jsi to pochopila správně. Toho džusu je asi jedno kolik, to bude jak chceš, aby to mělo chuť - třeba půl na půl s tou vodou, ale asi by v rámci podpory zdraví měl být bez chemických přísad. Takže žádnej Lidl, ale pořádný džus z pomerančů, nebo rovnou vymačkat čerstvé a pak podle chuti dolít vodou do toho litru. Ten objem má asi co dělat jen s tím množsvím aloe, jinak je to jedno, kolik čeho.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 28. 4. 2009 21:01

Tak fajn, díky moc za rady Dany. Kukni do orchidek - mám tam nový přírůstek. To jsem chlubivá,co?
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 4. 2009 21:06

Dnes je takový vychlubovací den, taky jsem se tam vytahovala.Jen nemám nic nového.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipuky 9. 7. 2009 15:02

Mě se ALOE totálně přemnožilo, takže mladé výhonky co rostou stále kolem již vyhazuji, protože jsem všechny kolem sebe podarovala :-)
Pipuky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 7. 2009 16:17

Nás by tohle netrápilo, aspoň by se dala konzumovat. Mám jen jednu a je mi líto ji pižlat, protože je to krásná rostlina.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 9. 7. 2009 18:29

Pipuky píše:Mě se ALOE totálně přemnožilo, takže mladé výhonky co rostou stále kolem již vyhazuji, protože jsem všechny kolem sebe podarovala :-)

ale já nemám nemám ale pídím po ni :mrgreen: :-P
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 7. 2009 21:07

Milý Radku, Tvoje velká chyba je, že jsi pídil po ní jenom tiše. Už dvakrát jsem na ni přišla a vědět, že po ní prahneš, koupila bych ji pro Tebe. Naposledy jsem ji viděla zrovna dneska, stála 99,- a byla to ta klasická Aloe Vera, co ji tu mám na fotce. :D
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků